Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

I ja sam počeo sa džejmijevim receptima. Gledao sam grilled cheesee ili kako se već zove tost sa sirom (kids menu) i kako se pravi kajgana na tri načina. Jel neko pravio french way? Ono neko kuvanje na pari.

Link to comment

ma ko to zna, ja kajganu pravi tako sto uvrelim tiganj do tacke topljenja celika, onda bacim jaja promuljam pet sekundi bukvalno i samo izbacim na tanjur. deo ispecen a deo skorz ziv. njam. 

Edited by MancMellow
Link to comment

I ja sam počeo sa džejmijevim receptima. Gledao sam grilled cheesee ili kako se već zove tost sa sirom (kids menu) i kako se pravi kajgana na tri načina. Jel neko pravio french way? Ono neko kuvanje na pari.

je l to ono kad uspes maslac u jaja pa mesas spatulom? ja pravila od gordona,ispadne kremasta blaga masa, dobra za na tost, bez leba besmislena. 

Link to comment

Nasuvo s krompirom, triput sip'o, raspući ću se k'o balon

 

To mi je jedno od onih jela koja jedem dvaput godišnje, i čija je priprema ritual, a konzumacija čista emocija.

 

Moj Banat <3

Link to comment

Nasuvo s krompirom, triput sip'o, raspući ću se k'o balon

To mi je jedno od onih jela koja jedem dvaput godišnje, i čija je priprema ritual, a konzumacija čista emocija.

Moj Banat <3

jaaaaao ubiću se sad, sad mi se više ništa ne jede, samo nasuvo, samo nasuvo...

 

šifra: još jedna iz Banata...

Link to comment

Šta je nasuvo

 

 

Nije valjda baren krompir sa testamentom, jednom spremala koleginica kao nešto extra, bilo mi žao da kažem da gluplju kombinaciju od te nisam jela????

Edited by Sara
Link to comment

Šta je nasuvo

 

 

Nije valjda baren krompir sa testamentom, jednom spremala koleginica kao nešto extra, bilo mi žao da kažem da gluplju kombinaciju od te nisam jela

 

nasuvo ili kako se u našoj kući zove grenadir marš.

 

jeste, to je vojvođansko jelo od testenine, barenog krompira, crnog luka i aleve paprike.

za nas koji smo/vučemo poreklo iz madžarske/vojvodine je to mljac. za vas ostale ne znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...