Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

danska verzija otmice me se nije dojmila, onu noviju sa henksom nisam ni gledao.

 

nego, ovde na selu je da nos ne pomoliš. dobio sam paket od tuce filmova pa sam počeo sa holandskom srećnom domaćicom. poručio sam film zbog karis fan hojten i zbog onog "Comedy, Drama, Romance ". nit je komedi nit je romansa. porodična drama, drama žene sa postporođajnom traumom začinjena još i nadostatkom istine o samoubistvu oca. prisetio sam se slučajeva čedomorstava i objašnjavanja da mogu da budu posledica traume porodilje. dobar film. karis, standardno dobra kao i u svemu dosada gledanom. (black butterflies, black book, stricken)

Link to comment

Victoria review – an authentic piece of cinematic magic | Film | The Guardian

 

Odlican mali film. Na foru La Haine, odvija se u realnom vremenu. Da ne znam spanjolke, lik devojke bi mi bio previse iskonstruisan, ali ovde u Es su relatively common te devojke iz dobrih porodica, prosle kroz privatne katolicke skole i konzervatorijume, koje se zatim uvale u nezamisliva sranja. 

Link to comment

Mute


Burekdžija ga preporučio na SFu. Ne delim oduševljenje, i sam ga je lepo opisao: 

Quote

Prica pocinje kao until the end of the world, prelazi u blade runner, nastavlja se kao mash i zavrsava kao pulp fiction.

Jeftina priča, mishmash ideja, casting je hm... zanimljiv :) Svi imaju dobrih momenata kao i sam film al su me vrlo brzo svi umorili - i likovi, i reditelj sa filmom

juče, ne toliko pažljivo, Vinterbergov The Commune. Još jedan slabiji Vinterberg, tema već obrađena u Tillsammans, koji mi se više dopada, al ok, Vinterberg je maltene odrastao u komuni pa je tema lična i iz tog razloga mu opraštam :D film mi je bio prilično dosadan i sem dobr glume ne bih ništa mogao da izdvojim iz njega.
 

pre desetak dana Final Portrait

Par simpatičnih minijatura Geoffrey Rusha dok je film u celini traćenje vremena

pridodao bih i Annihilation od pre neki dan na ovu listu slabašnih filmova koji su obećavali. scenario i režija su očajni, priča po sebi je dobar materijal


edit: da ne ispadne da sam samo sranja gledao ovih dana pobrinuo se Fatih Akin i Auf der anderein Seite al to je već dobro poznati masterpiece. kako hekla priču Akin :Hail: o filmu, i Akinu generalno, sve u superlativu

Edited by maheem
Link to comment
On 3/12/2018 at 10:38 PM, djordje geprat said:

odličan norveški film, "Oslo, 31. avgust". o momku koji iz centra za odvikavanje odlazi u oslo na razgovor o zaposlenju. i........ pogledajte film. ozbiljan za ozbiljnih 8/10

 

Dugo sam izbegavao ovaj film, jer je urađen po romanu Pjer Drija la Rošela, koji sam čitao i nije ostavio nikakav utisak na mene. Istina, roman sam  čitao posle Malovog remek-dela: The Fire Within iz 1963 god. To je moj all time favorite i daleko ozbiljniji od norveškog, Jer je duboko predstavio unutrašnji bol kroz koji je prolazio Alan Leroij i prikazuje šta ga je navelo na tako drastičan korak. Kako je kompromis postao način življenja i kako se veoma lako odričemo ideala za koje smo nekad čvrsto stajali iza njih. To u "Oslu" nisam video i nisam dobio nikakvu emociju...

 

Pogledao sam i divan australijski film Man of Flowers iz 1983 zanimljivog reditelja Paul Koksa. Misteriozan opis jednog usamljenog čudaka sa sjajnom fotografijom. Jedan pravi umetnički film. Najveća moguća preporuka!

Edited by zakintos
Link to comment
On 3/17/2018 at 10:19 PM, herzika said:

ja sam gledao prva tri dela i bili su mi ok, ovaj novi je zabavan na deciji nacin..na nivou nindza kornjaca a kornjace su pravljene bas za decu a ovo za publiku svih uzrasta

 

Joj, ja sam odgledao poslednjih meseci prvih 6 sa klinkom od 6 godina. Volim SW, nostalgija, stagod, ali to su sve deciji filmovi. Klinka pokupila 90% fabule bez problema.

Link to comment

sinoć, kanadski polu kaubojac o pljačkašu kočija u drugoj polovini 19 veka koji se posle puštanja iz sent kventina vraća u kanadu i prešaltuje na pljačku vozova. prijatan za gledanje film. otprilike 7/10.

the grey fox

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...