Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

On 15. 12. 2023. at 8:07, morgana said:

(da opremam stan, trazila bih od arhitekte da mi pomogne oko rasporeda, poslala mu moodboard tj slike onoga sto volim i pitala ga da mi komade koje ciljam nadje u jeftinijoj izvedbi - kao sto npr prodavnica emu ima dobre kopije mid century ali i novijih stolica

ali to je zato sto patim sto nisam dizajner enterijera :D)

 

Baš me zanima kako bi ti izgledao moodboard ...

Link to comment
5 hours ago, Bir Adim Öte said:

Baš me zanima kako bi ti izgledao moodboard ...

Šta je moodboard. To neka "bela tehnika" 

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • Haha 1
Link to comment

ma zbirka slicica koje ti se svidjaju, doslovno ambijent ili atmosfera koju hoces da stvoris

 

@Bir Adim Öte nemam sta opipljivo da prilozim trenutno, nazalost,  pravicu za cca godinu kad budem kupovala stancic (sto je trebalo da bude odavno ali korona mi se isprijecila, a kupovina mi podrazumijeva putovanje;  pa onda rusi i rast cijena) 

 

pinterest je dobar  izvor ako unaprijed znas sta hoces ali plasira jedno te isto i ne siri horizonte.

 

mnogo vise volim casopise. brava  casa mi je generika, elle decore je bolji ali zna i on da ode u stil prodajnog salona. francuski art&decoration je zivotniji, oko 500 din kosta, ima ga u knjizari preko puta narodnog muzeja (kao i ova dva prva casopisa, a brava casa postoji i u srpskom izdanju). casa facile mi je ok. voljela sam i neki juznoafricki casopis jebem li ga kako se zvao, naci cu pa cu dopisati.

 

ja imam tonu toga u papiru u herceg novom jer sam jedno 10ak godina kupovala redovno pa sam stala jer vise nije bilo smisla, a ni prostora.

 

od kraja devedesetih volim mid century modernizam, eto sad bi mi bilo lakse da tu preferenciju sprovedem jer je trendi, dok je ranije kostalo boga oca i vidjala sam stil samo po casopisima. volim u elementima i namjestaj za javne prostore na tom fonu. da mi neko da da razbastinim palatu federacije... ali to je vec na srecu postalo opste mjesto i lako je naci povoljniju i dostupniju zamjenu.

s tim da bih u detaljima bila eklekticna, a i imam sklonost ka grotesknom sto se tice ilustracija (i zbirku ilustracija) pa bih, buduci da sam sirotilja i ne mogu da kupim biljanu djurdjevic, a kamoli bracu cepmen) pomenuti modernizam kombinovala sa time. i volim skulpture u privatnom prostoru ali ponavljam, sirotilja 

 

 

  • +1 4
Link to comment

juznoafricki casipis koji sam pominjala je house&leisure

 

trebalo bi da moze negdje da se nadje pdf

 

voljela sam i rusko izdanje architectural digest-a, gajilo je posebnu estetiku, ne znam je li tako i trenutno

Edited by morgana
Link to comment
  • 3 weeks later...

zašto suze @Klara?

 

On 17. 12. 2023. at 12:28, morgana said:

ma zbirka slicica koje ti se svidjaju, doslovno ambijent ili atmosfera koju hoces da stvoris

 

@Bir Adim Öte nemam sta opipljivo da prilozim trenutno, nazalost,  pravicu za cca godinu kad budem kupovala stancic (sto je trebalo da bude odavno ali korona mi se isprijecila, a kupovina mi podrazumijeva putovanje;  pa onda rusi i rast cijena) 

 

pinterest je dobar  izvor ako unaprijed znas sta hoces ali plasira jedno te isto i ne siri horizonte.

 

mnogo vise volim casopise. brava  casa mi je generika, elle decore je bolji ali zna i on da ode u stil prodajnog salona. francuski art&decoration je zivotniji, oko 500 din kosta, ima ga u knjizari preko puta narodnog muzeja (kao i ova dva prva casopisa, a brava casa postoji i u srpskom izdanju). casa facile mi je ok. voljela sam i neki juznoafricki casopis jebem li ga kako se zvao, naci cu pa cu dopisati.

 

ja imam tonu toga u papiru u herceg novom jer sam jedno 10ak godina kupovala redovno pa sam stala jer vise nije bilo smisla, a ni prostora.

 

od kraja devedesetih volim mid century modernizam, eto sad bi mi bilo lakse da tu preferenciju sprovedem jer je trendi, dok je ranije kostalo boga oca i vidjala sam stil samo po casopisima. volim u elementima i namjestaj za javne prostore na tom fonu. da mi neko da da razbastinim palatu federacije... ali to je vec na srecu postalo opste mjesto i lako je naci povoljniju i dostupniju zamjenu.

s tim da bih u detaljima bila eklekticna, a i imam sklonost ka grotesknom sto se tice ilustracija (i zbirku ilustracija) pa bih, buduci da sam sirotilja i ne mogu da kupim biljanu djurdjevic, a kamoli bracu cepmen) pomenuti modernizam kombinovala sa time. i volim skulpture u privatnom prostoru ali ponavljam, sirotilja 

nekad u 90-im bila sam na nekoj grupnoj izložbi u MSU i, naravno, danas nemam pojma ni ko ni šta je sve izlagao tada, ali mi se dentist society još uvek povremeno pojavi u mislima. izgleda me se mnogo dojmila onako ogromna.

iako mi se dopadaju njeni radovi, nisam sigurna da bih mogla da gledam u te slike po ceo dan u svom prostoru. možda u nekom hodniku :)

s druge strane, već duže se nosim mišlju da dam na neku kvalitetnu štampu 'tri žene planine' kosare bokšan. jbg, sviđa mi se, original mi je nedostupan i šta sad. samo, adiktivna kakva jesam, plašim se da se ne navučem pa napravim skladište i kojekakvih printova u stanu.

Edited by beyoncé
  • +1 1
Link to comment

da, biljana dj nije za dnevni boravak :)

 

uzmi stampanu kosaru boksan :heart:

zasto da samo ja imam skladiste printova u stanu?

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

da, biljana dj nije za dnevni boravak :)

 

uzmi stampanu kosaru boksan :heart:

zasto da samo ja imam skladiste printova u stanu?

:wub:

Link to comment
3 hours ago, Klara said:

 

 

Boja frontova je kriminal.

//Stanovi u starim zgradama na Menhetnu su mnogi takve boje 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
14 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Boja frontova je kriminal.

//Stanovi u starim zgradama na Menhetnu su mnogi takve boje 

 

Kriminal u negativnom značenju? Iskreno, meni ne bi prijala na duže staze ova maslinasta boja frontova, verujem da bi me deprimirala. A ipak mi prostor nosi u sebi neku toplinu. Volela bi da vidim ceo stan, tražim na netu i ne pronalazim.

Link to comment

mislim da zavisi i od ostalog nameštaja, boje zidova, površine prozora tj. možda najviše svetla. na jakom dnevnom ili hladnom led svetlu bi trebalo da je ok, pod nekim žućkastim plafonskim je verovatno otužno. tako se makar u mojoj glavi čini :)

verovatno treba ubosti i pravu nijansu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...