Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 hour ago, Valkyrie said:

Jesi li je ti ovo pekao na obrnutom tiganju?

Izgleda fenomenalno.

Nisam ja pravio, slab sa testima :( 

 

Picerija Botako u Santicevoj :)

 

Edited by x500
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, nenad said:

daj recept za ove krumpjere, ne bilo ti zapovedjeno.


Krompiriće oprati, iseći na 5-6-8mm debljine, pa staviti u posoljenu vodu da se kuvaju 6 minuta od trenutka kad voda provri. Još jednom da podsetim - uvek u hladnu vodu. Inače ćete dobiti krompir spolja kuvan a u sredini sirov. Procediti i ostaviti par minuta da se osuše pa začiniti. Ja sam to uradio sa malo kurkume, malo tikka masala mešavine, sušenom korom pomorandže u prahu, malo soli i malo više bibera. Malo poprskao uljem pa u rernu na 240°C jedno 30-35 minuta uz par mešanja. Za to vreme pripremiti jogurt i zeleni sos. Jogurt, grčki ili turski, prosto staviti u gazu da se procedi, ako nemate da kupite gotov süzme yoğurt ili labneh. Raširiti ga na dno tanjira za posluživanje. Zeleni sos se pravi od veze sveže nane, soka polovine lajma, jedne očišćene od semena jalapenjo papričice i jedno 50-60ml maslinovog ulja. Sve to lepo u food procesor i bz bz dok ne budete zadovoljni. To posuti po jogurtu i ovlaš promešati. Poprskati sirupom od nara. Po tome rasporediti krompiriće, pa odozgo što brže, dok je još krompir vruć, neki lep luk nasečen na kolutove i još koju papričicu isto na kolutove. U malecnom tiganju tostirajte kašičicu čurekota (nigela seeds) i kašičicu susama pa time pospite sve i poprskajte opet sa malo sosa od nara.
Ja uz to napravio i one moje trouglaste ćufte sa pistaćima, ali uopšte ne mora, sasvim ok bezmesni obrok, al' kad smo stoka mesožderska

  • Haha 2
  • Hvala 6
Link to comment

Riblja salata - 1 konzerva tunjevine, 2 kuvana jajeta, glavica crnog luka, kuvani paradajz, mleveni biber, peršunov list - luk i jaja se sitno iseckaju, pa se sve to izmeša viljuškom i maže na hleb. Plus čaj od nane, domaći.

  • +1 3
Link to comment
On 14.1.2024. at 19:02, aram said:


Krompiriće oprati, iseći na 5-6-8mm debljine, pa staviti u posoljenu vodu da se kuvaju 6 minuta od trenutka kad voda provri. Još jednom da podsetim - uvek u hladnu vodu. Inače ćete dobiti krompir spolja kuvan a u sredini sirov. Procediti i ostaviti par minuta da se osuše pa začiniti. Ja sam to uradio sa malo kurkume, malo tikka masala mešavine, sušenom korom pomorandže u prahu, malo soli i malo više bibera. Malo poprskao uljem pa u rernu na 240°C jedno 30-35 minuta uz par mešanja. Za to vreme pripremiti jogurt i zeleni sos. Jogurt, grčki ili turski, prosto staviti u gazu da se procedi, ako nemate da kupite gotov süzme yoğurt ili labneh. Raširiti ga na dno tanjira za posluživanje. Zeleni sos se pravi od veze sveže nane, soka polovine lajma, jedne očišćene od semena jalapenjo papričice i jedno 50-60ml maslinovog ulja. Sve to lepo u food procesor i bz bz dok ne budete zadovoljni. To posuti po jogurtu i ovlaš promešati. Poprskati sirupom od nara. Po tome rasporediti krompiriće, pa odozgo što brže, dok je još krompir vruć, neki lep luk nasečen na kolutove i još koju papričicu isto na kolutove. U malecnom tiganju tostirajte kašičicu čurekota (nigela seeds) i kašičicu susama pa time pospite sve i poprskajte opet sa malo sosa od nara.
Ja uz to napravio i one moje trouglaste ćufte sa pistaćima, ali uopšte ne mora, sasvim ok bezmesni obrok, al' kad smo stoka mesožderska

 

lol kapiram da se sprdas

brt ovo kao da gledam dzejmi olivera, kada nisam znao ni za jedan zacin koji stavlja. pa se sve pitam sta fali vegeti i biberu, nego mora sve nesto fensi

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, aram said:

@Nikodije  a ti brte stavi vegetu, boli te kurac :fantom:

ne:
leba.jpg

Zašto slika ne miriše😭 Uzdam se u AI da će to da reši pa nek preuzme svet.

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

danas jela najobičnije jednolončano jelo, kuvan kelj, malo šargarepe, luka, celera i koji krumpir unutra pride

 

ali, ali, kuvan na vodi u kojoj se pre toga skuvalo malo papka, malo uvceta, malo slanine (na pola prosušeno sve) i sve od svinje gajene na planini, organskom hranom

 

brateeee, ako možete da verujete da je kuvana slanina naprosto slatka, onda verujte, ako ne, šta da vam radim

 

a nije ni kelj loš :D

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...