Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

zar nije najavio neku duzu pauzu?i da ponovim drajv je antologijski film.nego, kada smo kod velikana da li ste videli ovo:*******************************************************************************3.H.J.: Did the French know about Kane?O.W.: I thought it had been a big success in Paris. When I arrived there, I found that it had not been. They didn’t know who I was. The first thing they heard about it was the violent attack by Jean-Paul Sartre. Wrote a long piece, 40,000 words on it or something.H.J.: Well, maybe it politically offended him in some way.O.W.: No. I think it was because Kane is a comedy.H.J.: It is?O.W.: Sure. In the classic sense of the word. Not a fall-in-the-aisles-laughing comedy, but because the tragic trappings are parodied.H.J.: I never thought of Kane as a ­comedy. It’s profoundly moving.O.W.: It’s moving, but so can comedies be moving. There is a slight camp to all the great Xanadu business. And Sartre, who has no sense of humor, couldn’t react to it at all.:DSent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Maда, бољи пример за Толанд/Вајлер комбо би био Best Years of Our Lives, али нисам нашао цео на јутјубу.

Link to comment

et Praslin. Pa, ne znam šta da kažem, nisam upoznat s materijom, to će verovatno Ajant ili ovi što bolje poznaju istoriju filma od mene.

Link to comment

Не веруј историчарима више него својим очима: погледај филмове па процени сам.

Link to comment

Прекурсор мај ес. Старџес је измислио структуру са флешбековима који причају цео живот јунака, бескрупулозног селф-мејд богаташа, са његовом смрћу као почетком филма (буквално измислио, тога није било пре филма који сам ти линковао), па пукао на благајнама јер људи нису могли да испрате нелинеарну причу, а онда 7 година касније Велс ангажује његовог ортака како би могао што елегантније да му марне фазон. Мрачњак, бре. Онда ангажује и Толанда преко кога марне занат од Вајлера и тако споји два права генија (Старџеса и Вајлера) да би створио себе, лажног.

Link to comment
:D
The Science Fiction and Fantasy Writers of America specifies word lengths for each category of its Nebula award categories:[10]Classification Word countNovel over 40,000 words Novella 17,500 to 40,000 wordsNovelette 7,500 to 17,500 wordsShort story under 7,500 words
Čudnu literaturu čitaš pre spavanja, Kime... Nisam ja kriv što ti posle karikaturirani pojam ubije parodiju od drivea dok slušaš atlas oblaka...
et Praslin. Pa, ne znam šta da kažem, nisam upoznat s materijom, to će verovatno Ajant ili ovi što bolje poznaju istoriju filma od mene.
Ohoho, vidiš ispod da me čak i Праслин brani, pomalo loše i hotimično podjebavajući sopstvenu plemenitu nameru, ali prava duhja je Праслин:
Не веруј историчарима више него својим очима: погледај филмове па процени сам.
Eh... West Ham... Pa, preslušavanje Lenjinovih govora u istočnom Londonu... Pa, posle ladna voda...
Pa to i kažem, nisam gledao. A video sam na imdb-u da je "A precursor to Citizen Kane"
El ovo kao po pitanju film noira, er ako este, onda je šteta što me Праслин, srtje-duhja nije uspeo da odbrani...A, sad, šalu na stranu...Праслине, sve je drugo o-kej, ali spuštati Velsu tom namernom greškom koja ignoriše da je Toland njemu došao i ponudio mu se za Kejna, i time potencirati da Vels bez Holivuda u tom istorijskom kontekstu nije mogao da snimi takav film je bljuvotina gigantskih proporcija kada se uzme šta je taj Holivud radio Velsu...Građanin Kejn, nije samo obavezna literatura za konduktere poput Kobnog već, dobrim delom i mračnim silama istorije, i mračnim silama "formalizma", pa čak i mračnim silama Holivuda - dobija grandiozan značaj.Smešno je sad, što bi rekao Kim, baviti se Borhesovim napadima na Kejna i snevati aleksandrijske biblioteke i sindrome i Marakane koje citiraju Vergilija, i još je smešnije sve trivijalizovati do šekspirovskih magnovenja u kojima se pričinjavaju sumnjivi antipodi, kojima izmiče jedna kratka povest razvoja žanrova koji su, po rečima Didroa, gotovo svi potekli iz plodne komedije, dok je tragedija dala samo melodramu i Kamerona...Sada ću te, Kime, iznenaditi. Vels je praktikovao plodove komedije, dok je Sartr samo pisao slabe drame proistekle iz koncepta svojih teoretisanja. Ruku na srce, mnogo volim obojicu. Ali, Sartr baš i nije bio sjajan dramski pisac...

Mogu da se kladim da ste mislili da će ovaj crnac opet samo okrenuti glavu i bežati od Lyncha, ali 'ok ovog puta ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...