Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dobro, pomenuti bloger je Dimitrije Vojnov, neko ko jeste u toj kritičarskoj priči, ali i dalje je to zanemarljiv procenat. Ali kontam da su film doživeli kao ja ovaj nastavak, ne znam, pogledaću prvi deo opet, možda ni utisak ne bude isti, mada sumnjam.

 

Link to comment

Ma znam ko je Vojnov i malo se zezam al teško da će bilo ko promeniti mišljenje jer je neki bloger nešto rekao, ako mu je već film dobar na prvo ili pak treće gledanje.

Meni je stvarno ok svako mišljenje dok nije invazivno :D, to je ljepota umetnosti, ne sviđa se svima isto. 

Link to comment

Postoji šansa da mi možda posle par godina neće biti toliko dobar, recimo Boondock Saints kada sam prvi put gledao, bio mi je fenomenalan. Posle par godina, drugi put, bio mi je dobar. Treći put pre par godina mi je bio poprilično slab.

 

Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:

Postoji šansa da mi možda posle par godina neće biti toliko dobar, recimo Boondock Saints kada sam prvi put gledao, bio mi je fenomenalan. Posle par godina, drugi put, bio mi je dobar. Treći put pre par godina mi je bio poprilično slab.

 

 

Dobro, Bondock Saints je sranje :lol:

 

Zezam se..

 

Inače, ovo mi je najbolji deo kritike. Kada naš Dimitrije uzme svoje mišljenje i implementira ga kao univerzalno za sve gledaoce:

 

Quote


Profesorovi prijatelji pokušavaju da ospore ili pak razumeju ovu neobičnu situaciju ali je problem u tome što njihovu radoznalost prema pravoj prirodi ovog čoveka, tome da li je zaista tu od vremena neandertalaca do danas ili je samo deluzionalan, uopšte ne dele gledaoci.

 

 

Iako je prilično lako po oceni 8 na imdb zaključiti da gledaoci mnogo više dele tu radoznalost nego njegovu kritiku. 

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

bukvalno si prva osoba kojoj se taj film nije dopao, tj vidim sada da ima i druga

 

ja sam bio zapanjen da sam dobio preporuku za onako nesto kad sam gledao. nista gore od ispraznog sranja koje pokusava da proda neku pamet.

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

, pogledaću prvi deo opet, možda ni utisak ne bude isti, mada sumnjam.

 

Bolje nemoj :14_relaxed:

 

Potpuno isti utisak na prvo gledanje, ostavio mi je snažan utisak...

reprizirao sam ga pre dve godine, i malo je reći da sam ostao razočaran.

 Totalna budalaština!

Link to comment
4 hours ago, Joe D said:

ja sam bio zapanjen da sam dobio preporuku za onako nesto kad sam gledao. nista gore od ispraznog sranja koje pokusava da proda neku pamet.

+1

 

Kao loša epizoda zone sumraka . Ili možda nisam "sfatio"  film  

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

 

Dobro, Bondock Saints je sranje :lol:

 

Zezam se..

 

Inače, ovo mi je najbolji deo kritike. Kada naš Dimitrije uzme svoje mišljenje i implementira ga kao univerzalno za sve gledaoce:

 

 

Iako je prilično lako po oceni 8 na imdb zaključiti da gledaoci mnogo više dele tu radoznalost nego njegovu kritiku. 

 

Fino si to zapazio i to i jeste jedan zanimljiv argument protiv njegovog pisanja.

 

Šta bi se recimo desilo, da ja sad dođem i svojim prijateljima (koji takođe imaju intelektualnu radoznalost) kažem da živim eto  nekoliko hiljada godina. Ako bih to rekao dovoljno ubedljivo, izazvao bih ozbiljan smeh i svi bi mi aplaudirali. Ako bih potom nastavio da to tvrdim, rekli bi mi da promenim malo, da sednem i popijem nešto, itd. Ako bih ja i posle toga nastavio da tvrdim nešto slično, počeli bi da se nerviraju i da se pitaju da li ja to hoću nekog da isprovociram ili smorim. Na kraju bi mi otvoreno rekili da smaram i otišli, ili bi me igrnorisali. Na kraju bi mi preproručili da potražim medicinsku pomoć, koju bi, ako i to ne urodi plodom, pozvali da me odvede.  Sa određenim manjim odstupanjima, zavisno od karaktera prijatelja, manje više bi uvek tako bilo. Svakako niko ne bi krenuo  u dokazivanje da je to nemoguće - to bi  prosto bilo smešno.

Autori filma ne izražavaju nikakvo interesovanje da prikažu bilo kakakv manje ili više istinit razvoj događaja, već prosto razdeljuju tekst književnog predloška random likovima, koji ih funkcionalno izgovaraju. Generalno - ne dešava se ništa, ili barem ništa što bi bilo iole ubedljivo - glavni junak kaže da on ima nekoliko hiljada godina, a ostali to najnormalnije prihvataju i nastavljaju da se raspituju - a kako je bilo, ne znam, u vreme ovo ili ono - daju šlagvorte da se plasiraju delovi literaturnog  predloška, onako kako su napisani. Ali na filmu se traže druge stvari, traži se filmski jezik, traži se neka ubedljiva logika dešavanja i na kraju krajeva, traži se bar nekakvo dešavanje.

No, istina je da se film mnogima dopada - generalno to je tip gledaoca koji traži književnost u svemu, čiji kor čine ljubitelji SF književnosti, ili stripa - populacija koja je najtvrdokornija zato što je decenijama bila omalovažavana, opravdano ili ne.

Link to comment

Prvi pasus bi bio validan da je ovo dokumentarac a ne film koji je jasno baziran na izmišljotinama tj mašit pis(a)ca. 

 

Koliko se sećam, film je budio radoznalost baš zato što je on pričao sa profesorima, kolegama sa koledža ili odakle već koji jesu nadprosečno intelektualno potkovani. Na njihova pitanja uspevao je da daje odgovore pored kojih i dalje oni nisu mogli da budu sigurni da li čovek sve izmišlja ili je u pitanju istina, što verovatno važi i za prosečnog gledaoca koji traži malo intrigantnosti. 


Sa obzirom na koncept filma koji je kranje prost i svodi se na dijalog par osoba u jednoj prostoriji, nekako je i logično da ne budu ispunjeni svi zanatski preduslovi za film kao umetničku normu. Meni je svakako držao pažnju, jebem li ga. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...