Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

21 minutes ago, Majo said:

Radimo na tome. Aj pogledaj film, pa cemo u trojku:)

Gledao sam već, na vašu preporuku, ali ne delim oduševljenje.

Ne mislim da je film loš, niti bih rekao da sam gubio vreme gledajući ga - prosto me nije vezao i većim delom sam ostao ravnodušan.

 

Spoiler

Naravno da sam saosećao sa Eliom, pred kraj filma, kada je jasno da pati.

 

Takođe, bliska mi je atmosfera letnje dokolice i erotski podsticajna. Volim voće koje se ubire direktno sa grana, volim sunce kad prži polja, volim potragu za senovitim mestima na koja bi se sklonio i opustele ulice...

 

Link to comment

@Ras: moje oduševljenje je vezano za rediteljsku izvedbu a ne na količinu empatije sa akterima, pre svega sam oduševljen kako je reditelj prikazao igru tj. odnos glavnih aktera. Dance of desire. I kad su zajedno u kadru i kad je Elio sam. A i sve ostalo je fino urađeno, ostali likovi i njihovi odnosi, pa čak i ćaletov, na prvi pogled cheesy i utopijski, monolog na kraju je urađen odlično.

Link to comment
5 hours ago, maheem said:

@Ras: moje oduševljenje je vezano za rediteljsku izvedbu a ne na količinu empatije sa akterima, pre svega sam oduševljen kako je reditelj prikazao igru tj. odnos glavnih aktera. Dance of desire. I kad su zajedno u kadru i kad je Elio sam. A i sve ostalo je fino urađeno, ostali likovi i njihovi odnosi, pa čak i ćaletov, na prvi pogled cheesy i utopijski, monolog na kraju je urađen odlično.

Slažem se da je chaletov monolog jako dobar.

 

Spoiler

chale=robin vilijams

 

5 minutes ago, koksy said:

ko biva se slučajno oduševljavate pederastijom na dan isusekovog roždenia.

iš, iš!:sad:

Hanuka je u pitanju, a ne Božić :)

Link to comment

ја заиста не знам у ком кључу растумачити овај филм... понекад (често, заправо) баш недостају ким и шиме :wub:

одгледала и ја али не знам ни шта, ни што, ни како :lol:

Link to comment

nesto fali u the shape of water... nismo 100% kliknuli. inace ne volim americki dizajn ‘60tih

 

mislim da je estetski deo izdominirao pricu. falilo mi jos produbljenog odnosa izmedju elajze i amfibije. i na kraju nije mi jasno zasto 

Spoiler

je morala da se pokaze njena golotinja i masturbacija...odudara od ostatka price, nema smisla. nekako sam se osetila i kao debil sto mi crta tako ocito kako izgleda njen svet, pa svet komsije pa svet sadiste....jasno je da si ulozio maksimalan trud u art dizajn. jbga, ET nije masterpiece upravo zato sto se spilberg njje bavio vanzemaljcima vec odnosima. 

 

Edited by mustang
Link to comment

Call me by your name izvisio za bilo sta na Globusu, jebiga Luka G. napravio feel good evropski filmcic a tamo sve prstalo od velikih tema i politickih kampanja. Ono je juce bilo blago receno blesavo, sva ta rovovska borba za razna politicka i licna prava sa crnim limuzinama i hektolitrima najboljeg sampanjca. Zao mi samo Timotija, jebiga dete bas odradilo posao ali nije imao sanse. Volim ja Oldmana ali nisam neki ljubitelj biografskih filmova ... ne volim ja te romantizovane "istorije" posebno kad je u pitanju nesto cega se jos moja baba seca. Ako ima nesto da se kaze na tu temu nek urade dobar dokumentarac, to je sto puta bolja opcija nego da pricu, koja je samo po sebi zanimljiva za one koje to interesuje, bespotrebno dramatizuju i lepe prostetiku na glumce. 

Link to comment
51 minutes ago, nezvanova said:

ја заиста не знам у ком кључу растумачити овај филм... понекад (често, заправо) баш недостају ким и шиме :wub:

одгледала и ја али не знам ни шта, ни што, ни како :lol:

pa da..al ako se to makne u stranu bas je dobar :1_grinning:

Link to comment

ma da :D

 

22 minutes ago, hansolo said:

Call me by your name izvisio za bilo sta na Globusu, jebiga Luka G. napravio feel good evropski filmcic a tamo sve prstalo od velikih tema i politickih kampanja. Ono je juce bilo blago receno blesavo, sva ta rovovska borba za razna politicka i licna prava sa crnim limuzinama i hektolitrima najboljeg sampanjca. Zao mi samo Timotija, jebiga dete bas odradilo posao ali nije imao sanse. Volim ja Oldmana ali nisam neki ljubitelj biografskih filmova ... ne volim ja te romantizovane "istorije" posebno kad je u pitanju nesto cega se jos moja baba seca. Ako ima nesto da se kaze na tu temu nek urade dobar dokumentarac, to je sto puta bolja opcija nego da pricu, koja je samo po sebi zanimljiva za one koje to interesuje, bespotrebno dramatizuju i lepe prostetiku na glumce. 

 

e, a meni se sad jako gleda andersenov fantom  :wub: (sad kada si me podsetila na GG i nagradjene)

em pedesete, em danijel, em prelepe 'aljinice, sjajna muzika i još bolja fotografija... aaaaaaaaaaa

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...