Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

45 minutes ago, Zli Gli said:

Pas mater, ovo je now eating a ne restorani za posetiti. Spickao bananu, malo plazme i coko puding kao mini obrok nakon ustajanja, cisto da ne pijem zoloft i ovaj drugi lek na prazan stomakemoji16.png

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Malo proteina u to sve i eto.

Link to comment
3 hours ago, Zli Gli said:

I sinoc Picerija Lav u Starom gradu, ekstra Lav pica, odlicna ali sam je posle vario cele noci. 8efa9208fa955ee0e2f9d18c90338717.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Picu i ambijent Lava sam prepoznao a da se stranica još nije ni učitala cela.

Iako se moj ukus kada je pica u pitanju malo pomerio u Lav svraćam/o/ kad god sam na moru u CG, pa praktično samo tamo i jedem picu. Ukus pice u Lavu sa godinama se nije promenio - a nema ni potrebe. U Lavu smo obeležavali i rođendane (letnjem) detetu, osoblje picerije je uglavnom isto. Lep je i osećaj kada te prepoznaju, iako im svratiš tek dva ili tri puta godišnje, a da ne spominjem koliko puta su nas častili ekstra turom pića, ili slično.

  • +1 2
Link to comment

IMG-20220829-WA0001.thumb.jpg.588eb2a505217dd9e585afae55c428f2.jpg

 

Na putu za Lastovo svratili smo u Spar u Splitu i na kasi sam prelistao njihov magazin Dobar tek, recepti i fotke privukli pažnju pa smo ga pazarili. Lepo, praktično i inspirativno štivo. Uglavnom, juče smo ga opet listali pa rešili da kupimo karfiol ne bi li danas napravili "faširke od cvjetače". Doduše recept smo dosta modifikovali :Dpa ide otprilike ovako:

Veliku glavicu karfiola izrezati na srednje cvetove, ispeći ih u rerni dok ne omekšaju, u receptu piše 15min, mi smo ga bogumi pekli 30 min minimum. Cvetove ohladiti pa usitniti u blenderu. Posle u smesu pridodati začine:

- čk kumina

- 1/2 čk kajenske

- 1/2 čk đumbira u prahu

- malo chili flekica

- 1 čen bluka

- 1 mini glavicu cluka (orah veličine)

- ja sam naravno pridodao i malo bluka i cluka u prahu

- malo seckanog svežeg peršuna

- malo seckanog svežeg vlašca

- pola šake mljevenih ljeljaka

- brašno

- prezle

Uglavnom začiniti ko i uvek vodeći se vizijom i logikom.

Napraviti pljeske od smese i kratko ispeći u tiganju na ulju. Može i deep fried al to nikad ne radim :) , može i u rerni bez ulja.

Pri serviranju poprskati sa limunom, ide super uz mix grčkog jogurta i harise. Uz njih smo jeli i mega zaraznu cveklu na pljoske iz rerne, poprskane muljem, majčinom dušicom i balzamikom. Ako nekad budem imao kafanu u momentima dobrog raspoloženja služiću ovaj čips od cvekle gostima pred fajront. Letnja salata pride, tako izglasala većina, ja sam želeo samo krastavac. Kontam da može da se servira u tortilji sa salatom i jogurt harisom. Od velike glavice ispalo 9 pljeski veličine mcdonalds burgera, dovoljno za troje odraslih.

Za glupu malu decu ispecite picu :D

 

Btw vidim na sajtu hrvatskog Spara da imaju rubriku sa receptima Dobar tek pa cu sad da iskopam inspiraciju za neku juhicu u narednim danima:

https://www.spar.hr/dobar-tek/inspiracija/na-zlicu

 

Edited by maheem
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...