Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Vau, vrcav kao i uvek.

 

A, bogami, nažalost slično je vrcav i dobitnik Zlatne palme.

 

The Square (2017)

 

Slabo, nedovoljno duhovito, prilično razvučeno. Holy Motors su za četiri klase kvalitetniji film od ovoga, a svima je posve normalno što nisu dobili Zlatnu palmu, iako su pola decenije ranije isto tako konkurisali za nju. Toliko o tome...

Link to comment
7 hours ago, Duci Simonovic said:

Mene post smorio, bas mi bio nezanimljiv

Trebala mu vecnost da krene, a kad je krenuo, bolje da i nije.

Vec se ponavljam, ali Meril Strip je postala zesci smor, svaki film baci u bedak svojom ljiga tugaljivoscu.

Link to comment

Brigsby Bear (2017)

Neobičan i zanimljiv film. Ovo će prijati onima koji su 80-tih i 90- tih god odrastali na TV emisijama i filmovima tog vremena. Ta neka bezbrižna detinjasta-pop-kultura u sudaru sa ovim modernim dobom televizije i društva i drugačijem pogledu na te stvari sa ove distance. Da ne bih previše otkrivao veoma inteligentno posmatranje jednog fenomena i ako bih pravio neku listu naj-filmova 2017 ovaj bi sigurno bio pri vrhu. Iako može delovati kao film sprdnje, on to svakako nije...

 

Pogledao sam Reality (2012) Matea Garonea. (njegova hvaljena Gomorra mi se nije svidela, dobar je to film ali suviše brutalan, tako da mi se nije svideo)

 O napuljskom prodavcu ribe, koji se prijavljuje i čeka poziv da uđe u kuću Velikog Brata. Nekako sam ušao u priču i poklopilo se sa filmovima, da istražujem taj neki običan svet, koji je zaluđen ovim trenutnim fenomenom trash kulture. Koji hteli mi to ili ne je deo naše svakodnevice.
Odlično reditelj ovde drži potpunu kontrolu i ni jednog trenutka mu se ne ruši ono što želi da kaže, gradeći ciglu po ciglu čitavu piramidu društva i pojedinca koji se potpuno gube pod naletom reflektora i lažne slave.

 

On Body and Soul (2017)

Priča o usamljenosti i žudnjom za emocionalnom bliskošću, u ovom svetu gde se svaki kontakt i emocija, meri kao nasilje.

Složena basna o dva ranjena životinjska stvorenja, nastanjena u snu kao bekstvo od depresivnog i teškog okruženja.

Svaka moguća preporuka!

Link to comment

Došao je red i na Slavu aka Glory 2016 rediteljskog dua: Groževa-Valčanov.
Ovo je odlično, kao i Urok, i ovde imamo priču o pojedincu kojeg iz rutine svakodnevice izbaci problem sa kojim ne može da izađe na kraj. Sve to zbog nakaradnog i korumpiranog društva koji je opterećen tranzicijom.
Neverovatno sa koliko apsurdnog gorkog humora je obojen ovaj film, bukvalno mi ne silazi kiseo osmeh sa lica gledajući kako plivamo u govnima i sa govnima a pritom se smejem, kako bi mi bilo lakše. Jer po meni je to poenta crnog humora. Sjajan ritam filma bez suvišnih emocija i veoma originalno. Iako porede Bugare sa Kaprom i Dardenom, oni to rade veoma autentično i prilagođeno. Jedino kraj mi je zasmetao ako bih baš tražio neku dlaku. Ovako svaka moguća preporuka. 9/10

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...