Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

2 hours ago, ivy said:

@Ras

 

op!!

 

samo polako sa urbanim gljivama..znaju svasta da pokupe u sebe.....ali od nekoliko puta ti nece nista biti :D 

 

 

 

Čovek se uči dok je živ, je l tako?

 

Vic je lokalnog karaktera i nije ni bilo za očekivati da svi znaju gde se Banjička pijaca nalazi u odnosu na Banjičku šumu.

U detinjstvu sam propustio priliku da naučim o gljivama, jer svi moji su brali, a mene tada nije zanimalo. Danas se ne bih usudio da ih berem bez nadzora nekog ko je poznavalac.

Link to comment

@Ras

 

da,kada sam to napisala pomislila sam na Banjicku pijacu ali koliko se ja secam ona je nize od sume a i svi svuda nesto beru pa reko otkud znam ...ali verovatno ti znas bolje,moje secanje o nivelaciji Banjce je varljivo :D

  • +1 1
Link to comment

Ova dva dana ćureće faširke u paradajz salsi, brutalno ispalo. 
Ortak danas doneo svoju domaću paštetu na matine u našoj omiljenoj kafani, slistili smo je sa oduševljenjem dok si reko keks. 

  • +1 2
Link to comment

Ficatum, džigerica sa smokvama. Kažu da je autor ovog jela lično Gaius Petronius, arbiter elegantiae. Doduše u njegovoj verziji su se koristile isključivo pačije džigerice i to od pataka koje su nekoliko meseci kljukane isključivo smokvama. Sa strane mozzarella di bufala, poprskana muljem i pobiberena crvenim kampot biberom.

311696499_10160251244679559_178709541724

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...