Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Lep na oko, al' ga ne bih dzao u gajbi nikad, silom prilika proveo sam duzi period u okruzenju metala i stakla (nije zatvor) i fala lepo. Drvo je zakon (a i taj sto bi u drvetu bio pravi lepotan)
Meni ovo nije bas hladni metal, tim pre ako ostane jedina limena stvar u prostoru (a sve ostalo od toplih materijala - drveta, koze, tekstila) Edited by CowBoy
Link to comment
interesantnih stvari i ideja ima ovde. svidja.nego, ja vec godinama planiram da ove moje iz gradske kuce /zrenjanin/ nagovorim da konacno naprave neku aukciju ili da nekako vec pouzimam fotelje na koje sam se nameracila iz zgrade jer ih ima odlicnih, ali bas, bas odlicnih/. vecinom ima dobrih stolica i fotelja, kojima naravno treba reparacija, a i onih zanimljivih komodica, tronogih stolcica i svasta nesto sto je bivalao po hodnicima, jer se kancelarijski namestaj ovih godina uglavno u svim kancelarijama menjao... ja cak neko vreme isla i okretala neke stolice za koje sam sumnjala da su od bernarda bernardija /ovakve, kombinacija drveta i crne koze http://www.designcentercroatia.org/museum/60i002.htm/, i nisam ustanovila jesu li njegove il nisu...
Link to comment
Nije bauhaus no korbizije cher.corbusier.jpegPodize se, spusta se, menja, se (edit: postolje je potpuno odvojeno od lezaja, tako da lezaj mozes da nakrivis u koju stranu zelis, da li su ti noge gore ili si u polusedecem stavu)Ali dobra je samo za opustanje, nesto se nisam nagledao TV-a iz nje.Imas u Eurosalonu za 400+ E, kopija je ali se ne zalim.
Od danas na sniženju od 50% košta 34500 u Home centru, oni su od skora preuzeli i Eurosalon na Sajmu. Videla sam je, nekako je mala i previše niska. U salonu na uglu Resavske i Bul. kralja Aleksandra sam davno videla verziju koja je izgledala jako dobro, tačnije bila sam fascinirana, pa možda zato. Edited by halloween
Link to comment
Od danas na sniženju od 50% košta 34500 u Home centru, oni su od skora preuzeli i Eurosalon na Sajmu. Videla sam je, nekako je mala i previše niska.
... uvek je ista velicina i proporcija, kao kod originala. Kada sam je uzeo pre cetiri godine kostala je 430E. Ovaj popust od "50%" znaci da sada kosta sedamsto eura, verovatno zbog presvlake (krzno, boks koza)edit: najbolje stoji u velikom prostoru, mozda ti je zato delovala ipmpresivnije. U Eurosalonu je izlozena u guzvi sa drugim komadima. Edited by CowBoy
Link to comment
edit: najbolje stoji u velikom prostoru, mozda ti je zato delovala ipmpresivnije. U Eurosalonu je izlozena u guzvi sa drugim komadima.
To sam htela i ja da dodam.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Kauboje, a je l bi pravio/obucavao ljude da prave ovakve komade namestaja?
Evo ovo poslednje sam dokumentovao.Izbacio Dunav na kej svakakva drveta, ja poneo kanap i zavezao za bicikl ono sto mi je bilo interesantno:tumblr_mogdi7Pae21rjssdoo1_1280.jpgtumblr_mogdi7Pae21rjssdoo2_400.jpg... ofarbao belom bojom na bazi vode (grubo i bez smirglanja, nista nisam kratio jer me mrzelo) pa izlakirao lakom na vodenoj bazi. Sastavio i montirao za jedno popodne a rezultat u spojleru radi dramatike:

tumblr_mogdi7Pae21rjssdoo3_1280.jpgtumblr_mogdi7Pae21rjssdoo4_1280.jpgtumblr_mogdi7Pae21rjssdoo5_1280.jpg

... prefarbacu jos jednom kada uhvatim vreme, razlikuju se tonovi drveta vise no sto bi trebalo. Sproveo sam struju za punjac i lampu, prakticna polica a ne kosta ni cetristo dindzi (malo boje, malo laka i srafovi)edit: + je dobri duh Dunava usao u sobu ^_^

Edited by CowBoy
Link to comment
Izbacio Dunav na kej svakakva drveta, ja poneo kanap i zavezao za bicikl ono sto mi je bilo interesantno:edit: + je dobri duh Dunava usao u sobu ^_^
:Hail:odlično izgleda.
Link to comment
Fenomenalno je! Čuj, 4€, pa ovo bi neko valjao za 4000, samo da se ugravira neki poznati potpis.
Oki. Ja cu da pravim, samo jos da nadjem nekog poznatog da potpisuje, nebo je granica :DOno jeste tako, malo bolje isproducirano i dobro brendirano moglo bi da se preteruje sa cenom.
Link to comment
Mislim da sam našao garnituru, samo ako je ovaj popust aktivan. Volim ove sa onim delom za izvaljivanje, kako mu beše ime, lenjivac?http://www.kika.com/...nitura-alabama/
lenjivac?To ovaj produzeni deo da ispruzis noge?Hihi...Inace ja imam utisak da ove garniture jedu prostor , ali to je stvar ukusa...
Link to comment
lenjivac?To ovaj produzeni deo da ispruzis noge?Hihi...
Jest..
Inace ja imam utisak da ove garniture jedu prostor , ali to je stvar ukusa...
Ovde si apsolutno u pravu u smislu da može da bude nus pojava, tek sam na kraju počeo da razmišlam o tome koliko će mi prostora pojesti. No, nije mi soba baš najmanja, ima sigurno oko 5,5x3,6 i jače. Sa druge strane, ove manje su nekako MANJE i ne mogu da zamislim da se po njima lepo, komotno razvališ i uživaš. Dosta su sprčene te manje garniture, samim tim mi deluju neudobnije.
Link to comment

uf, lenjivac je super za gledanje filmova: ovaj što leži paralelno sa TV stavi glavu u krilo ovom što leži upravno na TV. to je prirodna ljudska poza za to, adaptirani smo tako ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...