Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

uf, lenjivac je super za gledanje filmova: ovaj što leži paralelno sa TV stavi glavu u krilo ovom što leži upravno na TV. to je prirodna ljudska poza za to, adaptirani smo tako ^_^
Na ovom lenjivcu može dvoje lagano nogama u ekran. :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da prijavim da je Glas imao srece sa onom firmom koja mu je ugradjivala vrata. Kupila kod njih vrata, ok su (ali tek ok, prosto nisam nasla neka koja ne moram da cekam bar mesec dana, a zuri mi se). ALI - oni imaju posebnu ekipu koju najme da ugradjuje vrata koja prodaju. E pa taj neki njihov stolar nece da demontira postojeca vrata "jer to nije njegov posao", a onda nece ni da montira vrata koja sede isporucena na sred moje dnevne sobe, jer procedura nije takva da mi on ugradi vrata kad pre njega treba da moleri/zidari popune onaj deo gde je nekad bio svetlarnik iznad vrata. Povuci potegni, nije procedura, nece. Nije da ne moze, prosto nece, mnogo je komplikovano. http://vrata-sigurnosna.com

Link to comment

Mi ugradismo vrata pre tri nedelje, uzeli kod Talarisa (ok su vrata, medju jeftinijim ali nemamo zamerki za sad), dosli isti dan, razvalili i odneli stara, ugradili nova, sve popunili, omalterisali, pocistili smece za sobom.

Link to comment

Jebote, mislim da sam im prodao jedno brat bratu bukvalno 30ak vrata, što ulaznih po zgradi, što sestri za ceo stan, i sl. Meni su ako se dobro sećam i razmontirali stara i to sve odraili od nekih 8 do jedno 13, 14h max.Elem, pošto sam gepekovao kevu u njen novi dom, mogao sam da sredim i šta je ostalo, tj dnevna soba i terase. Radove koje ste ovde videli, hodnik i kuhinja glet i krečenje, sa solidno gipsa i spuštenog plafona naplaćeni su mi 180e. Sada je trebala da se radi dnevna i da se okreče terase i hodnik. Ja MAGARAC se ne dogovorim oko cene, kontam, ok prvi put bila ok cena (iako su dva zida loše odrađena pa su ga posle prepravljali jedan jednom (i dalje je skrnav) a kuhinjski 3 puta i iz trećeg uboli...), znam koliko je kvadrat, znamo se 100 godina, sve kuco maco mico, za tebe ovako za tebe onako... Doduše, jedan zid je imao neke letvice, lamperiju, kada sam poskidao to to je bio totalni haos i verovatno je cimanje bilo srediti (da li to ulazi u "gletovanje"???). Na terase je nabačeno 2x fasadne boje, špaiz pređen isto 2x i to je tom odprilike sam to mogao i sam. Da ne govorim da je špajz tipa 2,5m2 a terase nešto malo veće. Pitao sam ga tipa 5, 6 dana pred kraj radova za neki proračun da mu dam deo, on me iskulira. Long story short, pukao sam za materijal nešto manje od 20000, a za ruke mi je tražio, paj sad: 300E. Nije mi bilo dobro! I negodovao sam tako da svaki put kada se čujemo svaki razgovor počne "dobro, smiri se, jel si ok sad? Rešićemo sve, ajde, lagano, jel si ok"? A ja uvek kažem "jebi ga, nisam". Pa nisam hteo da mu dam pare dok ne dođe da premerimo sve ponovo itd, itd, sad sam u fazonu samo to da se završi. Da ne pričam da je jedan zid koji je išao u tamno tamnoo teget farbao tj POPRAVLJAO PET puta. P-E-T. Da bi na kraju ja kupio novu boju jer je prošla sranje i probija i mrlja i koješta...Sreća, parketar je bogina najveća. Čovek je toliko profi da bi ga duplo počastio da sam neki Marko Mišković. Ušao rekao ovde pola kvadrata, ovde pola, to ćemo zamenimo i sve će bude ko novo. Cena 10e sa materijalom, ali je čovek toliko studiozan i metodičan da mi je zadovoljstvo slušati ga o parketarstvu, kao da imam 3 i po godine a neko mi priča Andersenove bajke... Parket izgleda stvarno kao nov, prezadovoljan sam. Lakira tri puta i toliko vodi računa o detaljima i toliko je profi da mi je imponovalo što takav majstor radi za mene :DSad mi baš bio stolar da uglavimo neku policu veću, izderali smo taj plavi zid na par mesta, pa sam sam upravo popravio i osećam se kao da sam sagradio u najmanju ruku Ajfelovu kulu, ako ne Kineski zid :cool:To je to, ostalo je da odem u Kiku po gore navedenu garnituru i komodu, zatim vidim koliki mi treba tepih i voila... Ah da, još jedna lampica, i tako neke finese eventualno. Inače, kika naplaćuje 110 dinara kilometar, tako da do Pazove sa montažom to izađe praktično 50ak eura, tako nešto. Imaju neki kika bus, platiš soma i dobiješ kombi na 2 sata za kupovine preko 40.000 i do 100km daljine ali tek u ponedeljak.E , moram i zavese neke da smislim, greota mi da stavljam venecijanere u dnevnu, dajte neki dobrI sajt u te svrhe...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa dobro posto ste merili za sta ti je on trazio 300 evra?Meni su ovi sa materijalom gletovanje i krecenje naplataili 5 evra po kvadratu sa materijalom

Link to comment
Pa dobro posto ste merili za sta ti je on trazio 300 evra?
To je nedoumica koja je i dalje aktuelna. :DOn ne odstupa od teorije da to vredi toliko, ja ponavljam kao papagaj da mi se ljudi smeju na tu cenu /što je istina, pričao sam sa njih 10/ a kada čuju da nije uračunat materijal misle da ih zajebavam. On kaže da nema frke, rešićemo, veli "što nisi rekao, aj matori, nemoj da računaš terase i špajz", a ja mu rekao, pa što ti nisi matori rekao to, ako smo toliko dobri, ne mogu ja da te vatam na sentiment da mi obaraš cenu, ti si taj koji je daje, pa uračunaj i naše prijateljstvo u to. I kao sešćemo, dogovorićemo se, mada ja ne znam na šta će taj razgovor da liči. Kontam da ću mu reći dovodio sam 2, 3 majstora oni su rekli toliko i toliko, prosek je toliko, ako ti i dalej ceniš to toliko, izvoli, ćao, zdravo, ako ne, reci drugu cifru i da se razilazimo. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Samo da prijavim da je Glas imao srece sa onom firmom koja mu je ugradjivala vrata. Kupila kod njih vrata, ok su (ali tek ok, prosto nisam nasla neka koja ne moram da cekam bar mesec dana, a zuri mi se). ALI - oni imaju posebnu ekipu koju najme da ugradjuje vrata koja prodaju. E pa taj neki njihov stolar nece da demontira postojeca vrata "jer to nije njegov posao", a onda nece ni da montira vrata koja sede isporucena na sred moje dnevne sobe, jer procedura nije takva da mi on ugradi vrata kad pre njega treba da moleri/zidari popune onaj deo gde je nekad bio svetlarnik iznad vrata. Povuci potegni, nije procedura, nece. Nije da ne moze, prosto nece, mnogo je komplikovano. http://vrata-sigurnosna.com
Ja ni dan danas ne verujem kako sam prošao celu frku krečenja-kupatilo-kujna-vodovod-pločice bez tih trzavica.Doduše kad sam pokušao nešto sam videli ste da je završilo samo povređivanjem !A inače sam vrlo ne sklon tom tim razmišljanjima "ma šta ima komplikovano kod krečenja/stavljanja laminata/pločica mogu to i sam" ali kad imaš kombinaciju derikoža-fušeraj onda stvarno...Send from WC solja by BVK
Link to comment

Ma snasla sam se na kraju. Juce popodne nasla nekog finog stolara i njegovog drugara koji su mi ugradili vrata onako kako sam trazila i doci ce u cetvrtak da srede lajsne, kad budu odradili svoj deo moleri. Jedino sto me je montaza kostala skoro duplo od planiranog i sto sam morala jutros da jurim kvake, koje su izgleda isle u paketu sa onim stolarom sto nije hteo da montira.:) Sad mi smesno, ali juce sam htela da proletim kroz plafon. :)

Link to comment

Evo da se javnem iz novog dnevnjaka. :DMalo je reći da sam sretan kao psina kako je sve ispalo, bela polica od iverice na plavi zid, garnitura mostly siva na svetlo sivi zid, komodica milinica osim što smo se USRALI dok smo je sastavili jebote, kao puzzle od milijardu delova.. Tu je i nov tevejić, ostaje još samo tepihče i zavesa, veštačka trava za terase i finitooooo :)

Link to comment

Veštačka trava ?E da bez sllike ništa!Send from WC solja by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...