Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 2/16/2018 at 9:27 AM, kobni zelaya said:

Neruda

 

Okreni, obrni, opet je Larain jedan od najboljih reditelja današnjice. I ako je ovaj film za nijansu pretenciozniji od El Club i No, Larrain je sasvim dobro spojio suprotnosti i napravio prilično moćan i nepredvidiv film u kome je sukob između Pabla Nerude i policajca (Bernal) koji ga juri (ili je to samo odnos pesnika i čitaoca, ili je to pak odnos pesnika i fiktivnog lika, ali ko je tu pesnik i ko je koga izmislio , itd) razigran do arhetipa koji se smenjuju.

Sam Neruda je pak predstavljen kao čovek paradoksa, bez imalo ulepšavanja, ali upravo kao takav pojačava osnovni problem filma - unutrašnji problem između Nerude levičara i dekadentnog pesnika Nerude - pitanje mogućnosti da  radi u interesu radnika, a da  istovremeno ostane vernim sebi i svom lajfstajlu bez kog ne može da postoji kao pesnik.

Gledao nakon tvog pisanija ovde.

Larrain deluje kao osoba od integriteta i kao neko ko ume da zauzme stav - zato su mu i filmovi dobri.

 

Da li uopšte da gledam Džeki?

Link to comment
7 hours ago, Ras said:

Gledao nakon tvog pisanija ovde.

Larrain deluje kao osoba od integriteta i kao neko ko ume da zauzme stav - zato su mu i filmovi dobri.

 

Da li uopšte da gledam Džeki?

 

Šta znam, meni se Džeki nije naročito dopao,  nešto tu fali, da li je zbog toga što je došao na scenario (a nije imao svog scenaristu), nemam pojma. Dosta je strejt priča, nema ničega intrigantnog, što se mene tiče.

Link to comment

Džeki je ukratko ne vredan gledanja, da ne kažem nešto ružnije.

Sinoć wind river - prosečan triler koji će ispuniti potrebu za takvim žanrom sa par dobrih, odlično snimljenih scena. Ne očekivati ništa spec + malo sumorna zimska atmosfera, monotona fotografija. 

Link to comment
13 minutes ago, ToniAdams said:

Jesu depresivna 3 bilborda?

Gleda mi se nešto tako, makar po opisu, al baš da se ne rokam ako me mora. 

 

Ne pretjerano. Super je izbalansirano, samo udri.  Uzgred, Sem Rokvel je pokidao. Kako supruga jednom reče, to ne možeš odglumiti, moraš biti takav.

 

Hangman  Sve kontam kako će da se manu više matorih legendi koji i dalje igraju iste likove koje su igrali pola karijere, al ne lezi vraže. Ima scena u kojoj se Al Paćino (detektiv u penziji, i dalje aktivan, ne može bez akcije) 'ladno gega od nemoći, a jasna nezainteresovanost je očigledna. Bar se nije skidao do pasa. Preloš film.

Link to comment

Apropo paćina, gledao skoro relativno the heat po ne znam koji put, sunce ti, koliko je katastrofalno naporan za gledanje tamo, jedan henri rolins pored njega bude kao lorens olivije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...