Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

MollysGame2.jpg

 

 

molly's game

poput knjiga koje su kupuju na pumpi/kisoku pred odmor. ne očekuješ ništa, pa je sve što dobiješ plus. moli blum, američka skijašica, brat bivši igrač iglsa i stilersa, u svetu ilegalnih kockarnica holivuda i njujorka. i sve što ide uz to.

rediteljski debi arona sorkina, nije da je skorseze, al nije ni radoš b.

 

džesika je ekstra riba, ako ništa, zbog nje se ne može reći da je bačeno 140 minuta života

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
8 hours ago, koksy said:

dozvoljavaš da se iznenadim na ovu ocenu?

 

Nije mi jasno gde ti vidiš ocenu u izrazu utiska prijatnosti nakon odgledanog filma. To što sam napisao da je film uspeo prirodno se svodi na to što je u pitanju još jedna ekranizacija slavnog romana i da je, meni lično, našla svoje lepo mesto tamo među ostalima.

 

Iako se to, ako se baš nateže, može shvatiti kao ta neka ocena, hajde onda da ti dopišem dva pasusa koji bi bili na tragu takvog tvog shvatanja mog posta. Što bi se reklo, da ti ispunim muzičku želju:

 

U svetovima mogućih ekranizacija, u kojima ne postoji onaj jedan idealan svet u kome se ekranizacija nečega i sama svodi na jedan jedini mogući ideal, Kenet Brana je meni obogatio film još jednim vrednim doprinosom kao što je to radio i sa filmovima Henri peti, Mnogo buke ni oko čega, Hamlet, i tako dalje.

 

Svaka ekranizacija sa sobom nosi svoje probleme i izazove. Iako sam ih svestan pregršt, barem onoliko koliko sam sam u stanju da dokučim, baš me briga za sve njih. Jesu oni deo mene i moje percepcije, ali me ne intresuju. Barem ne onda kada je reditelj u stanju da se u svojoj kreaciji uzdigne dovoljno visoko da svojim odlukama stvori sopstvene filmove. Onda uživam manje ili više u njima. Ostalo je, baš često kada razmisliš, isfolirana društvena borba ne za slobodu kreativnog izraza već protiv nje.

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

Na stranu sve to ali film bi trebalo da pogleda ceo menadzment Zeleznica Srbije, cisto da vide kako su se resavale krizne situacije u tom preduzecu pre rata.Mislim na onu lavinu u vrletima izmedju Vinkovaca i Slavonskog Broda 

Link to comment

Naravno, pa da i one na kraju parodiraju Tajnu večeru kao Brana po jugoslovenskim šinama na zapadnoj granici Sirmijuma...

 

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

Ni meni se nije svidela Branina interpretacija belgijskog detektiva, a i film mi je onako...meh. 

Vini mode on: < najsmešnije mi je bilo ono zaglavljivanje u vrletima oko Broda. Otkud onolike litice i provalije u Slavoniji :ohmy: /> Vini mode off 

Link to comment

darkest hour

 

ovaj film sam bas iscekivao i mislio da ce biti super jer se desava u jednom od najuzbudljivijih trenutaka drugog svetskog rata, kada engleska gubi rat, kada im se raspada vlada i kada premijer postaje cercil koga niko ne voli zbog uzasne reputacije ali je zakleti protivnik nacizma.

 

cini mi se da su se jednostavno pogubili i da nisu znali sta da naprave, ratni film, politicku dramu, licnu dramu, istorijsku dramu. sve su to izmesali i nije ispalo bas nesto. gluma je dobra i verovatno ce gari oldman dobiti oskara, fotografija je dobra, mracna, odgovara trenutku i  sve je to ok, ali jednostavno je film fejlovao. mozda bi bilo bolje da je film bio sazetiji ali obuhvatio istorijsku celinu i period do kraja evakuacije iz dankirka i poslednji od tri velika cercilova govora na pocetku rata.

Link to comment
3 hours ago, kobni zelaya said:

"Ekranizacija" je jedna od najglupljih reči koje postoje.

 

E, da - Kenet Brana je potpuno bezvredan kao reditelj.

Bilo bi čudno da si i ovog puta propustio priliku da opljuneš Keneta Branu...

Link to comment

bio danas ponovo banket na cinestaru

wuxia hamlet, kao da već nije dovoljno komplikovano

gledala na preskok, uglavnom delove sa zhang ziyi

plesne scene (scene borbe) preterane čak i za mene nekritičnu

Link to comment
4 hours ago, Ajant23 said:

Bilo bi čudno da si i ovog puta propustio priliku da opljuneš Keneta Branu...

 

Dok je razlog zbog čega ga ti hvališ zaista misterija.....

Link to comment

Izašao normalan rip bilborda, za nas što obilazimo screenere.

 

Stvarno odličan film. Ne bih se složio da je druga polovina slabija, mislim da pravednički gnev samo dosta energičniji i zabavniji za gledanje od konsekvenci. Ekipa pokidala, ne mogu da verujem da je ovo rockwellu prva nominacija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...