Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

1 minute ago, napadaj said:

 

Najlepši miris na svetu, minimum jednom mesečno kažem nekome da je zaprška u vazduhu nešto najbolje. :D

Malo sam se sprdao, ako pamtiš kako je @halloweenhejtovala miris prženog luka u hodniku ili liftu svoje zgrade?

 

Nekada jednostavno nema dovoljno provetravanja/promaje, a aspirator mi i nije neki turbo da bi sve odvukao - posebno dim kada se meso priprema na tiganju. Ni ti mirisi hrane nisu toliki problem dok traje priprema i konzumacija, nego kasnije, kada izađeš i vratiš se nazad u stan i osetiš te zaostale mirise.

Ispomažem se mirišljavom svećom, pri čemu preferiram voćne, pre svega citrusne arome, a imam i neke one mini sveće/uloške (Ikea) sa vanila aromom koje super mirišu. Kad kažem super, pre svega mislim diskretno.

Snažne mirise ne volim, posebno one neke orijentalne. Bar ne u svom stanu, u gostima bih mogao da istrpim par sati. 

Link to comment

Ja baš i nisam, stvarno obožavam taj miris. :lolol:

 

Naravno, vetrim tokom i posle spremanja hrane, ali mi baš prija aroma koja se dobije mešanjem luka i tucane paprike na vatri. :D

 

 

Link to comment

ja sam kad smo ziveli u garsonjeri skoro prestala da kuvam sa lukom a i tehnike su morale pazljivo da se biraju i pored svega nije bilo puno pomoci...osim stapica koji zbog dima ostavljaju mirise na zidovima i u tkanini..

sad imamo od kuce skroz odvojenu kuhinju mogu do besvesti da dinstam luk i dimim sa mesom...jedini problem posle su kosa i garderoba :D

Link to comment
On 4. 3. 2024. at 10:58, ivy said:

cime mirisite prostor?

 

ja volim stapice i to ugl indijske..volim drvenaste(sandal,pachouli..) i one bas indijske (darshan,champa..) i miris dima i tezak je pa se upije u namestaj..

 

ali sto sam na Nocnom bazaru kupila stapice..1 spktakl!!

HEM je za ovo kesa

moram ih potraziti na sledem bazaru da kupim jos neku vrstu!

 

img_2226.jpg

 

 

 

Ja povremeno upalim štapiće bar na kratko (uz otvorene prozore).

Obožavam drvenaste mirisne note, najviše zimi, jer lepo utople prostor.

Dobila sam HEM Amber, ali prejak mi je. U međuvremenu sam otkrila Pepko difuzere sa štapićima, dobri su, diskretan miris.

Sve dozirano, ipak je to hemija. Svež jutarnji vazduh je najslađi, ko ima sreće sa čistim vazduhom.

 

Na prvom mestu mi je miris tek opranog veša, i možda malo Ajax spring za pod. : D

Leti, fino je kad zamiriše sečena lubenica, a zimi pečenje medenjaka.

Videla sam negde da ljudi kuvaju začine sa raznim voćem, biljem, za uživanje u mirisu koji se širi.

Zaboravila sam šta posle rade sa tim. 

 

 

 

Link to comment

Ja u svojem minimalistickom zanosu krenuo da trosim ove mirisne svece koje su mi se nakupili. Moram reci da je bas kul, posebno nocu, sam pogled na plamen svece umiruje, plus mirisi :) 

 

Jedini problem je sto ponekad zaspem a ne ugasim je al za sada sam imao srecu da ne napravim pozar :D 

Link to comment
On 4. 3. 2024. at 12:44, Stela said:

Ne volim te mirise kojekakve, stapice, one svece razne, momentalno me zaboli glava.

Ili kad neko u auto ubaci onu vanilu. Jaoj.

Za mene bi najveca kazna bila da me neko zaposli u prodavnicu mirisljavih sveca ili indijske robe. 

Vanila u autu :puke: kao da su se deca vozila u njemu, jela karamele i ulepljenim rukicama pipali unaokolo. Sve se bojim da dodirnem nesto mislim ulepicu se :lolol:

Samo ponekad kapnem nekoliko kapi etericnog ulja lavande ili cajnog drveta u vodu isparivaca, onog sa svecicom. U vreme korone skoro svakodnevno, a sad sve redje. 

Najvise volim da zamirisem kucu vrucim hlebom :wub: ili persunivim listom u supi sa knedlama i flekicama :smile3:

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Lavamda i meni.prija, uvek uzmem one kesice sto prodaju na pijaci i ubacim u orman. Nije jak miris.

Od mirisa hrane isto volim persun u domacoj supi :wub:.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 hours ago, Shan Jan said:

Jedini problem je sto ponekad zaspem a ne ugasim je al za sada sam imao srecu da ne napravim pozar :D 

Ako su one u časama ili teglicama ne verujem da mogu napraviti požar jedino ako ih koristiš puno mogu zidovi, zavese i nameštaj da ti počade. 

6 hours ago, Shan Jan said:

Moram reci da je bas kul, posebno nocu, sam pogled na plamen svece umiruje, plus mirisi :) 

Sve super samo bez mirisa :D

  • +1 1
Link to comment

Gde u Bg mogu da se nađu abažuri nalik onim Ikea loptastim abažurima (kao beli kineski lampioni)? 🍀

Potrudih se da lepo opišem, hahah.

Link to comment
21 minutes ago, Klara said:

Gde u Bg mogu da se nađu abažuri nalik onim Ikea loptastim abažurima (kao beli kineski lampioni)? 🍀

Potrudih se da lepo opišem, hahah.

Ja sam kupila sinu u Džambu, svetlo plavi na oblačiće. Bilo nešto baš džabe.

Lako se montira na klasično sijalično grlo. 

  • Hvala 1
Link to comment

@Ras Lampion, za plafonsku sijalicu. : )

 

edit: lep je ovaj beli, "za devojačko veče". :lolol: Lepši su mi takvi za dnevni boravak, beli, bež, žuti, nešto pristojno i nenametljivo.

Videću i taj sa oblacima. <3

 

Hvalaaa, fini ljudi! 💙

Edited by Klara
Link to comment

Pritežemo malo stančić koji je žena nasledila, ako ima interesenata da uzme nameštaj za dnevnu sobu (TV polica, visoka vitrina sa staklenim vratima, mala vitrina i 2 police) slobodno neka se javi, vrlo povoljno dajem.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Behemoth said:

Pritežemo malo stančić koji je žena nasledila, ako ima interesenata da uzme nameštaj za dnevnu sobu (TV polica, visoka vitrina sa staklenim vratima, mala vitrina i 2 police) slobodno neka se javi, vrlo povoljno dajem.

Stavi ovo na kupujem, trampim, uvaljujem topik.

Ako daješ za 0 dinara, uzeće Šimpr.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...