Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Northern Comfort - odlicna komedija, ne pamtim kad sam poslednji put gledao nesto da me zaista nasmejalo (a reklamira se kao smesno). Islandski reziser - humor kao da gledam ko to tamo peva, par likova i situacija koje su presmesne, 


Necu previse da pisem radnju, samo da preporucim da pogledate jer je bas smesno i po meri, mozda prvi film iz 2023 da traje manje od 2.5 3 sata i da nije predimenzioniran ili preglumljen (ravno sat ipo filma i sve stignu da urade, i razviju likove i da te nasmeju i da zavrse pricu) 

Timoti Spal odlican, takodje i glavna glumica (nema neke uloge ranije osim epizoda po britanskim serijama) - Lidija Leonard je isto izuzetna - kasting je sve potrefio svi su tako obicni i polu ruzni pa su ubedljivi - (mada predvidjam da ce da bude neki rimejk za godinu dve tri sa tipa Margo Robi i Kevinom Hartom ili nekim drugim degenericima (mozda bude i Rock akobogda))

preporuka

  • Hvala 4
Link to comment

odavno sam skontao da je ben aflek nikakav glumac, zajebah se i mazohistički odgledah bezvezariju "hipnos" na SBB klubu.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 hours ago, đorđe geprat said:

odavno sam skontao da je ben aflek nikakav glumac, zajebah se i mazohistički odgledah bezvezariju "hipnos" na SBB klubu.

Preveslao je Džej Lo, ali ne i gosn-Đorđa! 

  • Haha 7
Link to comment

Ja gledao prekjuče poor things, meni je film katastrofa. Artsy izdrkavanje, presporo, predugo, sjajni glumci koji su se nažalost utopili u jadnosti scenarija. Prvo što sam naučio u filmu, a možda i jedino je da je pedofilija ok. rafalo je totalno pogubljen, nije njegova krivica. Kakav bre Oskar za Emu? Mislim, to što je dobila sjajno je odradila, ali najlakše je glumiti frikove. Ista prevara ko Dastin Hofman za rainmana. 

 

Jedino što vredi u filmu je fotografija, ali to je premalo.

 

Neko spomenuo The Fall. Ova dva filma ne mogu u istu rečenicu nikako da se stave. The Fall sam video nekoliko puta, poslednji put pre možda 4, 5 godina, i gledacu ga opet zato što je remek delo. Poor things ću pamtiti jedino po tome što mi je oduzeo 3 sata života.

 

 

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Ras said:

Preveslao je Džej Lo, ali ne i gosn-Đorđa! 

I sad mi bas natrcao Pixies Here comes your man i neko ostavi komentar: '' Ben Affleck just kills it on drums in this clip''. :D

Spoiler

 

 

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, hooyadahoo said:

Ja gledao prekjuče poor things, meni je film katastrofa. Artsy izdrkavanje, presporo, predugo, sjajni glumci koji su se nažalost utopili u jadnosti scenarija. Prvo što sam naučio u filmu, a možda i jedino je da je pedofilija ok. rafalo je totalno pogubljen, nije njegova krivica. Kakav bre Oskar za Emu? Mislim, to što je dobila sjajno je odradila, ali najlakše je glumiti frikove. Ista prevara ko Dastin Hofman za rainmana. 

 

Jedino što vredi u filmu je fotografija, ali to je premalo.

 

Neko spomenuo The Fall. Ova dva filma ne mogu u istu rečenicu nikako da se stave. The Fall sam video nekoliko puta, poslednji put pre možda 4, 5 godina, i gledacu ga opet zato što je remek delo. Poor things ću pamtiti jedino po tome što mi je oduzeo 3 sata života.

 

 

Pa nebi bio tol'ko okrutan ali the fall je daleko bolji film u svakom smislu, iako mi nije baš najjasnije što ih porede.

Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Preveslao je Džej Lo, ali ne i gosn-Đorđa! 

morao sam nekako da se resetujem i, na pink klasiku odgledah 1 remek delo

  • +1 2
Link to comment

Master Gardener 2022

 

Mislio sam da je First Reformed incident, labudova pesma matorog prdonje, onda mi je zadrzao paznju i sa The Card Counter, vrlo, vrlo aktuelnim, kao da je citao Donatellu Di Cesare, a sa ovom opakom, ali zaista opakom, Americkom gotikom, dokazuje da jos uvek ima sta kaze i da to uopste nije bezveze

Link to comment
On 4. 3. 2024. at 1:51, Frau Gabrijela said:

sinoć sam gledala anatomiju pada, a večeras all of us strangers

jel ovo neki gaymance? 

Link to comment

posle poslepolunocnog rvanja sa paznjom i gombanja s ostalom povjesnomzbiljom, navijah nekoliko bioskopa:

klerkagejblam (stigao do nicega, ostatak ce biti zgodan podgrejan za sledecu nesanicu),

ceskog kosmonauta u musavom zvezdoletu (stigao do pauka),

e da bi na kraju navio skroz igrani&svirani, mada dokumentarni - гласовир

Link to comment
6 hours ago, Fakundo Sava said:

jel ovo neki gaymance? 

jeste. 

govori o usamljenosti, gubitku, nedostajanju. 

Link to comment

Šacno preksinoć American Fiction, odlična satirična drama, odlično napisano.

 

Na momente izuzetno duhovit, pri tom se na zanimljiv način bavi sa nekoliko teških tema, od rasnih stereotipa, do teških gubitaka, ličnih uspona i padova, i sl. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Lady Chatterley's Lover (2022) - bas dug bez potrebe mada sasvim solidan 6.5/10 (nikada ne bih rekao da je  glavna glumica iz A Murder at the End of the World)

 

Kung Fu Panda 4 - isao sa klincima na pretpremijeru. Ne znam imam osecaj da su reciklirali dosta stvari iz drugih dreamworks crtanih. Glavni negativac nije bnesto zanimljiv ili posebno dopbro iskoristen. 6/10

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...