Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Šaran iz Ečke i som iz Kleka (do danas nisam znao da som moze da se uzgaja u ribnjaku, odličan je) prženi u masti i 'ladan roze od Janči Urbana

 

Idem sad do nirvane na pola sata.

Link to comment

konacno sam overio Street Food kompleks u CPHu, nisam uspeo mnogo toga da probam jer su porcije solidne pa mesta u stomaku vec ponestane posle prve. najveci red je bio kod "brazilaca" pa resio da vidim o cemu se radi, mix socnog praseta, piletine i odlican chorizo (pobednik na tanjiru), kukuruz, krompir, salate i neki pesto sa dominantnim ukusom mirodjije koji mi se bas dopao. probao drapanu pacetinu koja mi se vise dopala od Brase, i zasladio se "picom" od patlidzana, mocarele i parmidjana.

sledeci put cu overiti marokance i probati da se ogrebem od svakog shtanda pomalo. fina atmosfera, ambijent, mirisi, guzva, graja, napolju odlicna mjuza, boogie & neo soul. super place. kazu da su cene malo jace ali ako je porcija tasty bacona u govnjivom meku u istom rangu onda se ne bih slozio sa dancima.

 

http://copenhagenstreetfood.dk/en/food-stalls/

 

 

 

Kod nas dolazi par puta godišnje u grad Street Food Festival i bio je tu prošlog vikenda. Kako li se ja usvinjim tu redovno, kao pijandure na Oktoberfestu. Potraži ako imaš u tom kompleksu Filipince i naruči adobo (ima i sa piletinom i sa prasetinom, tako da pokrivaju sve). Kubanci su imali odlične fahite sa nekim njihovim zanimljivim testom. Pakiji su nudili odlični wrap sa falafelima, čilijem i halapenjosima. Obično kad neko najavi da je nešto ljuto, to je toliko blago da se švabe ne bi sirote oljutile, ali Pakiji se nisu zajebavali. Jedino što mi je šteta jeste u tome da ima nacija čiji je street food dosta baziran na ribi, a ovde kod mene nema sveže morske ribe (mislim da sam na koordinatama koje su najudaljenije od bilo kog mora u EU), tako da su Koreanci recimo prilično redukovani. Ali zato ima dosta Amera sa njihovim južnjačkim grillom. Mada ne kontaju izgleda da im ovde niko (sem nas stranaca) neće klopati surf 'n' turf kombnacije.

 

 

Edit: zaboravih link:  http://street-food-festival.de/

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Kod nas dolazi par puta godišnje u grad Street Food Festival i bio je tu prošlog vikenda. Kako li se ja usvinjim tu redovno, kao pijandure na Oktoberfestu. Potraži ako imaš u tom kompleksu Filipince i naruči adobo (ima i sa piletinom i sa prasetinom, tako da pokrivaju sve). Kubanci su imali odlične fahite sa nekim njihovim zanimljivim testom. Pakiji su nudili odlični wrap sa falafelima, čilijem i halapenjosima. Obično kad neko najavi da je nešto ljuto, to je toliko blago da se švabe ne bi sirote oljutile, ali Pakiji se nisu zajebavali. Jedino što mi je šteta jeste u tome da ima nacija čiji je street food dosta baziran na ribi, a ovde kod mene nema sveže morske ribe (mislim da sam na koordinatama koje su najudaljenije od bilo kog mora u EU), tako da su Koreanci recimo prilično redukovani. Ali zato ima dosta Amera sa njihovim južnjačkim grillom. Mada ne kontaju izgleda da im ovde niko (sem nas stranaca) neće klopati surf 'n' turf kombnacije.

 

 

Edit: zaboravih link:  http://street-food-festival.de/

pratim ih dugo na fejsu. njih i holandjane. odlichni su i rumuni, cak mi se cini da rumuni imaju najbolju produkciju al mislim da su ovi germanski bogatiji sa raznolikom nacionalnom kujnom. ja sam potpuno odlepio na taj koncept otkad sam se slucajno obreo na festivalu kulture u geteborgu. pa sam mastao da slicno napravimo u srbijici al definitivno nemam organizacionih sposobnosti za tako nesto i bitnih konekcija plus svasta mi iskrslo u poslednjih godinu dana pa ce, cini mi se, ta ideja brzo otici u zaborav.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...