Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

38 minutes ago, Mos said:

Da sam ja neki uspešni sportista igrao bih za reprezentaciju do ...

 

Uspešnim sportistima je bitno da budu uspešni sportisti, pa se lože i na tamo neke Olimpijade i slične gluposti. Nisu pametni ko oni što, na njihovom mestu, ne bi obraćali pažnju na te idiotarije.

Ko ima talenta da spiska pare može da sjebe i 500.000.000$, ništa teže nego 10.000.000$.

 

Čemu to potenciranje internet komentara?

Reci lepo da nisi idioti ko onaj paćenik Dončić. Ne da se loži na OI, loži se i na neka Evropska prvenstva i slične gluposti, umesto da se usresredi samo na ono od čega zarađuje. Da je njemu tvoja pamet gde bi mu kraj bio.

 

38 minutes ago, Mos said:

Baš će neko od njih da misli tamo u septembru-oktobru imaju li Jović i Vasa šanse za novi ugovor ili mogu polako da privode karijere kraju, isto kao što će svaki prethodni uspeh da se zaboravi dok si rekao internet klik. 

Ponovo mi nije jasno zašto je igranje za reprezentaciju najrizičniji posao na svetu. Ko je sve upropastio karijeru zbog reprezentacije?

 

Ovde se zbog jedne utakmice žešće pljuju igrači, posebno Boban. Nije lepo pljuvati nekog što nije došao, ali je OK pljuvati drugog, jer je lošiji od njega. Došli su koji su hteli, odigrali su kako su odigrali. Svako ima loš dan. 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 26k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    951

  • б1lme3

    909

29 minutes ago, Jumanji said:

Na blic sam pregledla, rekla bih da nije bilo

Srbija bez reprezentacije

https://sportklub.rs/blog/darko-plavsic/srbija-bez-reprezentacije/


Meni su ovi komentari ispod teksta sramotni, a vi kako hocete. Uzimam u obzir i da su botovski.

 

48 minutes ago, goofs said:

 

Znaci igrao bi jedno takmicenje :D 

 

Ovo nase podneblje balkansko je mnogo sjebano, ljudi su sjebani, nesrecni, nemastina je, i sportski uspesi im dolaze kao lek za dusu, na njih gledaju kao na licne pobede. I onda kad im to "oduzmes" onda nastaje bes, ljutnja, drzava-d-uradi-nesto. To je ozbiljan socioloski fenomen kojim bi mogli da se pozabave strucnjaci, i nismo mi jedini u tome, naprotiv, bacite pogled na zapadne komsije i rusvaj koji se tamo vrti vec danima oko fudbala, ej jbt vicesampioni sveta su i ispali ni manje ni vise nego od Spanije sa evropskog, ali dzba, ist


Znaci neko ce da ih sjebe ukljucujuci i sve sanse u zivotu, a onda ce taj isti duradi nesto da im da bensendin u vidu sportista dok ih i dalje aktivno sjebava, pa ako se to eksponencionalno nastavi sta to buducim sportistima govori? Ovo nije smesno.

 

I da imali smo kao klinci obruc za basket nakacen na zgradi i mrezu za odbojku u blizini i male golice za fudbal.
 

Ali mi i nikome od nas nije palo na pamet da je bilo koji sportista bio kriv za Slobu, hiperinflaciju, hladan amfiteatar, bus zarobljen in the middle of nowhere na -20 i kusur.
Moze biti da su ovi sada nesto razmazeniji, ali bogami i razocarana publika ih u tome prati u stopu.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
35 minutes ago, Djolle said:


Da sam uspešni sportista, ne verujem da bi me zanimalo šta kaže internet rulja. Konkretno kad su košarkaši u pitanju, oni su to što jesu delom i zbog reprezentacije, ove sadašnje i nekih ranijih zbog kojih je košarka veoma popularna kod nas. Recimo, Jović je na prvo veliko takmičenje otišao kao igrač Radičkog iz KG, reprezentacija mu je pomogla u karijeri da se afirmiše na velikoj sceni, pa i da dođe do boljih ugovora. Povredio se na utakmici reprezentacije, jbg, loša sreća, loš momenat za njega jer je bez kluba, ali ako igrači budu razmišljali da ne igraju za reprezentaciju jer bi mogli da se povrede, onda vrlo brzo neće biti ni repreyentacije ni igrača, a ni Miško neće imati šta da prodaje.

 

Ja nisam pričao o neigranju zbog povrede. Ono o čemu ja pričam je da taj duh ili kult ili kako već hoćete da ga nazovete ide iz zajedništva tima, publike i nacionalnog ponosa. Kada jedna od te tri karike ne valja već ste u malom problemu, a kada ne valjaju sve tri kao kod nas onda dobiješ ovo sada i ono sa sudijama (jebem li im kevicu) iz 2005. 

 

Nismo otišli na OI, ok, jeste bedak i jeste korak nazad ali nije tragedija da se nekome jebu majke uzduž i popreko. 

 

14 minutes ago, duma said:

Reci lepo da nisi idioti ko onaj paćenik Dončić. Ne da se loži na OI, loži se i na neka Evropska prvenstva i slične gluposti, umesto da se usresredi samo na ono od čega zarađuje. Da je njemu tvoja pamet gde bi mu kraj bio.

 

Dončić je ove godine došao, sledeći put možda neće. Da li će mu neko tamo jebati sve živo jer nije došao? Neće, jer seru u gaće od sreće što uopšte imaju takvog igrača i što im je dao medalju na evropskom i odveo ih na OI. 

 

Rekoh gore da bih ja tako, svi ostali slobodno po volji. To je sport, a ne kosovski boj, prijatelju. 

Edited by Mos
Link to comment



 
Znaci igrao bi jedno takmicenje [emoji3] 
 
Ovo nase podneblje balkansko je mnogo sjebano, ljudi su sjebani, nesrecni, nemastina je, i sportski uspesi im dolaze kao lek za dusu, na njih gledaju kao na licne pobede. I onda kad im to "oduzmes" onda nastaje bes, ljutnja, drzava-d-uradi-nesto. To je ozbiljan socioloski fenomen kojim bi mogli da se pozabave strucnjaci, i nismo mi jedini u tome, naprotiv, bacite pogled na zapadne komsije i rusvaj koji se tamo vrti vec danima oko fudbala, ej jbt vicesampioni sveta su i ispali ni manje ni vise nego od Spanije sa evropskog, ali dzba, ista prica.


Meni ovo nikad nije bilo jasno, da ne kazem da nema blage veze da istinom.

Moj zivot je i normalan i vise nego pristojan, daleko da je bedan i siromasan i materijalno i duhovno, i nista apsolutno ne bih menjala, pogotovu ne da bi mi uspeh nepoznatih osoba nadokanadio manjak ispunjenosti i srece. Tako da uspehe sportista za koje navijam samo mi donose radost ili nezadovoljstvo kao sinoc, jer pazi sad... lozim se na sport, jer imam dve velike strasti u zivotu: kuvanje i sport, jer sam navijac, jer sam se aktivno njim bavila, jer su mama i tata negde pogresili, mozda hteli sina, ko zna sta je... a mozda kombinacija svega.

I bas se iznerviram kada mi neko nesto kaze slicno, a mnogi koji se ne loze kao ja, koji ne razumeju, koji misle kao ti, jer ovo je ko zna koliko puta samo ovde napisano. Kako da ti kazem, ljudi su razliciti, ne mislimo svi isto. Izvini, ali ovo je bas glupost.

Link to comment

razlika je sad od tamo 80-ih ili 90-ih. postoji faktor nba koji je sad san svih klinaca a ne igra u reprezentaciji.

onda ovi najveci talenti idu u nba tj mogu u nba bez uspeha u reprezentaciji. jednostavno su se prioriteti promenili.

to se vidi i na nasem mikro nivou. klincima vise ne znaci toliko da dodju u partizan ili sad zbog evrolige u zvezdu. cini im se da ce lakse ostvariti snove preko mege ili nekog manjeg kluba u evropi. cak mi se cini da ako mogu izbegavaju one nase stare trenere teroriste. ocito im vise odgovaraju treneri kao milojevic ili klubovi kao mega. 

jaramaz je dobar primer (ako je tacno da odlazi). dolazi zeljko obradovic i umesto da sanja da ga ovaj trenira i da mu se nametne on ide. pre 20-30 godina tesko da bi neko tako odlucio.

mislim da simanici jedu muda sto nisu sina poslali u megu ili negde drugo. 

  • +1 5
Link to comment
22 minutes ago, Mos said:

 

Ja nisam pričao o neigranju zbog povrede. Ono o čemu ja pričam je da taj duh ili kult ili kako već hoćete da ga nazovete ide iz zajedništva tima, publike i nacionalnog ponosa. Kada jedna od te tri karike ne valja već ste u malom problemu, a kada ne valjaju sve tri kao kod nas onda dobiješ ovo sada i ono sa sudijama (jebem li im kevicu) iz 2005. 

 

Nismo otišli na OI, ok, jeste bedak i jeste korak nazad ali nije tragedija da se nekome jebu majke uzduž i popreko. 

 


Ne znam kako ti definišeš ove tri stvari, naročito treću, ali za mene je stvar kranje prosta, trebalo bi da je svima normalno da imaju želju da igraju za reprezentaciju. Svi ti momci odlično žive od košarke, košarka im je mnogo dala, treba na neki način gajiti i negovati to osećanje da oni košarci treba i da vrate nešto kroz igranje za reprezentaciju. Ako toga nema, onda nema ni atmosfere ni hemije ni zajedništva, ljudi dođu nedovoljno spremni da daju 100% i onda nema ni uspeha.

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, Djolle said:

Ne znam kako ti definišeš ove tri stvari, naročito treću, 

 

Da su drugari, da vole da igraju zajedno i da im je to provedeno vreme uživanje a ne muka. Da vole igranje pred svojom publikom i da publika jedva čeka da ih podrži i napuni halu, (a ne ko ovaj mučeni Bjelica da se izvinjavaš dva puta za poraz, da se nazivaš sranjima i govnima ko da si ne znam šta loše uradio u životu). Da i jedni i drugi imaju zdravu dozu ponosa kada igraju za državni tim i grb, bez raznih prikačenih političkih akrepa, bez ubi zakolji, ako ne pobedimo Srbe/Hrvate propade život.

 

Kada ljudi koriste besmislenu reč kult, meni je to sve ovo zajedno. I toga svega definitvno jeste bilo 90ih. Nacionalna stvar je bila jaka jer je konačno radio neko nešto iz zdravog, sportskog comeback motiva. 

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Joe D said:

sanjaju klinci i u drugim zemljama nba, pa im nista ne smeta da igraju za svoje reprezentacije. 


Nije u pitanju (samo) nba, cak ja ne verujem da je u pitanju bol u preponama za reprezentaciju.

 

U pitanju je atmosfera u drustvu koja se preliva na sve. Ne secam se da je ikad bila ovoliko toksicna. A pamtim dugo i svakakve okolnosti. 
 

Rade isto sto rade i drugi sklanjaju sebe jer mogu  i odrzavaju komunikaciju na nekakvom nivou jer im porodice zive tu.  Gotovo sam sigurna da kad se deo otrova odlije da ce sve opet doci u nekakav balans. 

Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

 

Da su drugari, da vole da igraju zajedno i da im je to provedeno vreme uživanje a ne muka. Da vole igranje pred svojom publikom i da publika jedva čeka da ih podrži i napuni halu, (a ne ko ovaj mučeni Bjelica da se izvinjavaš dva puta za poraz, da se nazivaš sranjima i govnima ko da si ne znam šta loše uradio u životu). Da i jedni i drugi imaju zdravu dozu ponosa kada igraju za državni tim i grb, bez raznih prikačenih političkih akrepa, bez ubi zakolji, ako ne pobedimo Srbe/Hrvate propade život.

 

Kada ljudi koriste besmislenu reč kult, meni je to sve ovo zajedno. I toga svega definitvno jeste bilo 90ih. Nacionalna stvar je bila jaka jer je konačno radio neko nešto iz zdravog, sportskog comeback motiva. 

 

Pa ne znam šta ste se uhvatili za reč kult i što vam smeta ta reč, evo nadjite vi bolju reč. Reprezentacija je juče imala atmosferu kakvu može samo poželeti baš iz tog razloga što svi shvataju da je odricanje kad dodješ da igraš a neko drugi ladi muda. 

4 minutes ago, Moonwalker said:


Nije u pitanju (samo) nba, cak ja ne verujem da je u pitanju bol u preponama za reprezentaciju.

 

U pitanju je atmosfera u drustvu koja se preliva na sve. Ne secam se da je ikad bila ovoliko toksicna. A pamtim dugo i svakakve okolnosti. 
 

Rade isto sto rade i drugi sklanjaju sebe jer mogu  i odrzavaju komunikaciju na nekakvom nivou jer im porodice zive tu.  Gotovo sam sigurna da kad se deo otrova odlije da ce sve opet doci u nekakav balans. 

 

Koja se to atmosfera preliva iz društva na ljude koji su milioneri i od kojih 90% ne živi u Srbiji? Sad već prelazimo u retrogradni merkur razloge poraza od Italije. 

Link to comment
5 hours ago, James Marshall said:

I Vladu je jasno da se rješenje samo nameće - novi mlad stručnjak na klupi, dobar motivator, koji nije ljubitelj demokratije, da ne kažem da ima autokratske tendencije. Ako je uspio već (a ne sumnjam da jeste) da očisti prvu godinu, mislim da je vrijeme da ga gurne KSS u vatru, tako se najbolje peče zanat. A ima i mentora šjora ako zafali koji stručni savjet, mada je poznato da je taj mladi stručnjak stručan u svakoj oblasti u kojoj se do sad našao. 

 

Spoiler

20150813mmNikoli.JPG

 

I ovaj odgovara datom opisu, jedino ne znam za tu trenersku skolu.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Bobana su prošli put kad je izostao, kad je čekao potpisivanje ugovora, svi naduvali, sad da je otkazao verovatno bi opet bio izdajnik, ali zato kad je igrao, "daj vadi Bobana, jao zašto Boban igra" :tongue:

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, theanswer said:

Koja se to atmosfera preliva iz društva na ljude koji su milioneri i od kojih 90% ne živi u Srbiji? Sad već prelazimo u retrogradni merkur razloge poraza od Italije.


Pa zive im roditelji, jesu li i njih iselili? Cak iako su milioneri.

Nemam pojma sta vam je to sa retrogradnim Merkurom, ali ovoliki negativni naboj nije vidjen ranije. Mislim na sve te frke zadnjih par godina. Moze biti da je generacijski jaz, pa je meni malo too much to sto je vama pod normalno. 
 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Kult je ono što su devojke izgradile i demonstrirale koliko pre nedelju dana, samo što to niko nije gledao.

 

Ono kada u hotelu pevaju Marš na Drinu ili kada onako veselo upadnu na presicu, pa ona plejlista pesama za svaku priliku.

 

Eto, to je kult. Imaju ga ovi italijanski klinci, imaju ga i Slovenci (kij ne skače nij Slovenc). Taj kult počinje od toga da na turnir nisu došli samo oni koje su povrede sprečile. Svi koji mogu da stoje na nogama su došli. Ne bacaju se nedelje i meseci na gatanje da li će ovaj doći a onaj neće, da li će se faking MVP NBA lige smilovati da nešto odigra za reprezentaciju, koliko otkaza će ovog puta biti i da li ćemo sastaviti drim tim ili selekciju trećepozivaca. Odmah su svi tu, i lepo im je, i zezaju se, i motivisani su, i onda hvala bogu nešto urade na turniru.

 

Eto, to je kult. Srbi mogu da ga imaju i neguju isto kao Italijani ili Slovenci. Tamo gde ga neguju, tamo i uzimaju medalje. Tamo gde su ga prevazišli kao nepotreban relikt prošlosti, tamo medalje prepuštaju drugima.

  • +1 8
Link to comment

I "obicni" gradjani nemaju/ne gaje neki kult/reprezentaciju Trenutne drzave, nisu profesionalci ostrvljani, oni moraju da odrade kult pod pritiskom a svima ocigledan i pravi je kult lazi/foliranja/na silu/, sport/drzava/javni zivot kako ga vidi sns, to radikali furaju u svim sferama. Sem taktike i tehnike, bolesti/odustajanja i svih drugih sportskih razloga ima i do spoljne atmosfere, nevezano za momentalnu i iskrenu podrsku naroda. Djordjevic je deo proslosti koja je imala zdrav kult, pa je tako iscedio sve sto moze, sada slicno radi Piksi, ovde nije bilo atmosfere, nije dovoljno sto su ovi krenuli da redjaju trojke da se urusi sistem, sutradan bi verovatno dobili, kao i fudbaleri Skote.

 

Ne znam kako da objasnim, al bre moze da se maze na lebac. Niko od igraca nije ni istinski kriv, niti smo svi zajedno zasluzili i bice mnogo bolje kada ne bude zatrovano. I ovo je proces, tu ima iskakanja/medalja, velikog rada i zalaganja kao i iskrenog verovanja u svoju zemlju/reprezentaciju, kod muske kosarke pritisak je prevelik, mora da bude sve pod konac, jalovo je bilo od pocetka, sto se tice atmosfere i ne moze jedan igrac da urusi. Ne mogu da verujem da nema kvaliteta, znaci da je nesto drugo, bemga.

 

Vise pratim fudbal, mislim na atmosferu kada smenis selektora pred sp da bi nesto/nesto..to konkretno, mozda ovde nije tako, samo meni lici da je spoljni uticaj, cim su se odazvali i rizikovali i povrede i ugovore i svasta. Ne igraju od juce, strucni tim je ozbiljan, iz nekog razloga udjes pogresno u utakmicu gde nema vremena i prostora za pad u glavi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...