Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Jel ima neko iskustva sa Norveškim radijatorima? Svakako mi treba grejno telo u dnevnoj, a danas su mi nahvalili te radijatore samo tako.
Imam ja.Voleo bih da prođe i ova, druga zima kako sam ih postavio da bih mogao da dam konačni sud jer sam u međuvremenu sređivao stolariju ali utisci i fakti su sledeći:- koncepcija je da imaš po jedno grejnu telo na svakoj kritičnoj tačci, dakle radijator po prostoriji (izuzev predsoblja)- glavna prednost je podešavanje režima rada o izboru št omogućava da uštediš struju u periodima dana kada nisi tu- moraš imati makar srednje dobru izolaciju- verujem da rade solidno i "po sobi" ali nisam probao- troškovi (sa slabijom izolacijom) na nivou cele godine ne prelaze 70% cene koja bi se platila infostanu za grejanje iste kvadratre na sličnoj lokaciji za CG- ove troškove uzeti sa blagom rezervom jer ja imam slabiju izolaciju ali takođe mi i nedostaje jedno grejno telo- rovex je rekao bih, glavni dobavljač, mislim da je adax glavni brend i ima dve linije, sa i bez digitalanog termostata- za grejanje malih prostorija imaju neku posebnu grejalicu-radijator u ponudi koju ja imam u kupatilu i koja nema mogućnost promene režima rada ali greje prostoriju po potrebi jao brzo- malo iritira što kod ditalnih modela odbijaju da zamene kabl dužim nego ti preporučuju produžni- dizajn digitalnih je vrhunskisve u svemu, zadovoljlan sam ali napominjem, još nije bilo zime sa -15 koji traje dve nedelje kao 2011, a ni moji prozori nisu baš u top formi.ipak, znajući naše zime, ovo su incidentne situacije koje se daju pregurati, tako da bih preporučio norvežane. Edited by McCabe
Link to comment
ja moram da priznam da mi je koncept izlaganja knjige nejasan.
E ovog sam se setila večeras, videla kod koleginice čak dve knjige za izlaganje (gde na svakoj strani piše jedan datum, pa tako svaki dan okrećeš list i izlažeš sliku). Stoji na komodi, bez stalka, tj stoje dve takve (samo sa različitim slikama) uredno okrenute na današnji datum.
Link to comment
A konvektori..ima li ko iskustva..TA peci sam se ratosiljao ubila me sa cijenom..a ovi Norveski mi preskupi..svakako mi treba za jos jednu sezonu..da premostim..
Imaću ja od danas. :)
francuzi rade napredniju varijantu, po mom misljenju...potrazicu, pa ostavim link
I to sa Francuskim...Imam prijateljicu koji upoznah nedavno na nekom planinarenju, sećam se da je rekla da radi sa grejnim telima, i ja je pitam za Norveške, kaže ona AAAA, to su nam konkurencija, mi radimo Francuske. Pitam, reci iskreno, razlika? Kaže - isto, samo mi jevtiniji. Ima kući, super zadovoljna. Stvarno ne verujem da bi me lagala... Kupio sam od 2 kilovata za 13.000 sa tim da sam dobio 10% preko veze, msm da su isti takvi Norveški oko 25.000, ako se dobro sećam. Stiglo u petak a ja pre pola sata stigao sa planine, nisam još ni namontirao, pa ću da javim utiske. Da gi jebem ako je ovo duplo bolje sve i da jeste bolje. Dizajn malo klimav, al ajd. Brand - atlantic. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Немам идеју како да формирам једно радно ћоше - писаћи сто и припадајући делови у виду неког плакарчића или сл. које бих поручила да се направе по мери. Молим форумаше за помоћ .

Link to comment
  • 2 weeks later...
pa nema mesta za komp. meni je ovo kao koncept tesno i previše starinski.
Тачно :mellow:
http://www.haus.co.rs/ Najlepši salon nameštaja u Bgd. Naterao me je da razmišljam o restauraciji dve fotelje na tavanu.
Тачно :mellow:Од свега једино знам шта нећу - а то су ови фуј жичани како-их-ја-зовем столови за комп од којих ми се бљује и не могу да верујем да је то део нечијег ентеријера. Пре би га ставила на хоклицу а села на шамлицу док се финансијска ситуација не консолидује па онда одрадила неко коначно решење.Али које? Опет сам на почетку :wacko: !
Link to comment
  • 4 weeks later...
Imam ja.Voleo bih da prođe i ova, druga zima kako sam ih postavio da bih mogao da dam konačni sud jer sam u međuvremenu sređivao stolariju ali utisci i fakti su sledeći:- koncepcija je da imaš po jedno grejnu telo na svakoj kritičnoj tačci, dakle radijator po prostoriji (izuzev predsoblja)- glavna prednost je podešavanje režima rada o izboru št omogućava da uštediš struju u periodima dana kada nisi tu- moraš imati makar srednje dobru izolaciju- verujem da rade solidno i "po sobi" ali nisam probao- troškovi (sa slabijom izolacijom) na nivou cele godine ne prelaze 70% cene koja bi se platila infostanu za grejanje iste kvadratre na sličnoj lokaciji za CG- ove troškove uzeti sa blagom rezervom jer ja imam slabiju izolaciju ali takođe mi i nedostaje jedno grejno telo- rovex je rekao bih, glavni dobavljač, mislim da je adax glavni brend i ima dve linije, sa i bez digitalanog termostata- za grejanje malih prostorija imaju neku posebnu grejalicu-radijator u ponudi koju ja imam u kupatilu i koja nema mogućnost promene režima rada ali greje prostoriju po potrebi jao brzo- malo iritira što kod ditalnih modela odbijaju da zamene kabl dužim nego ti preporučuju produžni- dizajn digitalnih je vrhunskisve u svemu, zadovoljlan sam ali napominjem, još nije bilo zime sa -15 koji traje dve nedelje kao 2011, a ni moji prozori nisu baš u top formi.ipak, znajući naše zime, ovo su incidentne situacije koje se daju pregurati, tako da bih preporučio norvežane.
Ja samo da se poserem na sopstveni post pošto sam poslednjih par dana uspeo malo bolje da sagledam situaciju jer sam pribavio napokon jebeni termometar i malo analizirao.Uglavnom, meni je u stanu 19 stepeni maksimum sa postojećom garniturom radijtora. Jedan od 2kW, jedan od 1.4kW i jedan od 1.2kW. Tp je temperatura koja meni ličnno odgovoara ali sam bio ubeđen da je to nekih 22 stepena jerbo radijatori to pokazuju. Elem, pokušavao sam u pjedinačnim prostorijama da dignem temperaturu nekim kaloriferom od 2kW i on to radi jako brzo, podigne čak do 22 stepena. To bi značilo da izolacija nije tolika prepreka. Zvao sam prodavce, gore pomenuti Rovex, da bi mi rekli "Pa nemate dovoljnu snagu", a snaga je odabrana jer su je oni preporučili. Jako sam popizdeo. Ne znam da li u ovim situacijama mogu da tražim povraćaj novca ili šta. Vidim da su se u garantnom listu ogradili od situacija kad su "performanse nedovoljne za prostor koji se greje". :DKakve bitange jbt.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...