Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

20 hours ago, aram said:

asam skuvo suljpa jebo sam mu kevu :piggy:

Svaka cast djecace, meni suljpa malo izasao na nos, dajte recept za nesto sto se jede kasikom a da nije suljpa ili gulas.

Link to comment
54 minutes ago, Lancia said:

dajte recept za nesto sto se jede kasikom

 

biraj:

  • seafood chowder
  • krompir čorba sa junetinom i piletinom
  • avgolemono
  • grčka supa od pečenog povrća + soutzoukakia
  • supa od kestena s kobasicama
  • supa od karfiola sa ćuftama i prepeličjim jajima

 

PS: nemoj da te bune ove supe, sve su to supe sa po kile mesa minimum :D

Edited by aram
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, aram said:

 

biraj:

  • seafood chowder
  • krompir čorba sa junetinom i piletinom
  • avgolemono,
  • supa od kestena s kobasicama
  • supa od karfiola sa ćuftama i prepeličjim jajima

prodato :) imam sve, samo jos da vidim sta je clam juice :fantom: verovatno moze i bez toga.

Edited by Lancia
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Treeeeba :D daj daj.


a mene teško nagovoriti :D

c/p sa mog fezbuka:

 

Quote


Prvo da pobrojim vrste riba, dok ne zaboravim koje su 😃
Dakle: dva fileta svežeg lososa, oko 200 grama, 4 fileta dimljene skuše, oko 350 grama, komad od oko 150 grama dimljenog iverka. Od mora je tu još desetak dagnji iz teglice i 200 grama kozica. Valjalo bi još školjki ili tako nečega, ali nemadoh.
Drugo, nemojte da vam zvuči komplikovano, sve se ovo spremi za 40-45 minuta, uključujući i seckanje svega potrebnog.
Za početak jedan srednji luk i jedan veći šalot iseckati, pa baciti da se malo prži na maslinovom ulju. Naseckati u to i jedno 100 grama slannnnice, one lepe od potrbušine, pustiti da porumeni. Onda deglazirati šerpu sa deci belog vina, pa kad ono ispari, dodati sitno iseckan štap celera i jednu narendanu oveću šargarepu. Dodati putera, jedno 50 grama, pa dodati i dve kašike brašna. Propržiti ga par minuta, pa dodati malo ljute aleve, listiće sa par grančica timijana, mrvicu muskatnog oraha i malo granuliranog belog luka. Promešati koliko da zamirišu začini, pa podliti sa litar ribljeg bujona. Ako nema ribljeg, slobodno pileći, ali onda preporučujem da se u onaj luk na početku umeša jedno 3-4 fileta inćuna. Kad bujon provri, dodati u šerpu jedno 300 grama na sitne kockice isečenog krompira. Smanjiti vatru i pustiti da se to kuva jedno desetak minuta, pa dodati brokolete (čimulice, nešto kao divlji brokoli) ili samo cvetove običnog brokolija. Jebga, treba sina prevariti da pojede i nešto zeleno ponekad 😃
Može tu i koješta drugo od povrća, a super ide npr. kukuruz, feel free da eksperimentišete. E sad sipati jedno 350ml mleka i 50ml pavlake, pa dodati krupno isečenu ribu i one dagnje i kozice. Vodite računa o vremenu potrebnom da se pojedini sastojak skuva, pa tako i dodajte. Kod mene su npr. kozice bile kuvane, pa sam ih dodao na kraju, iverak je bio dosta masan, pa sam ga dodao pre skuše, ali posle sveže ribe i tako... ali nemojte previše da brinete, sve je to OK na kraju. I sve bude kuvano za desetak minuta 🙂
Tad dodajte sveže naseckan peršun, probajte, dosolite ako treba. Sipajte, pa u svaki tanjir dodajte još šaku na pola presečenih zrna groždja, malo pobiberite i poslužite uz neki krckavi hleb za umakanje.


naravno, doteruj prema onome što imaš, jedino je bitno ovo sa slannnicom na početku, ta kombinacija sa ribom je ključna, a ja preporučujem groždje kao obavezan sastojak.

 

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...