Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

16 hours ago, Klara said:

Biljana Đurđević je za mene nešto novo, dajte još neke domaće autore, sad imam vremena samo za sebe, da uživam na miru. : D

Jake i Dinos Chapman jesu šokantni. : D 

 

 

Meni je Bratislav Radovanović zanimljiv.

 

278908990_5299792476718506_876660076531933852_n.thumb.jpg.134f6345b97f6b20a45b542bae9ac671.jpg

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Patty Lee said:

@francuski sobar Sveže hoblovan!

Meni se sviđa gola cigla u enterijeru (kad je jedan zid akcentovan, kao ovde), ali ne znam kako se održava, vrv postoje neki premazi sto spečavaju propadanje

baš sam nedavno bila u jednom stanu gde ima ta fora sa ciglama i kul mi je. fora je u wc-u, doduše, ali dobro izgleda. premazano je nekim gustim lakom i glatko je na dodir, ne kruni se i ne izgleda ovako buđavo uživo kao na slikama s mog krš telefona. 

IMG-222930.jpg

 

IMG-222857.jpg

 

fino se slaže i sa ovim drvetom koje maskira vodokotlić i popunjava rupu, što mi je isto kul

IMG-20240107-071233.jpg

 

i retro lusterom iznad šolje 😁

IMG-222904.jpg

 

 

bilo je još eksperimentisanja s lusterima u drugim sobama, sa štafelajem na plafonu, recimo 

IMG-222233.jpg

 

što se tiče boje, i to sam se zanosila ovih dana, da probam da chalk paint-ujem neke stoliće. jedna od opcija mi je i maslinasto zelena, možda ova ili ova (uz to da ostavim neke detalje u boji drveta), ali sviđaju mi se i druge boje, pa se svakog dana premišljam i počeću nikad. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Meni je Bratislav Radovanović zanimljiv.

 

278908990_5299792476718506_876660076531933852_n.thumb.jpg.134f6345b97f6b20a45b542bae9ac671.jpg

dobra! 

sad ću i to da štampam :laugh:

  • Haha 1
Link to comment

Imamo mi u firmi foru sa tim praaavim ciglama i plafonom od golog betona po kome su zice. Kako se to zove, industrijalizam? Vrlo brzo dosadi, bar meni. Zelim da me prostor inspirise svojim idejama sklada a ne da kupujem gradjevinski materijal i krenem da ga sredjujem :D 

Link to comment
6 minutes ago, Sandradjer said:

@beyoncé

Super je wc. Samo ovaj retro luster je totalno bzv. Mozda bolje izgleda uzivo nego na slikama 

meni nije smetao. nekako se uklapa, nije off. crvena boja se pojavljuje i na podnim pločicama i na kontra zidu (od ovog s ciglama), u vidu rozikastih pločica. i svetlo je ok. 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Imamo mi u firmi foru sa tim praaavim ciglama i plafonom od golog betona po kome su zice. Kako se to zove, industrijalizam? Vrlo brzo dosadi, bar meni. Zelim da me prostor inspirise svojim idejama sklada a ne da kupujem gradjevinski materijal i krenem da ga sredjujem :D 

moguće da brzo dosadi. i meni sve dosadi i volim da menjam, te sam odlučila da ne investiram mnogo u bilo šta vezano za ambijent, samo jeftine i lako promenljive stvari. sreća pa je mašta besplatna. 

Edited by beyoncé
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Svako ima svoj stil, meni i ovi ukrasi koje vucem po stanu su visak nego nemam srca da ih bacim. Ima i do toga da gajba jedva ima 40 kvadrata pa ne mozes da se bahatis prostorom.

 

Stan sam pre 10tak godina sredio kako ja volim: beli zidovi, ogromni prozori duz celog zida, bez zavesa, da moze da se upije lepota krosnji napolju, parket od bukve, police, stolovi i ormani u boji drveta, podne plocice u kuhinji bele prosarane bezom, zidne isto bez. Jedino sam kauce tresnuo sa jarkom zutom i plavom bojom, cisto da ucinim prostor jos veselijim :) Kupatilo mi ostalo da se renovira, tu bih isto verovatno nesto neutralno, npr ovako:

salon-keramike-vodomarket-plocice-nis.jp

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Klara said:

lionsbee-belgrade-residence-dusa-bibus-i

 

https://lionsbee.com/projects/belgrade-residence

 

Kosara Bokšan <3 
 

Biljana Đurđević je za mene nešto novo, dajte još neke domaće autore, sad imam vremena samo za sebe, da uživam na miru. : D

Jake i Dinos Chapman jesu šokantni. : D 

 

 

 

volim i crteze ivane arandjelovic, recimo, narocito starije npr: https://www.vukvuckovic.com/umetnicki-leksikon-ivana-arandelovic

 

za turu kroz scenu mislim da je najbolje pratiti par galerija, npr rimu i x vitamin; transformart za mladje; kulu u cetinjskoj za indi i matrijarsiju za haos, krs i lom. ulus godisnje izlozbe, sad kad je ulus nas.

 

mihael milunovic trenutno ima izlozbu u legatu colakovic, on mi je isto ok (mada to nije bas skroz poetika koju volim)

 

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Bir Adim Öte said:

Meni je Bratislav Radovanović zanimljiv.

 

278908990_5299792476718506_876660076531933852_n.thumb.jpg.134f6345b97f6b20a45b542bae9ac671.jpg

 

Ovo izgleda kao omaž Alfredu T. Palmeru, ja bih ga bez problema stavio na zidove:

 

palmer-engine-installers-web.jpg

 

palmer-drill-operator-web.jpg

 

Women-at-work-on-bomber-Douglas-Aircraft

 

1280px-Woman_worker_in_the_Douglas_Aircr

 

palmer-american-mothers-and-sisters-web.

 

palmer-assemblies-web.jpg

 

palmer-noontime-rest-web.jpg

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pre neki dan sam naleteo na ovu fotografiju:

 

image.png.3c844354905eaf2e34439b3bdfbf58ed.png

 

Šta kažete na Unknown Pleasures tepih?

 

Osim u ovom specifičnom okruženju, čini se da može da funkcioniše kao i bilo koji drugi tepih sa grafičkim aplikacijama.

E sad, guglajući, osim standardnih aplikacija (na majicama npr), došao sam i do otirača za obuću, jastučnica, prekrivača za krevete i čega sve ne. Moram priznati da sam prilično iznenađen, inače nemam posebnih želja da bilo šta od toga unesem u kuću.

Sve na Aliekspresu, naravno i na brojnim drugim sajtovima.

 

  • +1 5
Link to comment
20 minutes ago, Ras said:

Pre neki dan sam naleteo na ovu fotografiju:

 

image.png.3c844354905eaf2e34439b3bdfbf58ed.png

 

Šta kažete na Unknown Pleasures tepih?

 

Osim u ovom specifičnom okruženju, čini se da može da funkcioniše kao i bilo koji drugi tepih sa grafičkim aplikacijama.

E sad, guglajući, osim standardnih aplikacija (na majicama npr), došao sam i do otirača za obuću, jastučnica, prekrivača za krevete i čega sve ne. Moram priznati da sam prilično iznenađen, inače nemam posebnih želja da bilo šta od toga unesem u kuću.

Sve na Aliekspresu, naravno i na brojnim drugim sajtovima.

 

 

 

Ko bi rekao da će od svega što je Peter Saville dizajnirao, najikoničniji postati omot albuma koji se (na početku) najmanje prodavao?

  • +1 1
Link to comment
On 6.1.2024. at 14:41, morgana said:

da, biljana dj nije za dnevni boravak :)

 

 

ih, pa pre je za dnevni nego za spavaći ili trpezariju....

 

 

72ae053a-4c23-404b-899b-dd5478726648.jpeg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
4 hours ago, Eleniko said:

 

 

ih, pa pre je za dnevni nego za spavaći ili trpezariju....

 

 

72ae053a-4c23-404b-899b-dd5478726648.jpeg

 

pa dobro, da :D

 

imas b. dj? :wub:

  • Wub 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...