Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

moja mostarska mater japrak pravi od rashtana, s mesom i puno bibera. sluzi se toplo s mileramom/pavlakom. a loza ide bez mesa i s puno sveze nane i zove se jalan dolma. moze se jesti i toplo i hladno, idealno leti, s nogu, pravo iz frizidera. siguran sam da drugi drugacije i prave i zovu al eto, kod nas u familiji je ovako.

 

Ту са лозом никад пробао, а не би ни јапрак да неко из најближе фамилије није исто као код тебе био из Мостара.
Link to comment

eeee.... ja ovde na nashoj strani priznajem samo burek i pite.

 

kad odem u majcinu najdrazi mi je prazan burek, pa sa sirom pa sa mesom. jabuke nisam nikad razumeo - slatko nije dorucak. 

 

a pecurke, pica bureke, sunke, kackavalje i ostale novotarije ne priznajem nigde. 

 

kavgadzija bio i ostao.

Мени је прва зељаница и то мора бити слагана, ни случајно у зврковима.:)
Link to comment

Misliš maslenjak-maslanjak, molit te izražav se pažljivo :mad:

Масленицу они називају празан бурек? Ух, то нисам упратио нити чуо икад.

Link to comment

nije isto testo, viska i komiska se prave s kvascem, u soparniku ga nema. u pogacama ima sredine, hlebaste su, a soparnik je krcko orascic. 

 

 

 

ja sam upravo smlatila svoj burek sa spanacem. nikad mi nece dosaditi.

 

Мислиш зељаницу? :D
Link to comment

Који језички бућкуриш је по Србији и Хрватској направљен од пите, увијек се слатко насмијем;)

Link to comment

Има ли ко рецепт за љену питу. Не да је тијесто рахло, него да је мало тврђе, бар се ја такве сјећам бабине из дјетињства. Гледао сам нешто по интернету, али не изгледа као што би требало.

Link to comment

Чини ми се, ако нисам сањао да је неко овдје спомињао да је правио љену питу по бабином рецепту. Ако се не варам био је то @Редоран, рецепт на сунце:) Гдје сад она @Дарлинг кад је човјек треба?

Link to comment

na linku ima svega i prhkog i biskvitastog testa..ja imam dobar recept ali je od prhkog/masnog testa

 

a ti bi trebao znati bar osnove babinog recepta da bi mogao odabrati slican recept jer je stvarno milion kombinacija..

 

edit-tipo 

Edited by ivy
Link to comment

Чини ми се, ако нисам сањао да је неко овдје спомињао да је правио љену питу по бабином рецепту. Ако се не варам био је то @Редоран, рецепт на сунце :) Гдје сад она @Дарлинг кад је човјек треба?

 

tu sam, al bespomocna. nijedna moja baba nikad u zivotu nije napravila nijedan kolac. ne znam sta je babin recept :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...