Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

nije, bila je iznenadjujuce dobra, a pravi se brzinski. ja sam to sve ofrlje, takve su i mere ovde, cenim ne moze da se pogresi. na malo maslinovog ulja proprzis par cenova belog luka, rendani djumbir, dodas par kasicica crvene kari paste, (ja sam vrelu) vodu, povrtu kocku, seckani batat i stabljike blitve. onda to vri jedno pet minuta, pa dodas lisce blitve i pirincane rezance i kokosovo mleko, ja stavila dve prepune kasike (gusti krem moze da predje gabarite kasike za logicke cistunce), stavis, probas, ako treba jos, dodas jos. to se kuvalo jos recimo tri minuta, vazno je da se nudle ne raskuvaju (da sam pravila vise pa da mi je ostajalo,nudle bih odvojeno kuvala, da se ne naduvaju u supi). iscedila lajm unutra, stavila korijander, jer sam ga za promenu imala, nije nuzno. ozgo tanko naseckan crveni luk koji je dok se supa kuvala stajao u vodi s ledom, da mu malo otupi ostrica a da bude krckav. divna je, pravi. 

Edited by cmrlj
Link to comment

 ovo zvuci kao interesantna kombinacija, jel kao potaz ili ?

Otprilike, mada vise kao ciscenje frizidera i ostave a da otkravimo stomake od teske hrane. Ovde se leblebije hasaju puno i uglavnom se prodaju/kupuju vec kuvane u teglama, tako da olaksava spremanje klope. Super su u corbama, samo se posle prdi vise nego od pasulja.

U proprzen crni luk i malo kasnije i beli luk i crvenu svezu papriku i kurkumu, dolijes vodu i krckas karfiol, taman da se ne raskuva, racunajuci i dodatnih 5 do 7 minuta za leblebije (vec skuvane). Zaprsku ulijes pre leblebija. Poenta je da bude lagana corba, dovoljna je jedna knorova kocka a ako volis jacu corbu, mozes da stavis ljute kobaje i biber u zrnu.

U jedan normalan ekspres lonac ide iseckano pola one ogromne spanske crvene paprike, pola kile leblebija i jedan karfiol.

Edited by Majo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...