Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Kada imam nešto deblji ramstek onda ga kratko pečem na tiganju, da zatvorim sve strane, pa ga dovršim u rerni. Ovaj što sam danas pazario je negde između, pa ću verovatno istu tehniku ploča, pa rerna.

  • +1 2
Link to comment

Čorba od pečuraka (osnova šampinjoni, suvi vrganj za ukus), teleća savčićuvajduga! džigerica (na crnom, crvenom i belom luku), pečeni karfiol za prilog i salata od kelja (sa belim sirom, pečenim orasima i aronijom).

  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment
19 hours ago, Ras said:

salata od kelja (sa belim sirom, pečenim orasima i aronijom).

Jel ide sirov kelj ili kako?

Ja sam ga mešao sa kupusom tako ali em mi nema neki ukus em mora da se žvaće dobrano.

Link to comment
Just now, igoraki said:

Jel ide sirov kelj ili kako?

Ja sam ga mešao sa kupusom tako ali em mi nema neki ukus em mora da se žvaće dobrano.

Sirov, ali za salatu koristim onaj lisnati, a ne glavičasti kelj.

Prilikom pripreme salate treba odstraniti one peteljke koje su baš drvenaste. Takođe, kelj treba pripremiti 20-30 minuta pre dodavanja ostalih sastojaka, tako što se (iseckano) lišće naulji i blago izmreška rukama.

Variram ostale sastojke:

  • sir: (mini) mocarela, kozji, kravlji, parmezan,...
  • voće: različito sveže i/ili suvo bobičasto voće, a slažu se i citrusi (mandarine npr.), ili nar;
  • orasi: sveži, ili tostirani/pečeni za još bolji ukus. Najbolje je (juče me je mrzelo jer sam pripremao jedanaest stvari) orahe zaliti medom i cimetom, posoliti, pa ispeći na papiru za pečenje. 
Link to comment
1 hour ago, igoraki said:

Nisam znao da postoji i taj lisnati, hvala...probaću da nađem.

Ne bih ni ja jurio za tim keljom, ali ga imam redovno u ponudi na Dušanovačkoj pijaci. Lepo je šarati.

Link to comment

Pa neću ići na Dušanovac zbog njega, ali pogledaću po ako ima kod mene na pijaci, uzeću malo da probam...zvuči ok salata ali više me zanimalo šta sa keljom, da nisam ja negde omanuo u pripremi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...