Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Govoris o supermenu jelda? Meni se svidela ona crna negativka (nemica) sto je upala u rupu. ona ce se nadam se vratiti u sledecem filmu.. malo predugacak, dobri efekti i bez 3d, muziku nisam ni registrirao a onaj mesijanski momenat mi nije smetao

Link to comment

+1 за црну негативку :)

Све што је добро у филму је помажњавано из новијих научно-фантастичних филмова. Обично се "позајмљује" из класика пошто временска дистанца те мазнуте ствари трансцендира у омаже, али ово је стварно потпуно еклектично протрчавање кроз последњих пар година жанра: од Дана независности (не могу ни да набрајам колико је одатле мазнуто) преко Ридика (негативци) до, о жалости, Рата светова (ванземаљско дубоко брујање). Чак и Хероји и Хронике имају своје место.

Link to comment

Anna Karenina (2012)Ау лоше...Критике и нису биле милосрдне према овом филму и сада видим да су били у праву.Све је извештачено и ни делић атмосфере из романа није пренесен на филмско платно.Кира Најтли или како се већ зове крајње одбојна,и не знам на основу чега је она добила главну улогу. :isuse:У крајњој линији овај излет у Толстојеву "Ану Карењину" је сигурно продубио дилему:да ли баш свако (ту посебно мислим на анлосаксонце) може да се усуди да "кадрира" приче веће од живота или би пољем "словенске душе" ипак требало да ходају само руски ствараоци.Les miserables(2012)Ово остварење је већ оставило много бољи утисак.Филм је један импресиван аудовизуелни спекатл.Оно што ми се посебно свидело је инсистирање на крупним плановима глумаца док певају,мало говорних дијалога и дужина филма што је опет са друге стране многима била мана. Othello(1965)Рад на Отелу увек захтева посебну припрему за обзиром на његову комплексност.Готово да нема делова који се могу одстранити а да притом фабула не буде нарушена,но за обзиром на велико позоришно искуство Лоренса Оливијеа тај ход по танкој жици је без неких већих проблема преброђен па се овој екранизацији може дати позитивна оцена.За неке данашње услове, у ери суперменова,иронменова и остале лаке и брзе забаве ово је изузетно захтеван филм,и самим тим је само за захтевне гледаоце.

Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment
Човек од челика има боље специјалне ефекте, лепшу фотографију, лошије рибе и много гору музику од Човека од мрамора. Боље поново гледајте Авенџерсе.
+1000Mene taj nolanovski "realizam" i mrtvačka ozbiljnost stvarno već preterano smaraju, samo što nisam zaspao u par navrata (dobro, jesam već bio pospan). Donerov Supermen je za ovo remek-delo.
Link to comment
У крајњој линији овај излет у Толстојеву "Ану Карењину" је сигурно продубио дилему:да ли баш свако (ту посебно мислим на анлосаксонце) може да се усуди да "кадрира" приче веће од живота или би пољем "словенске душе" ипак требало да ходају само руски ствараоци.
To nije bio izlet već osveta šekspirovca Stoparda zato što Tolstoj nije podnosio Šekspira ^_^ Rozenkranc, Gildester i Ana Karenjina su mrtvi ^_^ A, za te "slovenske duše" - pogovo što je Tolstoj bio ekstremni protivnik panslavizma, i poslao je na kraju romana Vronskog u Srbiju da mu se izruguje zato što je lik i izgradio kao dodatno parodiranje Lenskog (mada, kada veliki pisac parodira, eh :D ) iz Onjegina - upravo ti je ekranizacija Onjegina odličan primer. Onaj užasni uradak sestre Fiennesove sa katastrofalnim kastingom Liv Tyler za ulogu Tatjane i sve što ona pretstavlja...
Link to comment
или би пољем "словенске душе" ипак требало да ходају само руски ствараоци.
mislim ipak samo tako. ostalo je šio mi ga đura.
Link to comment
+1 за црну негативку :)

Све што је добро у филму је помажњавано из новијих научно-фантастичних филмова. Обично се "позајмљује" из класика пошто временска дистанца те мазнуте ствари трансцендира у омаже, али ово је стварно потпуно еклектично протрчавање кроз последњих пар година жанра: од Дана независности (не могу ни да набрајам колико је одатле мазнуто) преко Ридика (негативци) до, о жалости, Рата светова (ванземаљско дубоко брујање). Чак и Хероји и Хронике имају своје место.

naravno +1 za nemicu a nista za izraelku iz WWZ. fasisto! :mad:
Link to comment
Olympus has fallenolympus_has_fallen_poster.jpghttp://www.imdb.com/title/tt2302755/E, ovako je trebao da izgleda "Die Hard 5" a ne ono smeće... Iljadu mrtvih, jedan bas ass american hero koji sjebava čitav plan zlih korejaca, itd... Mozak na 20% i teraj.
Meklejn meets Bauer. Pravi pravcati old school blockbuster. Malo specijalnih efekata i mnogo prangijanja.ideja ko ideja besmisleno glupa - svaki put kad pomislim da je Holivud dotakao dno sa idejama o patriotsko-popularnim filmovima, oni me neprijatno iznenade.FTW

Korejansko mitraljiranje Vašingtonskog pučanstva. :isuse:

Link to comment
movies-man-of-steel-antje-traue.jpgworld_war_z_38189.jpg
of course, i have a good excuse. i'm part gay.

tumblr_m6vlllmmOA1qdcfabo1_1280.jpg

samo da dodam da nisam rekao da nacistkinja nije hot vec da jedaniella-kertesz.jpg?d=600:wub:

Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...