Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Simpa film sam po sebi, ali se nameće poređenje sa izvornikom - anime je jedan od vrhunaca te tematike, ovo su malo previše razblažili i zašećerili za moj ukus. Valjda da sve svima bude jasno na prvo gledanje.

Link to comment

The Infiltrator

 

Moram priznati da mi Brajan Krenston nije legao ovde. Neuverljivo glumi ovog lika. On je kao neki profesionalac pred penzijom, sa puno praktičnog iskustva andrkavr ubacivanja. A ovde šatro prodaje priču kolumbijskom kartelu, dok deluje tako klimavo, nesigurno i neubedljivo, da ne bi mogao da prođe onaj najniži level bandidosa. Džon Leguizamo sa druge strane odličan. I iako je film baziran na istinitim događajima, meni je potpuno neverovatno da neko ko se ubaci ne u prostu bandu, nego u narko kartel popodne nakon rada sa mafijom ide sasvim normalno svojoj pravoj kući, pravoj porodici. Kao, kraj radnog vremena.

kaki je spram racunovodje?
Link to comment

Ne znam da li je već neko postavljao ranije....

Gledao sam sinoć Laka lova 1 i 2 (Snabba cash), švedski triler o naivnom švedskom studentu ekonomije koji se upliće sa narko mafijom da bi ušao u visoko društvo. Odlično portretisani likovi krimosa i marginalaca sa druge strane zakona, arapska mafija, srpski krimosi (prikazani višedimenzionalno, a ne klišeizirano) koji haraju Švedskom...i naravno neizbežan ružan kraj. Drugi deo nastavlja gde je stao prvi.

Odlična atmosfera, kamera takodje. Pravo osveženje u moru bezličnih holivudskih trilera.

 

Laka lova 

Laka lova 2

Gde skinuti filmove sa odgovarajucim prevodom?

Link to comment

kaki je spram racunovodje?

 

Ovo je po istinitim događajima, dok je Računovođa proizvod fikcije. Infiltrator ima manu da je glavni lik slab, dok je kod Računovođe Fleka i jedina koliko-toliko ok stvar. Ne bih infiltratoru dao više od tri zvezdice od pet zbog toga - ne znam koliko sam beše dao Fleki, dve ili tri.

Link to comment

Ne fali ništa kao što ne fali ni ovim laka lova. Nema po meni neke velike razlike, druga je stvar što ljudi učitavaju Refnu neku artističku notu i u toj pušer fazi, mada su po meni to slične socio studije kao i ovaj serijal "laka lova". To su pošteni filmovi, dobri prikazi života na ulici, ljudskih odnosa itd. za razliku od ovih slo-mo sranja koja je snimao od Drajva naovamo. Valhala je dobra kao eye-candy, to mu priznajem. 

 

edit: 

 

Ovo "za sirotinju" ja ne mislim da je mana, tj. da je pokušaj unižavanja filma, već je tematika približnija sirotinji nego li hipsterima koji su mu se kasnije nakačili. Kao što rekoh, pošteni filmovi. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Nikakav artizam. Samo je dobro režirano i snimljeno. Dokumentarno skoro. Odlični likovi. Pravi. Možeš ih opipati. Pre nego sam čuo za mikelsena glumca video sam ga u filmu. Mislio sam da je pravi lik sa ulice, sa ispisanim sranjem na glavi. Yugosloveni su isto odlični.

 

Ovo laka lova sam zakačio nekad na tvu. Delovalo je fejk i bez veze.

 

Kod mene je sirotinja duhom. Tj. Oni koji gutaju sve bez razlike; oni kojima su svi isti.

Edited by nisam ja
Link to comment

Bolji su Refnovi, slažem se, bolje režirani, snimljeni, ali nisu puno ispod ni ovi švedski, zapravo su ponajbolji momenti ti sa našima i Latinosima i muslimanima. Vrlo dokumentarno, dosta pažnje posvećeno detaljima (ima scena pravoslavne sahrane, mislim u trojci, ne bi je bolje ni kod nas snimili)

 

Jugosima kao i kod ovih Šveđana mogu se naći iste zamjerke, malo se frljaju akcentima, Srbe glume i Crnogorci i Hrvati, no šta je tu je, i u jednom i u drugom su sasvim solidni i uvjerljivi sem tih dijalekt momenata koji samo nama smetaju. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...