Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

39 minutes ago, morgana said:

 

jesu informativni, zato ih i pratim

 

onaj dvospratni? i plan i oprema su odlicni, cak i ono usko tunel- stepeniste mi ima smisla. 

 

edit, pratis li hrvatsku arhitektonsku scenu?

 

 

Da, taj stan kao dosledno sproveden koncept je uistinu fascinanatan.

 

HAS?

Ne pratim, osim posredno - preko restorana/hrane ili onoga što se gradi na obali. Daj neki link.

 

26 minutes ago, Patty Lee said:

Uf, dečija soba je super. :wub:

Ostalo mi se ne sviđa, sa izuzetkom sofe (liči na Camaleonda sofu Mario Bellinija, ova mi je možda čak za nijansicu lepša).

 

Linkovao sam samo zbog aktuelne diskusije o krevetima na sprat, a evo sada sam pogledao i ostatak stana i ne dopada mi se nimalo.

Na sofu ne bih ni obratio pažnju da je nisi spomenula. U ovom prostoru ne funkcioniše - preglomazna je, je l tako?

Link to comment

problem sa tim "dizajniranim" stanovima kod nas je što se spuca enormna količina para a dobije sterilan i bezličan prostor koji deluje izložbeno a ne kao stvarni stambeni prostor.

neki hoteli deluju toplije.

rešenje sa mrežom za gornji dečiji krevet je ok da dete ne sleti ali ne znam kako se menja posteljina.

možda to rade patuljci. 

 

 

Edited by beta
  • +1 6
Link to comment

@Ras

 

pogledaj.to - arhitektura, urbanizam, nesto dizajna

 

oris.hr - to je projekat maroja mrduljasa koga znamo iz betonskih spavaca. izdaju casopis, organizuje dane orisa - vjerovatno najvazniju manifestaciju posvecenu arhitekturi u hr. na sajtu je nazalost malo toga ali uhvati se ponesto.

 

'motel trogir' koji se tice modernisticke arhitekture ne samo tog konkretnog motela - vrijedi pratiti na facebook-u.

 

emisija 'tocka na a', na hrti.hrt.hr, o arhitektima i objektima nominovanim za nagrade bernardo bernardi i viktor kovacic. bude bas zanimljivih i javnih i privatnih, ali i slabijih rjesenja.

 

sve u svemu, bolja je situacija nego u srbiji, o cg da ni ne govorim

 

@beta upravo to, sterilno i bezlicno, bez sposobnosti da se i to malo namjestaja iskoristi kao akcenat, a u krv skupo. i do dizajnera je i do investitora, seljacina koje se ugledaju na bnv i srodno smece s mnogo nula - i na rendere. uticaj generickih rendera na ukus je ogroman. 

 

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

https://www.ikea.com/rs/sr/p/slaekt-okv.-kreveta-potkrevet-odlaganje-bela-s89227731/
 

A ovi sa drugim krevetom u fioci? Kako se to danas kotira? Secam se da je moja drugarica imala slicno sa sestrom u sobi. Najgore sto moze da se desi je da se onaj ko spava gore skotrlja na onog dole, ako nemirno spava. Lako je za raspremanje i ne jede prostor.

Edited by Moonwalker
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

https://www.ikea.com/rs/sr/p/slaekt-okv.-kreveta-potkrevet-odlaganje-bela-s89227731/
 

A ovi sa drugim krevetom u fioci? Kako se to danas kotira? Secam se da je moja drugarica imala slicno sa sestrom u sobi.

 

Koliko znam, popularno i poznato rešenje za male prostore. Međutim, dečije sobe često su takvih dimenzija da je krevet na sprat jedino rešenje, obzirom da ne zahteva dodatnu površinu u odnosu na pod.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

 

:ph34r:

 Ne volim uopste da bude u jarkim bojama i da je prenatrpano, ali ona decija soba je vise kao neka fina bolnica. I dole itison, zazalice roditelji dok si rekao keks. Ili dobro, ja imam mentalni problem sa svim tim podovima koji nisu laki za odrzavanje, nista drugo sem parketa ili plocica uz tepihe ne bih drzala. (Da, znam, ni tepisi nisu super po pitanju higijene ali se lako usisaju i operu po potrebu, a leti i isprase negde napolju)

Mozda ce dati deci neke flomastere da usarene malo? :)

Malo mi je sokantan ovaj televizor u decijoj sobi, ali zaboravljam da je to standard u Srbiji (i u spavacoj sobi)

 

@Moonwalker Mi imamo Hemnes takav na izvlacenje, samo on nije deciji nego je 2*80cm i duzine 2m, dakle prvenstveno za odrasle ali i deca lepo spavaju na njemu (nama je bilo bitno da tu mozemo da stavimo i baku i deku i ujku i strica kad dodju). Ali malo je smor da to izvacis i skupljas svakog dana, evo da budem iskrena. Ako ne moze nista bolje radice i to posao, naravno.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ali malo je smor da to izvacis i skupljas svakog dana, evo da budem iskrena.


OK kad su mali, pa neko drugi mora da rasprema. One su to imale, isli smo vec u skolu. Nego sam ja kontala da je kao lakse sa fiokom nego ovima na sprat. Ja ih nisam volela kao dete, jedino u spavacim kolima do mora.

 

4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Mi imamo Hemnes takav na izvlacenje, samo on nije deciji nego je 2*80cm i duzine 2m, dakle prvenstveno za odrasle ali i deca lepo spavaju na njemu (nama je bilo bitno da tu mozemo da stavimo i baku i deku i ujku i strica kad dodju)


znam za taj Hemmnes sa fiokom,  svima sluzi u iste svrhe :D.

Link to comment
21 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imao ja fiokutm i spavao u istoj

i šta mi fali?!

 

  Reveal hidden contents

Stressed Too Much GIF by NewQuest

 

Šta reči, koju posluku porati :lolol:


ne bih ja taj sa fiokom jer mi je značajnije da ima tu dole prostor za posteljinu nego dodatni ležaj.

 

ovaj Rasov link - meni šok da stan od 100 m2 nema dve dečije sobe nego čak i gostinsku adaptiraju u dečiju. Inače mreža je ok samo ako deca imaju po tri godine pa postoji rizik da će da skaču odozgo, za starije je dovoljna ogradica.

 

Edited by Valkyrie
  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Valkyrie said:

ovaj Rasov link - meni šok da stan od 100 m2 nema dve dečije sobe nego čak i gostinsku adaptiraju u dečiju. Inače mreža je ok samo ako deca imaju po tri godine pa postoji rizik da će da skaču odozgo, za starije je dovoljna ogradica.

 

Meni odise nekom aurom "zatvorimo decu u njihovu sobu dok mi na miru ispijamo sampanjac" dok su obuceni kao da su na nekom sastanku u korporaciji, ona u visokim stiklama a on malo olabavio kravatu i otkopcao neko dugme. Negde u pozadini aupair devojka koja i higijenise.

Zvucim zlobno, izvinite. Mozda ljudi imaju mnogo para i nula ideja pa su otisli do neke hip agencije za enterijer misleci da ih oni imaju.

  • Haha 3
Link to comment

Ovo me sve podsetilo na zenu koja zivi u mom komsiluku i koja je dosla u Nemacku kao aupair, i bukvalno je takva prica bila. Ona bi se brinula o deci sest dana nedeljno a sedmog dana, kada bi ona imala slobodno, roditelji bi unajmili dadilju. :ph34r: Ziveli u ogromnoj kuci po poslednjoj modi arhitekture, roditelji dosta odmora provodili bez dece. Bila je sa njima dosta godina, i sve vreme tako. Njoj je bilo zao da ih ostavi i istovremeno joj bilo tesko oko srca. Sad je vaspitacica i ima troje dece, mozda joj je zivotni poziv i direktna posledica toga.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

 

Da, taj stan kao dosledno sproveden koncept je uistinu fascinanatan.

 

HAS?

Ne pratim, osim posredno - preko restorana/hrane ili onoga što se gradi na obali. Daj neki link.

 

 

Linkovao sam samo zbog aktuelne diskusije o krevetima na sprat, a evo sada sam pogledao i ostatak stana i ne dopada mi se nimalo.

Na sofu ne bih ni obratio pažnju da je nisi spomenula. U ovom prostoru ne funkcioniše - preglomazna je, je l tako?

Tako je. Isto vazi i za francuski krevet. 

Stan je uzasan :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...