Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

nasuvo ili kako se u našoj kući zove grenadir marš.

 

jeste, to je vojvođansko jelo od testenine, barenog krompira, crnog luka i aleve paprike.

za nas koji smo/vučemo poreklo iz madžarske/vojvodine je to mljac. za vas ostale ne znam.

 

 

meni uvek bila sumnjiva ta kombinacija, ali nikad nisam jela, pa ne mogu nista da tvrdim. 

 

 

 

 

Ja sam tako jeo neka jela koja mi se nisu svidela. Mis'im, bila su jedljiva ali su manjkala u zadovoljstvu.

 

A rekli su mi, skoro ponosno: Ma šta ti je, dobro je to, to ti je grenadir marš

 

Mrzelo me je da im objašnjavam da sam nominalista do srži i da mi imena ne znače mnogo, koliko god bila zabavna

Link to comment

Šta je nasuvo

 

 

Nije valjda baren krompir sa testamentom testeninama, jednom spremala koleginica kao nešto extra, bilo mi žao da kažem da gluplju kombinaciju od te nisam jela

*##&@*#  opet telefon, sad vidim :lol:

 

arame, i meni se cini da je tako

Link to comment

zavisi kako je pravis.

1 suština.

 

Poparu sam prvi put jeo kada mi je ćale spremio. Čova inače blage veze nema sa kuvanjem i to je jedna od nekoliko prilika koje sam imao u životu da jedem njegovih ruku delo. Kevina mi je pak posle bila u top few jela.

Link to comment

konacno sam overio Street Food kompleks u CPHu, nisam uspeo mnogo toga da probam jer su porcije solidne pa mesta u stomaku vec ponestane posle prve. najveci red je bio kod "brazilaca" pa resio da vidim o cemu se radi, mix socnog praseta, piletine i odlican chorizo (pobednik na tanjiru), kukuruz, krompir, salate i neki pesto sa dominantnim ukusom mirodjije koji mi se bas dopao. probao drapanu pacetinu koja mi se vise dopala od Brase, i zasladio se "picom" od patlidzana, mocarele i parmidjana.

sledeci put cu overiti marokance i probati da se ogrebem od svakog shtanda pomalo. fina atmosfera, ambijent, mirisi, guzva, graja, napolju odlicna mjuza, boogie & neo soul. super place. kazu da su cene malo jace ali ako je porcija tasty bacona u govnjivom meku u istom rangu onda se ne bih slozio sa dancima.

 

http://copenhagenstreetfood.dk/en/food-stalls/

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...