Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 hour ago, James Marshall said:

Da postoji kult reprezentacije u tom smislu u kakvom ga se predstavlja, onda ničega ovdje ne bi bilo. Jokić bi igrao, reprezentacija bi se poštovala u smislu da ne bi prolazila kroz one faze Šakote, EP u Švedskoj, Moskitosa, kupovine vajldkardova, raznoraznim mufljuzima tipa Suzi ne bi padalo na pamet da prilaze reprezentaciji... taj kult reprezentacije se urušava već decenijama, sjetimo se samo onog blamiranja na OI u Atini i naravno čuvene 2005. U međuvremenu su stasale nove generacije koje ne gledaju na taj nacionalni naboj na Tomaševićev način (što je meni sasvim ok), došao je Miško koji ima svoju ergelu i svoju filozofiju, NBA je krenula da plaća i naše igrače basnoslovnim ciframa... Tako da je ta priča o kultu odavno na tankom kanapu.

 

Postajao bi kult reprezentacije da nas superstar ima mindset Luke Doncica kada  su reprezentacija  i uopste kosarkasko nadmetanje u pitanju , kada najbolji igrac kojeg Srbija ima  tj. globalna superzvezda  ,ne ferma reprezentaciju  ni za sta , onda pada moral svima , i svi ce naci izgovor da otkazu ucesce  ili da  na pipreme dodju letargicni i turnir odigraju preko one stvari.

Link to comment
  • Replies 25.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    942

  • б1lme3

    909



 
Imali smo 3 srebra na 3 velika takmicenja, gde smo gubili dvaput od Amera i jednom gde smo takodje izgubili od boljeg protivnika u datom momentu.
 
Onda smo dobili smenu generacija, los rezultat na svetskom i katastrofu ovde. Ali brate mili, daj ne mraci. Dominacija poput 89-91 je anomalija, generacija koja je promenila kosarku. 
 
Edit: Takodje od 2009. to 2015. mi imamo odlican odazov igraca i uglavnom rezultate koji prate kvalitet ekipe. Sad sto si imao vanserijsku Spaniju i Argentinu u isto vreme i takodje fenomenalne Grke i Francuze, jebiga. Ali uzeli smo medalja koliko smo zasluzili u datom periodu, nekad i preko ocekivanja. Nikakav kult reprezentacije tu nije falio.


Ne zaboravi da smo 2010. opljačkani za srebro i finale sa Amerima na SP i usled toga ostali bez ijedne medalje. Onakvo suđenje kao tad Turcima nikakvo domaćinstvo ne može da opravda. Sramota ranga Sacramento-LA Lakers o kojoj više niko ne priča...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Jbt, ovo kad čitaš možeš da pomisliš kako je taj Polonara na korak da zameni AD-a u Lejkersima ali ga ne da Fener po cenu bankrota kluba :lolol:

Link to comment







ovde se forumasi kao da zivimo u 80s i 90s kad su nasu bukvalno svake godine uzimali medalje i na tim velikim takmicenjima utefterimo tipa 5-6 poraza za 10 godina, a ne da zivimo u 2021 u trenutku kad nismo osvojili zlato vec 20 godina i u te 2 decenije imamo samo 3 medalje.
1 Hrvarska ima vise ucesca na OI od nas u poslednja 4 ciklusa, ali i dalje se prica kako imamo kult, kako i dalje nema nikakve zime za srpsku kosarku
Ok, ne mozemo se nikako porediti sa 1988 jer je to bila skroz druga drzava, ali i u odnosu na 1998 smo pali nekoliko liga ka dole.


U dve decenije od 2001. do danas imamo 2 zlata i 4 srebra. Bronze jok. FIBA nam je priznala sve medalje od 1995. do danas, bio sam uveren da nam računaju od 2006. U poslednjih 12 godina imamo 4 srebra i jedno čisto oteto. Nismo u padu uopšte kad se uzme u obzir veličina zemlje i kakve igrače i dalje izbacujemo.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Da sam ja neki uspešni sportista igrao bih za reprezentaciju do prvog masovnog polivanja govnima od strane internet rulje. Ekipa ljudi kojoj je sve na bazi kurca poslednjih 30 godina, gde sve radi po principu veze, usluge, dogovora™ - a sportska pobeda je pitanje života i smrti - će nekome da procenjuje da li voli svoju zemlju, da li je zaslužio ili ne dres, da li se trudio posle cele sezone igranja i cimanja - mrš bre. 

 

Baš će neko od njih da misli tamo u septembru-oktobru imaju li Jović i Vasa šanse za novi ugovor ili mogu polako da privode karijere kraju, isto kao što će svaki prethodni uspeh da se zaboravi dok si rekao internet klik. 

Edited by Mos
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Nego, šta mislite koliko je realno da se u slučaju zaraze Korona virusom i povlačenja neke repke pozove zamena... ili bi se nastavilo sa ekipom manje?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, Mos said:

Da sam ja neki uspešni sportista igrao bih za reprezentaciju do prvog masovnog polivanja govnima od strane internet rulje. Ekipa ljudi kojoj je sve na bazi kurca poslednjih 30 godina, gde sve radi po principu veze, usluge, dogovora™ - a sportska pobeda je pitanje života i smrti - će nekome da procenjuje da li voli svoju zemlju, da li je zaslužio ili ne dres, da li se trudio posle cele sezone igranja i cimanja - mrš bre. 

 

Baš će neko od njih da misli tamo u septembru-oktobru imaju li Jović i Vasa šanse za novi ugovor ili mogu polako da privode karijere kraju, isto kao što će svaki prethodni uspeh da se zaboravi dok si rekao internet klik. 

 

Znaci igrao bi jedno takmicenje :D 

 

Ovo nase podneblje balkansko je mnogo sjebano, ljudi su sjebani, nesrecni, nemastina je, i sportski uspesi im dolaze kao lek za dusu, na njih gledaju kao na licne pobede. I onda kad im to "oduzmes" onda nastaje bes, ljutnja, drzava-d-uradi-nesto. To je ozbiljan socioloski fenomen kojim bi mogli da se pozabave strucnjaci, i nismo mi jedini u tome, naprotiv, bacite pogled na zapadne komsije i rusvaj koji se tamo vrti vec danima oko fudbala, ej jbt vicesampioni sveta su i ispali ni manje ni vise nego od Spanije sa evropskog, ali dzba, ista prica.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, BWA said:

Grci i Turci su još gori.

 

Gde god postoji lozenje nacije na neki sport (fudbal najcesce), neuspesi se tesko podnose. Kod nas recimo je fudbal odavno u cabru, pa izostanak rezultata nije iznenadjenje, ali se na basket lozimo jer smo tu u/pri vrhu vec decenijama. I kad se ljudi isprazne na internetu, sve se brzo zaboravi, do sledeceg uspeha kad su svi opet carevi.. 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Mos said:

Da sam ja neki uspešni sportista igrao bih za reprezentaciju do prvog masovnog polivanja govnima od strane internet rulje. Ekipa ljudi kojoj je sve na bazi kurca poslednjih 30 godina, gde sve radi po principu veze, usluge, dogovora™ - a sportska pobeda je pitanje života i smrti - će nekome da procenjuje da li voli svoju zemlju, da li je zaslužio ili ne dres, da li se trudio posle cele sezone igranja i cimanja - mrš bre. 

 

Baš će neko od njih da misli tamo u septembru-oktobru imaju li Jović i Vasa šanse za novi ugovor ili mogu polako da privode karijere kraju, isto kao što će svaki prethodni uspeh da se zaboravi dok si rekao internet klik. 


Da sam uspešni sportista, ne verujem da bi me zanimalo šta kaže internet rulja. Konkretno kad su košarkaši u pitanju, oni su to što jesu delom i zbog reprezentacije, ove sadašnje i nekih ranijih zbog kojih je košarka veoma popularna kod nas. Recimo, Jović je na prvo veliko takmičenje otišao kao igrač Radičkog iz KG, reprezentacija mu je pomogla u karijeri da se afirmiše na velikoj sceni, pa i da dođe do boljih ugovora. Povredio se na utakmici reprezentacije, jbg, loša sreća, loš momenat za njega jer je bez kluba, ali ako igrači budu razmišljali da ne igraju za reprezentaciju jer bi mogli da se povrede, onda vrlo brzo neće biti ni repreyentacije ni igrača, a ni Miško neće imati šta da prodaje.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Jumanji said:

Na blic sam pregledla, rekla bih da nije bilo

Srbija bez reprezentacije

https://sportklub.rs/blog/darko-plavsic/srbija-bez-reprezentacije/

 

poslednju recenicu o jokicu i madjarskoj je neko napiso na forumu kad je jokic otkazo

 

edit: e da, ja da sam uspesni sportista bio bi ko doncic samo bi igrao i razbijao i svi bi me hejlovali

Edited by fancy claps
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...