Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

21 minutes ago, halloween said:

Stanar Romana Polanskog u Kinoteci. Kakvo maestralno delo. Al' sam bila osetljiva na zvuke i pokrete dok sam se vraćala kući (uključujući škripu vrata od trole i čoveka koji je izvio vrat preko mog ramena da pročita reklamu), te komšiluk  koji je tek maločas utihnuo, neprocenjivo!:D

 

Čak iako sam laik, primetila sam kako kamera savršeno klizi kroz prostor, kao ljudski pogled, što znači savršeni kamerman. Proverim- Sven Nykvist.

 

+1

Odlicna i opsezna retrospektiva.

Mislin da je premijera njegovog najnovijeg filma: 4. marta u Sava centru.

Link to comment

Ingrid Goes West  - dobar film koji zalazi u relativno novu pojavu instagram debilizma i nesrećnike koji potpadaju pod uticaj raznih influensera. Aubrey Plaza je pokidala i ovo joj je verovatno najbolja uloga do sada. Film je farsa, u pozitivnom smislu te reči.

Link to comment

Odgledao sam Bilborde. Odličan film.Ništa ja tu ne bih dirao. Francis bi morala da dobije oscara isto kao reditelj,na žalost samo za scenario.Interesantna  je scena kada pričaju 

kako je dosadan Donald Saterlend jer je stalno na teveu a on ove godine prima počasnog oskara.Zanima me kako je diljem amerike prihvaćen film

 

Žena tica - pretpostavljam da svake godine ima desetak sličnih filmova. Možda pokupi oskara za sporednu žemsku, u ostalim kategorijama baš bi bilo bezveze,nominacija za režiju nema smisla ili je ja ne vidim.Film za mlađi naraštaj nabujao estrogenom.

 

Zovi me imenom svojim ... and the gay oscar goes to... da mi je neko ušao u sobu dok sam ovo gledao ne znam kako bih mu objasnio.Isto kao ovaj gornji film nikada ga ne bih gledao da nije u konkurenciji za statuu,ali onako ima šmeka,dobra gluma glavnih glumaca ima između njih neki qraz. Solidan, nekih pola sata viška 7/10

Mislio sam da je glavni lik glumac iz Mindhunter-a ,serije,i kažem sebi pa ovaj zna da glumi nešto skroz drugačije :D  E da nikada više ne jedem kajsije    

 

 

Link to comment
7 hours ago, Fakundo Sava said:

Odgledao sam Bilborde. Odličan film.Ništa ja tu ne bih dirao. Francis bi morala da dobije oscara isto kao reditelj,na žalost samo za scenario.Interesantna  je scena kada pričaju 

kako je dosadan Donald Saterlend jer je stalno na teveu a on ove godine prima počasnog oskara.Zanima me kako je diljem amerike prihvaćen film

 

Žena tica - pretpostavljam da svake godine ima desetak sličnih filmova. Možda pokupi oskara za sporednu žemsku, u ostalim kategorijama baš bi bilo bezveze,nominacija za režiju nema smisla ili je ja ne vidim.Film za mlađi naraštaj nabujao estrogenom.

 

Zovi me imenom svojim ... and the gay oscar goes to... da mi je neko ušao u sobu dok sam ovo gledao ne znam kako bih mu objasnio.Isto kao ovaj gornji film nikada ga ne bih gledao da nije u konkurenciji za statuu,ali onako ima šmeka,dobra gluma glavnih glumaca ima između njih neki qraz. Solidan, nekih pola sata viška 7/10

Mislio sam da je glavni lik glumac iz Mindhunter-a ,serije,i kažem sebi pa ovaj zna da glumi nešto skroz drugačije :D  E da nikada više ne jedem kajsije    

 

 

Najbolja kritika ikad :thumbsup:

Link to comment
On 2/18/2018 at 8:49 AM, kobni zelaya said:

Ingrid Goes West  - dobar film koji zalazi u relativno novu pojavu instagram debilizma i nesrećnike koji potpadaju pod uticaj raznih influensera. Aubrey Plaza je pokidala i ovo joj je verovatno najbolja uloga do sada. Film je farsa, u pozitivnom smislu te reči.

 

+1, sinoć sam ga spirio, pogotovu za Plazu. Film jeste farsa baš kao što su farsa životi mnogih sličnih osoba kojih ima na svakom koraku, pogotovu u kategoriji adolescenata. Nenormalan je uticaj takvih osoba, youtubera i sl na decu i to od najmanjih uzrasta, 5, 6 godina, govorim o primerima iz lične okoline. 

 

Film je konkretan, sažet, ne luta u radnji, nema praznog hoda, sve je ok. 

Link to comment

Ingrid sam pokušao da gledam pre mesec, dva, kad se već prvi put pojavilo. Izdržao sam nekih pola sata jer mi zaista bilo previše neprijatno. A navikao sam da gledam svašta i obično imam stomak za neprijatnost. Ne uzimam kao manu jer je to jasno by design, ali stvarno nisam mogao dalje u tom trenutku, niti mi se ikad dalo da nastavim kasnije.

 

Florida project je dosta dobar inače.

Link to comment
3 hours ago, Ruxin said:

Ingrid sam pokušao da gledam pre mesec, dva, kad se već prvi put pojavilo. Izdržao sam nekih pola sata jer mi zaista bilo previše neprijatno. A navikao sam da gledam svašta i obično imam stomak za neprijatnost. Ne uzimam kao manu jer je to jasno by design, ali stvarno nisam mogao dalje u tom trenutku, niti mi se ikad dalo da nastavim kasnije.

 

Florida project je dosta dobar inače.

 

Jeste, ima nelagodnog osećaja u filmu, ali nekako sam se i smejao istovremeno.

 

Večeras sam opet gledao film u kome ima čak i više nelagode - Marguerite mi se već dugo vuče na disku - zanimljiva priča o bogatoj baronesi koja se zaljubila u opersko pevanje, a nije imala sluha i koja je praktično parama probila do profesionalnog koncerta. Dosta strejt režirana ali odlično osmišljena i odglumljena. Može za dosta širok dijapazon publike.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...