Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Potpuno nema veze da li je film rađen po istinitoj  priči ili po nekoj književnosti, stvari ostaju iste.

 

Da on ima krila i glavu orlušine, doleti i kaže ja sam star 3000 godina - odmah mu se veruje, bez obzira na krajnju neverovatnost svega što se dešava.

 

Ovako - sede neki normalno odeveni ljudi, dolazi tip u kariranoj šulji i farmerkama i to kaže, a svi oni mu najnormalnije poveruju - to tako ne biva.  Film nije papir, ne trpi iste stvari.

 

21 minutes ago, Mil@n said:

Pa da, isto kao i svaki sc fi film, a verovatno i svaki koji nije rađen po "istinitoj priči".

Hawaii Mate 9
 

 

Mislim, sad je ovo što pričam dosta elementarno, ali stvarno sam odavno gledao film da bih sad išao u nekakve detalje - ali ne sećam se ikakvih odnosa među likovima koji bi bili dovoljno artikulisani, a dovoljno bitni. Ima tu nešto se neki posle ljute, ima neka riba koja ga nešto lepo gleda (ali ništa više od toga).

Edited by kobni zelaya
dodatak
Link to comment

Da ne bude da sam sad došao samo da gadim, juče sam gledao i drugi prošlogodišnji veoma zanimljiv film koji je režirao Sang-soo Hong - Sama noću na plaži. Eto ga, na primer, još jedan film gde se, u glavnom, samo šećkaju i pričaju, ali o, kako  to rade. To je, u stvari, dramski klasicizam, kakav, praktično, na zapadu niko više ne radi. Samo u Aziji se još ima dovoljno poštenja i vremena za tako nešto.  Min-hee Kim odvalila. :)

Link to comment
18 hours ago, kobni zelaya said:

Potpuno nema veze da li je film rađen po istinitoj  priči ili po nekoj književnosti, stvari ostaju iste.

 

Da on ima krila i glavu orlušine, doleti i kaže ja sam star 3000 godina - odmah mu se veruje, bez obzira na krajnju neverovatnost svega što se dešava.

 

Ovako - sede neki normalno odeveni ljudi, dolazi tip u kariranoj šulji i farmerkama i to kaže, a svi oni mu najnormalnije poveruju - to tako ne biva.  Film nije papir, ne trpi iste stvari.

 

 

Mislim, sad je ovo što pričam dosta elementarno, ali stvarno sam odavno gledao film da bih sad išao u nekakve detalje - ali ne sećam se ikakvih odnosa među likovima koji bi bili dovoljno artikulisani, a dovoljno bitni. Ima tu nešto se neki posle ljute, ima neka riba koja ga nešto lepo gleda (ali ništa više od toga).

 

Aj još jednom, pa nećemo više, da ne davimo. 

 

Pa ima veze, film se svrstava kao sc fi, uostalom, u šta drugo ako se radi o čoveku starom nekoliko hiljada godina, a upravo to ti zameraš filmu. Odprilike, kao da odeš da gledaš supermena i kao "jebote, vidi ga on leti, a svi ostali mu poverovali". 

Nisu mu oni najnormalnije poverovali već, kao što rekoh, davao je odgovore posle kojih oni nisu mogli da budu 100% sigurni da nisu istiniti. To je i jedino što je uvlačilo gledaoce u priču, taj dijalog koji uspeva da deluje koliko toliko uverljivo i nekako se održava u domenu realnog. Tj "realnog".

 

Takođe, ovde nema mesta odnosu među likovima, niti vidim gde je tu moglo biti poboljšanja, čovek je profesor, to su mu kolege. Nije poenta u emociji i prijateljstvu već nekom naučnom dijalogu. Da su bilo šta ubacili tog tipa usrali bi.

Link to comment

Naučni dijalog?  Davno sam gledao , tako da mi je većina te priče isparila, ali stvar je u tome što to nije bio nikakav dijalog a kamoli naučnog. 

Pretpostavljam da većini ljubitelja tog filma je Paranormal activity najstrašniji film svih vremena 

 

Krenuo sam da igram Fallout4 tako da od filmova neće biti ništa duže vreme :-( 

Link to comment
Lucky (2017)
 
Zivotno delo HD Stantona. U filmu uopste nema glume sve deluje prerealno. Odlicno!

Vrhunski sam uživao od prve do poslednje sekunde filma. Stanton maestralan, napisan i režiran ne može bolje. Gledaće se ovo još mnogo puta. Sve preporuke.
Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

Meni to uz sve nesavršenosti u 50 filmova ikad.

 

+1

 

Steta sto LQ Jones nije posle nista rezirao. A jos ziv jebote, mada ne glumi vec godinama..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...