Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

8 minutes ago, Valkyrie said:

Stariji će 8 u januaru a mlađi ima 4.

 

Pa dobro, stariji bi trebalo da je dovoljno zreo za gornji krevet.

Iskreno, ja ih nešto ne volim.

  • Tužno 1
Link to comment

@Valkyrie

Koliko su ti visoki plafoni? 

Bolja je varijanta sa ovim stepenicama sa strane. 

Uzmi u obzir i da je krevet mesto za igru. Makar ovaj donji da moze da mu se pridje lako, sedi na njemu, spuste neke stvari

  • +1 1
Link to comment

na krevetu na sprat spavao sam samo jednom na ekskurziji, nisam znao sta je veci pakao, da li dole zbog klaustrofobicnog ugodjaja ili gore zbog visine i teskog silazenja nocu po mraku kada sam solidno ljosnuo.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, zorglub said:

Krevete na sprat, ne tvoju decu aman :laugh:

Ma :cry: jer sam taman prelomila da ide KNS a ti iznese negativu. Ja sam dupla Vaga, mene je lako pokolebati :wacko:

 

@Sandradjer 255-260 cm.

Ove stepenice su mi kul i zbog penjanja i zbog prostora za odlaganje, toga nikad dosta u dečijoj sobi.

 

Videću šta ću, dosta sam uzurpirala topik. Hvala svima na inputima, krećem polako u realizaciju.

 

  • +1 2
Link to comment

Izvagaces ti to dobro ne sumnjam. Samo se nadam da maleni nece promeniti misljenje o mestu spavanja kad se instaliraju kreveti. Imaj i plan B, ko ce gore, a ko dole izmedju tate i tebe, a njih dvojica u vas krevet da se sire :D

  • Haha 3
Link to comment

sestra i ja smo spavali na krevetima na sprat s tim da sam ja  spavala gore.. obavezno sa ogradicom i svaki put kad sam se kao odvazila da probam bez ogradice jer sam ,,dovoljno velika,, svaki put bih pala sa keveta..srecom pa su ispod bile neke dve fotelje pa se nisam skrsila...

 

i letos kada smo spavali u planinarskom domu sam spavala dole i bas mi je bilo dobro i ususkano plus nisam brinula o ustajanju u sred noci da idem u wc..valjda su sad to te godine :D

  • Haha 1
Link to comment

Nas klinac je sa nekih 5-6 godina silno zeleo krevet na sprat. 

Posto imamo samo njega varijanta je bila da on spava gore, a donji da posluzi za goste. 

Obilazili radnje, ovaj hocemo, onaj necemo i u jednom momentu padne mi na pamrt kako se namesta taj gornji krevet :think: a tek kad dodje na red menjanje posteljine :blink:

Buduci da sam ja manijak kad je namestanje kreveta u pitanju, sve mora da bude pod konac, nisam mogla da zamislim kako to da izvedem, a da bude zadovoljavajuce. 

Suprug je odmah priskocio u pomoc, ponudio da mi na plafonu uvrne klin i za njega veze koturacu pa da me drze u vazduhu iznad kreveta dok ja to sve dobro ne zategnem :lolol:

Kasnije smo bili na zimovanju i u sobi imali krevete na sprat, malisa je prespavao jednu noc gore, ne znamo da li je pao ili sta mu se desilo uglavnom odmah ujutro je izjavio da mu ne treba krevet na sprat. 

Kupili smo obican krevet sa jos jednim dusekom ispod na izvlacenje. 

Edited by Serena
  • Haha 1
Link to comment

Mi cemo takodje u jednom momentu* da uzmemo krevet na sprat, i hocemo neki koji ima prave ugradjene fijoke dole ispod prvog kreveta, zbog potrebe prostora (soba nema 10 celih kvadrata, pokazivala sam sadasnji raspored na odgovarajucoj temi na potforumu Porodica). Nesto ovakvo, mozda cak bas i ovaj ako ga bude tad, jer nista bolje za sad nismo videli. Dole bismo ostavili zastitu za ispadanje koju imamo i sad (zaglavi se ispod duseka i pricvrsti na suprotnu stranu). Kosta 430 evra. Steta sto Ikea nema nesto takvo. Imamo varijantu da preuzmemo i krevet od prijatelja i njegove dece, ali je u startu nizi i gore i dole (ima jedan nivo fijoka dole, tacnije jednu veliku fijoku, sto nije idealno ali moze da prodje) i to nas odbija.

 

23284184-02.jpg?$rtf_mt_prod-main_xl$

 

23284184-06.jpg?$rtf_mt_prod-main_xl$

 

Mi nemamo uslova za dva kreveta dole ni u kom slucaju, osim ako ne zamenimo sobe (ali i tad bi oni imali 14 kvadrata tako da ne znam koliko to ima smisla, a nasa spacava soba je na cosku pa time i hladnija), tako da ostaje ili (odlicni Hemnes) krevet na izvlacenje, kao sto je sad a sta ipak ubije malo ako se tako svakodnevno radi, ili da dobiju na sprat - da premostimo dok ne nadjemo cetvorosobni ili trosobni sa vecim sobama jednog lepog dana. Svi nas plase (i moj muz je u tom fazonu) da necemo moci ovako kad jos porastu a pogotovo kad budu tinejdzeri, a ja se sve nadam da to nece biti tako strasno. Razlika je 3,5 godine i za sad je sve dobro ali ne znam kako ce izgledati kad budu imali 10 i 13.

 

*kad budu konacno mogli da spavaju bez nekog od nas :rolleyes:

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

@I*m with the pilots 430€ je super cena ako je za krevet sa sve fiokama i dobru nosivost.

ovde ima nekih kao povoljnih ali ne ulivaju mi poverenje što se tiče stabilnosti plus se dodatno naplaćuju fioke, dušeci itd.

 

@nisam ja mogu li da te zamolim za još neku fotku krevetića? Tvoji dečaci su sličnog uzrasta kao moji, čisto da steknem sliku šta je optimalno.

Link to comment

Odlična ideja za pisaći sto i baš dobro iskorišćen prostor. Ovo belo rešetkasto je za propuštanje toplote od radijatora ka prozoru?

Čudo nemate fioke ispod kreveta, meni je to baš neophodnost.

 

Hvala ti za fotke :)

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...