Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Meni se najviše sviđa što su konačno kuhinja/trpezarija odvojeni od dnevne sobe. Da sebi pravim kuću/renoviram stan, to bi mi bilo pod obavezno.

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

Meni se najviše sviđa što su konačno kuhinja/trpezarija odvojeni od dnevne sobe. Da sebi pravim kuću/renoviram stan, to bi mi bilo pod obavezno.

:lolol:

 

Suprotno svim trendovima gde se forsira otvoreni plan, pogotovo u manjim prostorima.

Mislim da u 99% slučajeva na Never Too Small kanalu prvo što uradi arhitekta je da poruši zidove.

 

 

Nemam ništa protiv, samo primećujem.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

pre neki dan sam čitala članak o renoviranju stana i zadovoljna vlasnica kaže nešto tipa "Meni se najviše sviđa što su konačno kuhinja/trpezarija spojeni sa dnevnom sobom jer niko ne mora da bude izopšten kada se sprema hrana" i sl.

Link to comment
38 minutes ago, zorglub said:

Trendovi dolaze i odlaze...

Svakom svoje...

itd

Kad sam sredjivala stan svi, ali svi hteli da mi ruse zid izmedju kuhinje i dnevne. Nisam zelela to nikako :). Tako da nas ima, retki ali ima 

 

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Kuhinja u zidovima, da ne pariš ceo stan. Živela sam kao podstanar u open spejsu, sve miriši na kuvanje....

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, Klara said:

 

Kriminal u negativnom značenju? Iskreno, meni ne bi prijala na duže staze ova maslinasta boja frontova, verujem da bi me deprimirala. A ipak mi prostor nosi u sebi neku toplinu. Volela bi da vidim ceo stan, tražim na netu i ne pronalazim.

 

Kriminalno je valjda uvek sa negativnim značenjem? :)

I na samim ovim slikama mi je grozna a još kad se setim tih stanova, osećaj kao ono škripanje po tabli. Ne znam da li više vuče na depresiju, bolnicu ili zatvor.

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

pre neki dan sam čitala članak o renoviranju stana i zadovoljna vlasnica kaže nešto tipa "Meni se najviše sviđa što su konačno kuhinja/trpezarija spojeni sa dnevnom sobom jer niko ne mora da bude izopšten kada se sprema hrana" i sl.

Kao da smo to moja zena i ja. Kod nas je spojena kuhinja sa dnevnom sobom bas zbog toga, to smo uradili prilikom useljenja 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Klara said:

Kriminal u negativnom značenju? Iskreno, meni ne bi prijala na duže staze ova maslinasta boja frontova, verujem da bi me deprimirala. A ipak mi prostor nosi u sebi neku toplinu. Volela bi da vidim ceo stan, tražim na netu i ne pronalazim.

Meni se mnogo sviđa :wub:

Ako uspeš da iskopaš odakle su slike, javi!

  • +1 2
Link to comment

@Klara Never mind, našla sam. U Stokholmu je stan (Kungstholmen). A ovde imaš još slika.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

Edited by Patty Lee
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Ne znam, u kuhinji se pravi lom i razni mirisi, sve to unosis open spaceom u ostale prostorije. Zelim da dnevna soba ima funkciju dnevne sobe a ne da se sve to mesa. No nebitno, za nas u gradovima je to vlazni san, premalo kvadrata da se tako bahatimo.

 

Ako cemo da se bahatimo ja bih nesto ovako:

 

11-2048x2048.jpg

I ja sam neuspešni minimalista....

 

Što se mene tiče, da mogu da biram kao što ne mogu, samo da je toplo, okrečeno, bez previše tkanine bilo gde, običan sto i kuhinja koja može da bude beskonačno ružna ali funkcionalna. Jedan veliki (tvrdi) krevet, fotelja s naslonom za prebacivanje nogu, šporet. Mesto za brzo sušenje veša. Ogroman prostora za ubacivanje stvari na brzaka, da ne gledaš krš. To bi bilo to :srdoc:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

spacer.png

 

Super je ovaj brodski pod, verovatno ariš šta li. Još kad malo škripi a uvek škripi. I gola cigla je estetski uvek topao detalj samo ne znam koliko je to praktično, mislim na neko održavanje.

 

 

Link to comment

@francuski sobar Sveže hoblovan!

Meni se sviđa gola cigla u enterijeru (kad je jedan zid akcentovan, kao ovde), ali ne znam kako se održava, vrv postoje neki premazi sto spečavaju propadanje.

 

A ova boja u kuhinji se zove French Gray (iz Farrow & Ball) i super mi je kako je svuda različita u zavisnosti kako je osmišljen ostatak prostora i/ili koliko je ima (ovo nema veze sa ovim gore stanom, ovo su neki drugi):

 

Ovde mi je npr. jeziva.

spacer.png

 

Ovde je overkill.

spacer.png

 

Malo bolje.

spacer.png

 

Ok, mada dosadno.

spacer.png

 

Najs.

spacer.png

 

Ne.

spacer.png

 

Pa...

spacer.png

Edited by Patty Lee
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...