Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Post (2017)

 

Scenario je najslabiji, ali to je očekivano. Inače, obzirom na sposobnosti reditelja i glumaca sve je to rađeno na očekivano visokom nivou. Naravno, mahom slab uglavnom kvalitetno (u produkcionom, industrijskom smislu) urađen film.

 

Na temu dokumenata iz Pentagona snimljen je mnogo kvalitetniji film, iako je rađen u mnogo običnijoj produkciji. The Pentagon Papers iz 2003. godine baš u vreme početka rata u Iraku. Jason Horwitch, scenarista tog filma, kasnije će kao jedinu istaknutiju stvar u dosadašnjoj karijeri imati seriju Rubikon.

 

Eto, slab scenario na ovu temu su radili oskarovci, koji su i dobili Oskara za bezvezan film. Kvalitetan scenario je radio prilično nepoznat scenarista, koji je stvorio jednu od najboljih serija u poslednjih deset godina, a u svojoj karijeri ima samo jednu jedinu nagradu: The Paul Selvin Award is a special award presented by the Writers Guild of America. It is to be given "to that member whose script best embodies the spirit of the constitutional and civil rights and liberties which are indispensable to the survival of free writers everywhere and to whose defense Paul Selvin committed his professional life".

Link to comment

The Square

 

Prilično sam razočaran - u filmu ima nešto malo interesantinih stvari, ali čitava stvar nekako ostavlja ravnodušnim, nema u filmu ničeg zaista što bi se pamtilo. Kao, na primer sa malim arapinom - izgleda kao fini plot tvist, ali se iscrpi u samom tvistu i onda nema kuda dalje. Film nije loš, ali, eto toliko.

 

Neruda

 

Okreni, obrni, opet je Larain jedan od najboljih reditelja današnjice. I ako je ovaj film za nijansu pretenciozniji od El Club i No, Larrain je sasvim dobro spojio suprotnosti i napravio prilično moćan i nepredvidiv film u kome je sukob između Pabla Nerude i policajca (Bernal) koji ga juri (ili je to samo odnos pesnika i čitaoca, ili je to pak odnos pesnika i fiktivnog lika, ali ko je tu pesnik i ko je koga izmislio , itd) razigran do arhetipa koji se smenjuju.

Sam Neruda je pak predstavljen kao čovek paradoksa, bez imalo ulepšavanja, ali upravo kao takav pojačava osnovni problem filma - unutrašnji problem između Nerude levičara i dekadentnog pesnika Nerude - pitanje mogućnosti da  radi u interesu radnika, a da  istovremeno ostane vernim sebi i svom lajfstajlu bez kog ne može da postoji kao pesnik.

Link to comment
The Post (2017)
 
Scenario je najslabiji, ali to je očekivano. Inače, obzirom na sposobnosti reditelja i glumaca sve je to rađeno na očekivano visokom nivou. Naravno, mahom slab uglavnom kvalitetno (u produkcionom, industrijskom smislu) urađen film.
 
Na temu dokumenata iz Pentagona snimljen je mnogo kvalitetniji film, iako je rađen u mnogo običnijoj produkciji. The Pentagon Papers iz 2003. godine baš u vreme početka rata u Iraku. Jason Horwitch, scenarista tog filma, kasnije će kao jedinu istaknutiju stvar u dosadašnjoj karijeri imati seriju Rubikon.
 
Eto, slab scenario na ovu temu su radili oskarovci, koji su i dobili Oskara za bezvezan film. Kvalitetan scenario je radio prilično nepoznat scenarista, koji je stvorio jednu od najboljih serija u poslednjih deset godina, a u svojoj karijeri ima samo jednu jedinu nagradu: The Paul Selvin Award is a special award presented by the Writers Guild of America. It is to be given "to that member whose script best embodies the spirit of the constitutional and civil rights and liberties which are indispensable to the survival of free writers everywhere and to whose defense Paul Selvin committed his professional life".

E taj Rubikon mi je zaista bio odlična serija... Beše AMC ?
Link to comment
26 minutes ago, kobni zelaya said:

The Square

 

Prilično sam razočaran - u filmu ima nešto malo interesantinih stvari, ali čitava stvar nekako ostavlja ravnodušnim, nema u filmu ničeg zaista što bi se pamtilo. Kao, na primer sa malim arapinom - izgleda kao fini plot tvist, ali se iscrpi u samom tvistu i onda nema kuda dalje. Film nije loš, ali, eto toliko.

 

Kako nema, nas kustos je "malo razmislio" o poretku stvari. Meni je prica podeljena paralelno na to sa klincem i sa desavanjima u visokom drustvu.

Link to comment

Film se totalno raspao u poslednjih sat vremena. Sve pre toga je bilo sveze i zanimljivo, a onda kao da je receno likovima iz fonda da moraju da izguraju svoju agendu. Steta, bas steta

Link to comment

Get Out - meni dobar, na momente ima stvarno jezivu atmosferu i par "užasnih" kadrova. Tek sam posle pročitao da je delom kao horor. Ni slučajno ne gledati trejlere. Osetno su mi bolji svi filmovi od kada izbegavam sve informacije u vezi istih, što opise, pogotovu trailere koji totalno ispojlerišu ponekad i celokupnu radnji, ostaje samo da se vidi izvedba. 

Lady Bird - simpatična priča o odrastanju, roditeljstvu i dve odlične ženske uloge. Teško da može da prismrdi oskaru, tj nikako. 

Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Kako nema, nas kustos je "malo razmislio" o poretku stvari. Meni je prica podeljena paralelno na to sa klincem i sa desavanjima u visokom drustvu.

 

 

Lepo je što je malo razmislio, samo bolje bi bilo da mi malo razmislimo, a njemu da se nešto desi.

Inače cela ideja je tanka, a film deluje kao neuspeo pokušaj Farhadija na skandinavski način. Nisam oduševljen, zaista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...