Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

nisam nasao :(ako zna neko gde ima, moze li Z na pm?
Ma ako ne gledaš u bioskopu nemoj ga ni gledati. Odličan bioskopski roller coaster, ali potpuno šupalj. Dawn of the Dead je prema ovome Tolstoj.
Link to comment

Nisam ni znao da ima knjiga! Evo sad čitam na Vikiju.Film inače u prvoj polovini navlači na pogrešan trag da će možda ispasti nekakva politička perpetija, posebno s onim Izraelom. Ali posle ispadne da je to samo jedan nivo u video igrici, ništa više.

Link to comment
Man of Steel4XALsZxl.jpgSamo prvi utisci, pa odoh da spavam. Sjajan, iznenadjujuce sjajan, uzivao sam, na momente sam se osecao kao dete koje ovako nesto vidi prvi put. Ne mogu da verujem da je ovoliko emotivan niti da sam ga doziveo ovoliko emotivno, nisam ocekivao tako nesto. Zatecen sam, sto bi rekli.Imam neke zamerke, ali one ne umanjuju uzitak, stavise neke otvaraju prostor za debatu, pa mi ne smetaju. Imaju veze sa onim sto je Kim rekao, ali Kime druze, mislim da si preterao (probacu da elaboriram sutra i zasto). Kriptonijanici su ovde jevreji onoliko koliko su zemljani palestinci, dakle nikako. A i da jeste tako mnogi bi te ljevicar, ogrnut palestinkom, zapitao ko tu koga genocidise. Ali nije tako i nema potrebe za takvim citanjem. lubo draga idi gledaj, cak i ako ti se ne svidi na slican nacin nesvidjanja kao i Kimu, nema sanse da onaj ko ne voli ovakve stvari ne odlepi na ovo, pogotovu na deo filma koji se desava na Kriptonu i dok Klark odrasta, a kome ne zaigra srce kad prvi put poleti nikad nije ni zeleo ljeteti.
Link to comment
293k31s.jpg
sintagma...po obliku doživljaja, Dr Zoran se zalaže za denotaciju, ostavljajuci prostor za konotacije u zavisnosti šta je konotativan znak. npr. muškarci. ako ih ponesu konotacije u vizuelnom fokusiranju zenskih stopala u trenucima dangling nastupa, one mogu biti pokretač velikih kolizija i stvoriti stanja, poput fascinacije. tako definisan ovaj fetish ugradjuje se u sam rut odnosa. (zavisničkog, fiksacija) ...u suprotnom, Dr zalaganje za denotaciju u ovom primeru, pokreće (i) šta još....? kada su reč, reči, transakcioni stimulus, konotativan znak- tada izazvane konotacije počinju da grade sisteme sve do velike sintagme i teza o zaljubljenosti dobija svoju antitezu, odnos. u ( ) nema ničega jer zaljubljenost je ništa, nema značenje. odnos sa iracionalnom slikom. kada se u zagradu stavi (lj.) nastaje i potreba za značenjem koju treba potražiti u beskonačnom skupu denotacija u konotaciji značenja pojma, odnos.lj.
10/10 The Best Offer (Oldman nije znao.)
Link to comment
Man of Steel4XALsZxl.jpgSamo prvi utisci, pa odoh da spavam.Sjajan, iznenadjujuce sjajan, uzivao sam, na momente sam se osecao kao dete koje ovako nesto vidi prvi put. Ne mogu da verujem da je ovoliko emotivan niti da sam ga doziveo ovoliko emotivno, nisam ocekivao tako nesto. Zatecen sam, sto bi rekli.Imam neke zamerke, ali one ne umanjuju uzitak, stavise neke otvaraju prostor za debatu, pa mi ne smetaju. Imaju veze sa onim sto je Kim rekao, ali Kime druze, mislim da si preterao (probacu da elaboriram sutra i zasto). Kriptonijanici su ovde jevreji onoliko koliko su zemljani palestinci, dakle nikako. A i da jeste tako mnogi bi te ljevicar, ogrnut palestinkom, zapitao ko tu koga genocidise. Ali nije tako i nema potrebe za takvim citanjem.lubo draga idi gledaj, cak i ako ti se ne svidi na slican nacin nesvidjanja kao i Kimu, nema sanse da onaj ko ne voli ovakve stvari ne odlepi na ovo, pogotovu na deo filma koji se desava na Kriptonu i dok Klark odrasta, a kome ne zaigra srce kad prvi put poleti nikad nije ni zeleo ljeteti.
1feg.jpg

stvar je biblijski jasna. od byrnovog reboota traju pokusaji da se superman-golem zameni supermanom-isusom te da se nekomplikovani odnos zastitnika i komicno-romanticna persiflaza njegovog identiteta prevedu u hriscansko-mesijanski odnos zrtve i svetu porodicu (gde u ekstremnim slucajevima cudesna zena cak zamenjuje luis). snjader i goyer nespretno i vulgarno grade isusovsku analogiju kroz seriju scena.medjutim, kal-el nije samo izbeglica sa unistene planete vec je i zivi zapis, knjiga, koja sadrzi u sebi mogucnost nastavka kulture kriptona. on je zapravo kulminacija jedne kulturne tradicije. ziva predaja. zod ga i zato trazi. stavise, on predstavlja, od pocetka, onaj deo kriptona koji veruju da u to da je neophodno da kripton nastavi da postoji ne samo kroz predaju supermena vec i doslovce. on zapravo stoji u svetu starog zaveta i nastavka tradicije hrama te je jasno da stoji za fariseja nasuprot kal-elovom isusu.njihov odnos bi bio finalizovan time da se superman zrtvuje kako bi prezivelo covecenstvo. na primer da se ubije. medjutim snajder i goyer tu idu korak dalje te se situacija invertira u kljucu novog moralnog imperativa. superman ubija zoda kako bi spasao svet time unistavajuci ono sto jeste bila njegova fundamentalna odlika. on naime nikada ne ubija. supermen uvek nalazi nacina da izbegne tu finalnu instancu. posto je zod u tom trenutku poslednji pravi kriptonicanin ova njegova odluka je zapravo konacno resenje kriptonicanskog pitanja. tako supermen zapravo postaje zagovornik konacnog resenja, isus iz lorensove apokalipse a ne onaj emancipacije.moguce je da danas vise nije ni moguce da se snimi film o supermenu koji je ista drugo. no to nam nista ne govori o samom heroju vec o vremenu u kom zivimo.

Edited by kim_philby
Link to comment
a znaš li da li je i knjiga takva, tj. šuplja? poslednjih dana svako malo naletim na neko veličanje knjige pa sam pomislio da se upustim u čitanje...
knjiga je supercudno je pisana, kao gomila nedoradjenih intervjua sa ucesnicima dogadjajabude tu i poneki nasi laka je za citanjedosta mi je dubokoumnih pisanija sa definicijama smisla zivotai prirucnik za borbu protiv zombija treba procitati, cisto da se razumeju mehanizmi i greske
Ma ako ne gledaš u bioskopu nemoj ga ni gledati. Odličan bioskopski roller coaster, ali potpuno šupalj. Dawn of the Dead je prema ovome Tolstoj.
meni treba dobra organizacija da odem u bioskop, ali ko zna....i podelicu sa vama link koji sam dobio od jednog furunasanadam se da moderacija nema nista protiv togaevo ga"Z" :lolol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...