Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 16/02/2018 at 3:27 AM, kobni zelaya said:

The Square

 

Prilično sam razočaran - u filmu ima nešto malo interesantinih stvari, ali čitava stvar nekako ostavlja ravnodušnim, nema u filmu ničeg zaista što bi se pamtilo. Kao, na primer sa malim arapinom - izgleda kao fini plot tvist, ali se iscrpi u samom tvistu i onda nema kuda dalje. Film nije loš, ali, eto toliko.

 

Neruda

 

Okreni, obrni, opet je Larain jedan od najboljih reditelja današnjice. I ako je ovaj film za nijansu pretenciozniji od El Club i No, Larrain je sasvim dobro spojio suprotnosti i napravio prilično moćan i nepredvidiv film u kome je sukob između Pabla Nerude i policajca (Bernal) koji ga juri (ili je to samo odnos pesnika i čitaoca, ili je to pak odnos pesnika i fiktivnog lika, ali ko je tu pesnik i ko je koga izmislio , itd) razigran do arhetipa koji se smenjuju.

Sam Neruda je pak predstavljen kao čovek paradoksa, bez imalo ulepšavanja, ali upravo kao takav pojačava osnovni problem filma - unutrašnji problem između Nerude levičara i dekadentnog pesnika Nerude - pitanje mogućnosti da  radi u interesu radnika, a da  istovremeno ostane vernim sebi i svom lajfstajlu bez kog ne može da postoji kao pesnik.

 

Neruda je mocan film.

 

Film ima i politicko-identitetsku notu - potreba Latinoamerikanaca da veruje u zrtve pa je tako Nerua pretovren u simbol zbog potrebe da simbol postoji. U tom smislu je onaj dijalog sa ljubavnicmo pre nego sto resi da ide u planine.

 

Larrain rastura (Dzeki nisam gledao). Pogledaj jezivo mracni ali fenomenalan Post Mortem.

 

 

Koga zanima opterecnost Latinoemaerikanaca kolektivnim identitemo koga nemaju, pogledati odlican  "Zama" Lukrecije Martel.

http://www.imdb.com/title/tt3409848/

 

Film o losecaju izgubljenosti i nemoci.

 

 

Link to comment
On 4.3.2018. at 11:59 PM, ToniAdams said:

Stavio ostatak mozga na ispašu, pogledo crnog pantera, manje loš nego li sam očekivao a crnkinja panterova riba je na skali 1-10 negde 14.

a jebate, nikad ne propustiš da oceniš ribe. što ne gledaš brate snimke modnih revija, ionako te fabula ič ne zanima?

Link to comment

Downsizing (2017) solidan film, zasluzuje 7 lagano, humora skoro da nema vrv je to razlog sto ima nisku ocenu ali ima zanimljivu radnju i bavi se socijalnim i drustvenim temama

The Shape of Water (2017 isprazan i glup film.ima solidno kretenskih scena i rupa u prici.npr.spojler

ceka da padne kisa da bi odvela cudoviste na dok do vode a ionako idu kolima, ne znam zasto joj je potrebna kisa, i ona romanticno kretenska scena kad napune kupatilo puno vode.pa za to bi trebalo 5 sati minimum

Edited by herzika
Link to comment
2 minutes ago, herzika said:

Downsizing (2017) solidan film, zasluzuje 7 lagano, humora skoro da nema vrv je to razlog sto ima nisku ocenu ali ima zanimljivu radnju i bavi se socijalnim i drustvenim temama

The Shape of Water (2017 isprazan i glup film.ima solidno kretenskih scena i rupa u prici.npr.spojler

ceka da padne kisa da bi odvela cudoviste na dok do vode a ionako idu kolima, ne znam zasto joj je potrebna kisa, i ona romanticno kretenska scena kad napune kupatilo puno vode.pa za to bi trebalo 5 sati minimum ako je upste i moguce

shape of water je toliko bušan film da mi se sjebo parket od vode koja je curila iz ekrana sve vreme

Link to comment

Meh, što je sad popularno hejtovati shape of water? Simpatična bajka za odrasle sa dobrim kastingom. Već viđeno milion puta, ali malo kao eto prilađenije za današnje svi da se vole i ljube vreme, plus del toro koji jeste majstor za ova sranja.

 

Ni blizu oskara ali koga briga, makar je sem rokvel najzad uzeo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...