Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

14 hours ago, askeladden said:

pire od kelerabe

Kako se ovo pravi ?

Isto kao i krompir pire, sa puterom i mlekom ?

Nešto mi keleraba i mleko baš ne zvuči da idu u kombinaciji

Link to comment
2 hours ago, igoraki said:

Kako se ovo pravi ?

Isto kao i krompir pire, sa puterom i mlekom ?

Nešto mi keleraba i mleko baš ne zvuči da idu u kombinaciji

Ne mleko,puter i malo kisele pavlake i/ili senfa i orascic

  • Hvala 1
Link to comment
On 18.11.2022. at 21:42, aram said:

 

nema razloga da ti bude glupo, ja volim da podelim

Za ovu čorbu vam treba pirinač, neki skrobasti, grčki jogurt, sušena nana, dva žumanceta, dve kašike brašna, dve kašike putera i malo soli. I jedno 25 minuta vremena.
100 grama pirinča operete, pa stavite u šerpu sa litar posoljene vode. Kad provri ostavite da se kuva 15-20 minuta, da se zrna baš raskuvaju. Za to vreme pomešate pola litra jogurta, dva žumanceta i dve kašike brašna. Kad je pirinač gotov, kutlačom sipate kutlaču po kutlaču vode sa pirinčem u jogurt, uz mešanje, tako recimo 4 kutlače. Onda sve uspete u šerpu s pirinčem i promešate, ringlu isključite. U malom tiganju zagrejete dve kašike putera dok ne promeni miris, tj. dok ne izgubi onu mlečnu notu, pa u njega sipate kašiku sušene nane. Sačekate da ona počne intenzivno da miriše, pa prespete sve u čorbu i promešate.
Piletina ovako: kilo pilećih karabataka otkostiti, kožu ostaviti. Preseći ih na pola. U činiji umešati 5-6 zgnječenih čenova belog luka, tri kašike meda, dve kašike ojster sosa, dobar prstohvat ili dva ljute aleve, malo soli (slan je ojster sos, pažljivo) i prepunu kašičicu kurkume. Sve to lepo promešajte pa u tome marinirajte piletinu jedno pola sata, ne mora više (taman dok skuvate čorbu). Zagrejte gril tiganj podmazan kašikom ulja, pa na njemu ispržite piletinu na srednjoj vatri, da fino pocrni spolja. Ne brinite, nije to izgorelo, to je med-kurkuma kombinacija 🙂 Vrlo preporučujem da na kraju čak ubacite visoko pod gril u rernu jedno tri minuta, kožicom na gore, ali i ne mora. Ja ovog puta nisam, bili gladni svi...
Salata standardno, crveni luk, kumato, preliv od maslinovog ulja i sosa od nara, fleur de sel odozgo.

hvala na podsećanju. sutra ću da pravim jogurt čorbu, ali moju lajt varijantu, bez žumanaca i brašna. u januaru vadim kamenje iz žuči i kad se oporavim, probaću ovu aramovu bogatiju.

ja kuvam pirinač u mešavini mleka i vode u koju stavim kockicu putera. kad je pirinač kuvan, umešam čašu kiselog mleka, makazama naseckam svežu nanu, dodam ribanu limunovu koricu i na vrh noža mlevenog kumina i pospem ljuspicama ljute paprike.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...