Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

12 hours ago, aram said:

koja džigerica?
mislim, svaku možeš sa belim lukom ili sa crnim lukom, samo je različit postupak zavisno od toga da li je pileća, juneća, teleća, svinjska...

Ako može recept za teleću, ja je samo propržim sa crnim lukom i malo pobiberim i posolim kad je gotovo, sve kreativinije od toga sam voljan da probam.

Link to comment
6 minutes ago, ivy said:

ja od junece pravim gulas

Nisam nikad pravio od džigerice gulaš, samo sam jeo kod drugih, nešto mi je gulaš fazon za prekuvavanje, dakle satima dok se maltene ne raspada a džigerica mi je više brzopotezna,ošurim je par minuta u tiganju i to je to...

  • +1 1
Link to comment

@igoraki

 

ja pravim gulas od junece dzige i malo mesa jer mi samo od dzige bude prejak...pa onda sitno iseckam 2cluka,nekoliko sargarepa i nekoliko stapova celera,mozda i tikvicu i to dinstam duze sa mesom i zacinima,koristim so,biber,lovorov list,dimljenu papriku i jos po nesto u zavisnosti od inspiracije plus onu madjarsku pastu za gulas..

 

goulash-cream-hot-564-oz.jpg

 

i kada posle sat vremena meso bude mekano i povrce se raspadne u gusti saft dodam dzigu seckanu na kockice koju tada kuvam samo dok ne omeksa,treba joj 20-30min...

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, igoraki said:

Ako može recept za teleću, ja je samo propržim sa crnim lukom i malo pobiberim i posolim kad je gotovo, sve kreativinije od toga sam voljan da probam.


teleća džiga je magija sama po sebi, ja je najviše volim baš najjednostavnije. odreske od 5-6 milimetara kratko na vrelo ulje, da ostanu krvavi unutra, pa na hladan tanjir i posoliti. gomilu neke zelene salate i komad fete i to je to.
ali evo, spremam i drugačije, npr.  pohujem je. pohuješ kao bilo koje meso. brašno, jaja, prezla. ređaš u činiju koja će zadržati toplotu, a preko svakog sloja pospeš sitno seckani beli luk.
ostaviš da odstoji poklopljeno dvadesetak minuta pre služenja.
pravio sam i paštetu, po vasinom receptu - u zemljani pekač sa crvenim vinom, senfom, začinima po ukusu. ja stavio kim, biber beli i crni, najkvirc. dodaš sitno seckan luk, oko trećine od količine džige, mešavinu putera i maslinovog ulja, čašicu konjaka konjaka... u rernu jedno dva sata, izblendaš i bude savršena pašteta.
jewish style je isto odlična: džigericu iseći na tanke režnjeve, uvaljati u brašno i na srednjoj vatri ispržiti na ulju i buteru (pola-pola). izvaditi na neki tanjir i blago posoliti. u istom tiganju ispržiti luk, dosta luka, da lepo porumeni, može se dodati i praziluk ili još bolje mladi luk, pa na samom kraju dosta seckanog belog luka. vratiti džigu, naliti šolju supe, poklopiti i na tihoj vatri krčkati 20-30 min. dodati bibera i seckanog peršuna.

a naravno uvek možeš i onaj moj ficatum, a išla bi teleća lepo i u ovu varijantu s jabukama. možda bih uz nju samo radije dunje koristio.

gulaš od juneće ili svinjske, ok. teleću bacati u gulaš mi je ko da praviš gulaš od bifteka, greota :cry:

  • +1 4
Link to comment

Hvala oboma, paštetu ću najverovatnije da probam čim čim pre, ja sam je pravio ali neku prostiju varijantu, samo sam skuvao džigericu i dodao puter i par začina u blender.

Link to comment
8 minutes ago, munze said:

m,eni malo vise glupo da ti trazim recepte al sta cu. @aram

 

nema razloga da ti bude glupo, ja volim da podelim

Za ovu čorbu vam treba pirinač, neki skrobasti, grčki jogurt, sušena nana, dva žumanceta, dve kašike brašna, dve kašike putera i malo soli. I jedno 25 minuta vremena.
100 grama pirinča operete, pa stavite u šerpu sa litar posoljene vode. Kad provri ostavite da se kuva 15-20 minuta, da se zrna baš raskuvaju. Za to vreme pomešate pola litra jogurta, dva žumanceta i dve kašike brašna. Kad je pirinač gotov, kutlačom sipate kutlaču po kutlaču vode sa pirinčem u jogurt, uz mešanje, tako recimo 4 kutlače. Onda sve uspete u šerpu s pirinčem i promešate, ringlu isključite. U malom tiganju zagrejete dve kašike putera dok ne promeni miris, tj. dok ne izgubi onu mlečnu notu, pa u njega sipate kašiku sušene nane. Sačekate da ona počne intenzivno da miriše, pa prespete sve u čorbu i promešate.
Piletina ovako: kilo pilećih karabataka otkostiti, kožu ostaviti. Preseći ih na pola. U činiji umešati 5-6 zgnječenih čenova belog luka, tri kašike meda, dve kašike ojster sosa, dobar prstohvat ili dva ljute aleve, malo soli (slan je ojster sos, pažljivo) i prepunu kašičicu kurkume. Sve to lepo promešajte pa u tome marinirajte piletinu jedno pola sata, ne mora više (taman dok skuvate čorbu). Zagrejte gril tiganj podmazan kašikom ulja, pa na njemu ispržite piletinu na srednjoj vatri, da fino pocrni spolja. Ne brinite, nije to izgorelo, to je med-kurkuma kombinacija 🙂 Vrlo preporučujem da na kraju čak ubacite visoko pod gril u rernu jedno tri minuta, kožicom na gore, ali i ne mora. Ja ovog puta nisam, bili gladni svi...
Salata standardno, crveni luk, kumato, preliv od maslinovog ulja i sosa od nara, fleur de sel odozgo.

  • +1 5
  • Hvala 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...