Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

@buba

 

:lolol:

e nisam strucna..ja sam ih jednom kupila i pravila random neke pudinge...ugl se stave u tecnost po izboru u odredjenoj razmeri i za neko vreme se nekim cudom napravi  puding..istrazi na netu mere i razmere..turaju ih zene i u smutije ali ja to ne pravim..sta znam bilo mi zaniljivo nekoliko puta ali sad pravim domacu nutelu,to mi je zanimljivije :P

Edited by ivy
Link to comment

ja sam jednom jela cija semenke s necim, samo sam umesala. bilo je slinavo. pojelo se, al nisam vise jela. moze da se zivi i bez cija semenki.

kao, izvor belancevina, i to. ograniceno koliko sme na dan. 

Link to comment

Чини ми се, ако нисам сањао да је неко овдје спомињао да је правио љену питу по бабином рецепту. Ако се не варам био је то @Редоран, рецепт на сунце :) Гдје сад она @Дарлинг кад је човјек треба?

ti numeš da koristiš forumski srč?

 

Lenja pita po Vasinom zahtevu :)

 

Za manji pleh (32x28, dimenzije otprilike 2/3 standardnog pleha iz rerne):

 

500 gr brašna (+ 100 gr za posipanje testa)

100 gr šećera (može u prahu i ujedno može i veća količina - ja uvek stavljam minimum minimuma)

250 gr putera

3 jaja (+ 1 žumance za premaz)

1 kisela pavlaka (200 gr)

1 prašak za pecivo

10 gr cimeta

80-100 gr oraha

1,5 kg jabuka

Uzeti 500 gr brašna pa u njega rukama izlomiti puter koji treba da bude na sobnoj temperaturi (mekan). Dobro to sjediniti pa dodati šećer, pavlaku i jaja. Prvo se pripomoći varjačom, zatim preći na ruke. Kada se sve sjedini ubaciti i prašak za pecivo. Još malo sjediniti. Ako je testo previše lepljivo pripomoći se brašnom. Zatim izvaditi iz posude za mešanje i premesiti na radnoj površini uz pomoć još malo brašna. Napraviti loptu od testa, uviti u foliju i ostaviti u frižider na 30-40 min.

 

Oljuštiti i izrendati jabuke. Može se popiti oko pola soka koje ispuste, drugu polovinu ostaviti. Izrendane jabuke sve sa sokom staviti na srednju vatru i dinstati 10-15 minuta. Može se dodati i malo belog vina (tokom kuvanja) ili ruma (nakon kuvanja). Kada lepo uvri, isključiti vatru i dodati cimet i orahe prethodno izdrobljene u avanu (tj. krupnije nego u blenderu). Umešati dobro i ostaviti da se malo ohladi.

 

Izvaditi testo iz frižidera i podeliti ga na dva jednaka dela. Razviti prvu polovinu na dimenzije pleha i debljinu od oko 5mm. Pleh dobro podmazati i lepo ušuškati testo na dno. Zatim staviti i rasporediti fil. Zatim razviti drugu koru, staviti je odozgo i lepo sve zatvoriti. Za kraj umutiti jedno žumance i premazati testo odozgo (ako se maže samo žumancetom kora će dosta potamneti pri pečenju pa je možda bolje ostaviti i belance). Pre pečenja napraviti malo rupa viljuškom a mogu se napraviti i dekorativni površinski zarezi na testu.

 

Rernu zagrejati na 180 stepeni i peći 40 minuta. Dobije se oko 20 komada.

 

Edit: evo je :)

 

469be395fe4e36f423636f7b276d015a.jpg

Link to comment

e, da, nadjoh par pristojnih komiških i viških recepata, probaću čim nabavim slane srdele, verziju bez pelata. in d mintajm, napravio tuna pogaču. 

neloše, malo modifikovao doduše, neimao sve baš ko u receptu, dodavao začine, brašno odokativno... enivej, pristojna užinica.

Link to comment

e, da, nadjoh par pristojnih komiških i viških recepata, probaću čim nabavim slane srdele, verziju bez pelata. in d mintajm, napravio tuna pogaču. 

neloše, malo modifikovao doduše, neimao sve baš ko u receptu, dodavao začine, brašno odokativno... enivej, pristojna užinica.

 

Ipak ces ti na NZ kao pekar...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...