Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

10 hours ago, gospa buba said:

ima smisla!

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

 

dobre su kruske i tahini ali moraju biti mekane,socene i kremaste..jabuke onako..a omiljene su mi breskve sa tahinijem  ali to leti 

Edited by ivy
  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Valkyrie said:

Ali, ali, ali, lepo je ovako žuto :cry:

Imaš li ideju gde bih mogla da potražim ovakvo u bg? 

 

pisali smo o ovome ranije (mislim skyhigh :heart:, možda i drugi), nije sočivo u pitanju već sušeni pa prepolovljeni grašak (split peas) - vidi se i sa slike da je jedna strana zrna glatka a druga konveksna. ne znam da li ima u bg :mellow: merčimek se i inače pravi sa crvenim sočivom, probaj, dopašće ti se sigurno! (i biće žućkasto-narandžasto)

  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, Svemir Zeka said:

Daj neku preporuku za džigu, baš sam kupila. Smokve nemam 🤷


koja džigerica?
mislim, svaku možeš sa belim lukom ili sa crnim lukom, samo je različit postupak zavisno od toga da li je pileća, juneća, teleća, svinjska...

Link to comment
27 minutes ago, aram said:


koja džigerica?
mislim, svaku možeš sa belim lukom ili sa crnim lukom, samo je različit postupak zavisno od toga da li je pileća, juneća, teleća, svinjska...

Pileća - tako je i pravim inače, nego reko' da mi predložiš nešto kreativnije :D

Link to comment
42 minutes ago, aram said:

Pa ne, ima i žuto sočivo. A ima i split peas. Ovo na slici je sočivo.

 

pa ne, sočivo može biti crveno, braon i zeleno. "žuto sočivo" je misnomer, jer podrazumeva oljušteno zrno (najčešće spec vrsti graška) sa žutim kotiledonom, dok sočivo sa žutom "kožom" ne postoji. a na slici (obe) su splits, jbg.

Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pileća - tako je i pravim inače, nego reko' da mi predložiš nešto kreativnije :D


imaš kod mene na Fb

Za nas troje 750grama uvaljao u brašno i propržio, izvadio na tanjir i posolio. Na istom ulju kratko propržio dve jabuke isečene na tanke šnite, neljuštene. Poređao jabuke na dno zemljanih činijica, u tiganj dodao još malo ulja i 4 glavice luka isečene na rebarca, posolio. Preko jabuka složio džigericu, u tanke šnite slaninice umotao urme, komada devet, pričvrstio čačkalicom. Pojačao vatru, da se luk proprži, pa kad je krenuo da karamelizira umešao kašičicu kurkume i dve kašičice mrvljene suve paprike. Tim lukom pokrio džigericu, pa uključio rernu na 180. Dok se ona grejala bacio one urme u mali tiganj, da krene da se topi slanina, pa prebacio na ove činijice pre nego što sam ih ćušnuo u rernu. Oko 20 minuta je bilo dovoljno.

  • Wub 3
Link to comment
12 minutes ago, beyoncé said:

 

pa ne, sočivo može biti crveno, braon i zeleno. "žuto sočivo" je misnomer, jer podrazumeva oljušteno zrno (najčešće spec vrsti graška) sa žutim kotiledonom, dok sočivo sa žutom "kožom" ne postoji. a na slici (obe) su splits, jbg.

 

nećemo se složiti, a nije ni bitno :)

2015_02_16-dals-003.jpg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Haha, Black Eyed Peas, haha

 

Hvala Arame, a za recept za džigericu posebno. 

Može li ovo sve da se poslaže u zemljanu đuvečaru ili preferiraš modernije tepsije? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...