Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Urok / The Lesson 2014

Lekciju su nam dali Krisina Grozeva i Petar Valčanov, kako se snima ozbiljan film, snimljen u bugarsko-grčkoj koprodukciji. Autorski film sa minimalnim sredstvima. Podsetio me na Crni talas našeg filma pre svega na Buđenje pacova, Živojina Pavlovića, smešten u ovo savremeno doba. Borba čoveka u trulom sistemu, gde pojedinac ne može da se snađe a na svim načima pokušava da se odupre nakaradnom sistemu. Ovde je glavna uloga dodeljena ženi (sjajna uloga Margite Goševe) mladoj nastavnici engleskog jezika, koja je prinuđena da preuzme sav teret na sebe spašavajući porodicu. Snimljen bez muzike u pozadini u cinema veritu stilu na momente prožeta gorkim humorom. Vidim da autori imaju još jedan film a u planu je i trilogija a ovaj je svakako za preporuku.

Link to comment

Bigger splash je uzas, toliko je sve nategnuto, pretenciozno,

ovaj sto menja delona ajde jos nekako, mada je i bez veze

ali tilda svinton da glumi romi snajder...

to je nedopustivo.

 

Link to comment
4 hours ago, Duci Simonovic said:

Thor Ragnarok 2017

 

Prethodni torovi mi bili negledljivi al ovaj bas dobar, odlican zez

 

Dobri su i prva dva, bolji od 90% tih novih marvel i ostalih herojskih spamova, al svakako hvala na podsećanju, totalno sam ovaj prevideo.

 

Konačno topik kao nekad, može da se probere i pokupi koješta. Bilo zatišje jedno vreme. :)

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...