Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Brimstone.

 

Iako je u pitanju vestern, ne očekujte brzo potezanje i ostalo, u pitanju je drama. Drama koja na momente toliko ide u brutalnost i sadizam da je na ivici ekstrema i preterivanja.

Gledljivo je svakako, radnja se lepo razvija i film ima dobar flow, ali zbog gore navedenog 7/10 inače bi mu dao i više. Gaj Pirs je fenomenalan iako igra opako bolesnog lika, verovatno i previše, jedna od njegovih boljih uloga ako ne i najbolja.

Edited by Mil@n
Link to comment

call me by your name

 

dobar film. uzasno prijatno miksovanje jezika pri cemu italijanski razumeh a francuski nagadjah (a ovaj ucila od malena...sramota me)

 

anyway, ang lee da se ugleda kako se radi jedan suptilan film na gej temu. meni sa druge strane evociralo momente kojih se rado secam i ta bol i sreca i tuga, dodje ti da glavom udaris o zid, izlupas srce na komadice...da prestanes da postojis, mislis, osecas...mislim da je autor pogodio pravo u zicu i da mu svrha nije bila dva tipa nego ljubav, strast, pozuda, pripadnost. svakako boli ali je i najdraza bol :)

 

muzika otkida. lepo podsecanje na sulfjanov vision of gideon. kompozicije su malo mekane za moj ukus, ali svakako uzivala. ceo taj ‘80s period je lepo odslikan pocevsi od tankih stolica i espadrila i 128ce. 

 

odlican izabir glumaca. 

 

preporuka. 

Link to comment

^Suptilnost najčešće ne talasa, a Ang Lee je napravio melodramu i to jako dobru, rekao bih.

 

 

Sinoć sam odgledao još jedan film u kome ne nedostaje strasti, preteranih osećanja, derta...

 

Gegen-die-Wand-Plakat_DCDM-Mastering-212

 

Gegen Die Wand (Head-On)

 

Kada gledam Fatiha Akina, redovno me prati osećaj stida koliko malo volim ljude u odnosu na njega. 

 

Link to comment
2 hours ago, Ras said:

 

 

Gegen Die Wand (Head-On)

 

Kada gledam Fatiha Akina, redovno me prati osećaj stida koliko malo volim ljude u odnosu na njega. 

 

 

Gegen Die Wand je, što se mene tiče, jedan od boljih filmova u ovom veku. Ovo ostalo što sam gledao njegovo, nije mi ni blizu toga, mada je i dalje krajnje simpatično. Ima i filmova koji ostaju kao neko podsećanje na ono vreme krajnjeg optimizma u  Evropi, multi-kulti, itd, kada se činilo da idemo u pravcu bolje Evrope. Uvek gledam Akina sa radošću.

Link to comment
35 minutes ago, kobni zelaya said:

 

Gegen Die Wand je, što se mene tiče, jedan od boljih filmova u ovom veku. Ovo ostalo što sam gledao njegovo, nije mi ni blizu toga, mada je i dalje krajnje simpatično. Ima i filmova koji ostaju kao neko podsećanje na ono vreme krajnjeg optimizma u  Evropi, multi-kulti, itd, kada se činilo da idemo u pravcu bolje Evrope. Uvek gledam Akina sa radošću.

za "Gegen Die Wand" sam saglasan.

"Auf Der Anderen Seite" je odličan film. ostala dva koja imam, "Im Juli" i "Soul Kitchen" su zabavni, ništa više. a, Birol Ünel je odličan i u ove dve boze.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Zar nije divna Hanna Shygulla u Auf Der Anderen Seite?

 

Im Juli bi bio jedan od tih evrooptimističkih, a zanimljivo bi bilo uporediti atmosferu iz tog sa atmosferom koja vlada u filmu iz 2016. godine, koji je takođe road-movie: Tschick (aka Goodbye Berlin), ovoga puta sa junacima u tinejdžerskim godinama. Ovaj film bi, sa ostalim klasicima ladno mogao da se prikazuje u Zimskom (i letnjem) bioskopu RTS-a.

 

Da se ne zaboravi i Crossing The Bridge - The Sound of Istanbul

 

 

 

Bez obzira na koji način vrednujemo sve te filmove (a meni su svi odreda mnogo bolji od zabavni i ništa više ) sa ovim mogu u potpunosti da se složim:

56 minutes ago, kobni zelaya said:

 

 Uvek gledam Akina sa radošću.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...