Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Poor things...

 

Vizuelnik masterpiece. Da ne idem u detalje... Spektakularni prizori, scenografija, pogotovu wide kadrovi.

 

Film je odličan, iako (za neke, kako čitam po netu) morbidan, uznemirujuć, vulgaran i sirov, nalazim ga izuzetno slojevitim. Cela Evolucija Bele propraćena je temeljnom disekcijom muško ženskih odnosa, a momenti apsurda (i sjajnog humora) u celoj toj priči su samo šlag na torti.

 

Jakih 8/10. 

 

Edit: gluma Eme Ston je svakako highlight njene karijere, to je toliko očigledno da nema smisla ni ponavljati. Ako umesto nje npr dobije oskara Lili Gledstoun, biće to jako smešno.

Edited by Mil@n
  • +1 4
Link to comment

tražio nešto slično happinessu (1998), naleteo na your friends and neighbors (1998), i ostao zadovoljan jer vajb je sličan: crna komedija sa hrpom blago rečeno nezrelih likova, koji u pokušaju da reše svoje unutrašnje probleme prave ozbiljan transfer neprijatnosti i bizarluka.

Link to comment

Gledo novog Lantimosa i izgleda kao da je Teri Gilijam snimao Vesa Andersona, samo što je, za razliku od ove dvojce kao i prethodnog sebe samog, užasno woke. Plus još gomiletina pokradenog materijala. Al kao ok šljaka i zabavan je.

7.9/10

  • +1 2
Link to comment

Ghostwriter, ima na eon video klubu. Tek na odjavnoj špici videh da je Polanski režirao. Odličan triler, malo bez pravog kraja po meni, ali sa zanimljivim tvistom.

Link to comment

spring (2014) - momak koji je ostao sam na svetu sreće devojku koja čini se ima tajanstvenu prošlost. malo romanse, malo misterije, ukupno zanimljiv film na momente brutalno sirov i realističan. 

Link to comment
3 hours ago, utilitarist said:

momak koji je ostao sam na svetu sreće devojku koja čini se ima tajanstvenu prošlost.

U prvi mah kontam da je zaista sam na svijetu, distopija, pa kako jbt ima veze sto ona ima tajanstvenu proslost?!

Link to comment
23 minutes ago, kipo said:

U prvi mah kontam da je zaista sam na svijetu, distopija, pa kako jbt ima veze sto ona ima tajanstvenu proslost?!


namerno sam škrt na rečima pa ga pretstavljam kao tipičnu romansu za one kojima se gledaju takvi filmovi :) u suštini film jeste romansa, tim da se razlikuje od tipičnih po dobroj stvari da je teško reći kakav će biti kraj.  

kad smo kod "nepredljividih" filmova kod kojih treba biti pažljiv da se ne odaju spojleri, upravo pogledao švedski misteriozni border. priča prati osobu koja je celog života odbačena zbog izgleda ali film nije srceparajući prikaz napaćene duše, podjednako je drama, triler, malo policijska priča i neizbežna romansa. u nekim trenucima je dosta morbidan, te upozorenje! ako možete da pređete preko nelepih scena, film vredi pogledati.

Edited by utilitarist
  • +1 1
Link to comment
On 28.2.2024. at 2:13, Lancia said:

Nisam ja rekao ali nisam ni ja porekao. Bozanstven film, od The Fall nisam gledao ovako nesto vizuelno i tonski uvrnuto u najboljem smislu.

Emma Stone je bomba :heart:

 

već decenijama volim knjigu do te mere da mi se kućni wi fi zove bella baxter. :D
malo sam se plašila kako će je preneti na film, ali jedino mogu da kažem da mi je žao što nisam gledala u bioskopu. proletelo mi je kao da traje pola sta.

btw, knjiga je mračnija, gotičarskija. izraženije je koliko je godvin/bogvin napaćena duša. ili je, jednostavno, drugačiji mediji, daje više prostora za ličnu doradu nego film.
jedva čekam da mi vrate, pa da obnovim, dugo je nisam čitala. naravno da su mi uzeli na talasu popularnosti filma.

Edited by Frau Gabrijela
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, Frau Gabrijela said:

već decenijama volim knjigu do te mere da mi se kućni wi fi zove bella baxter. :D
malo sam se plašila kako će je preneti na film, ali jedino mogu da kažem da mi je žao što nisam gledala u bioskopu. proletelo mi je kao da traje pola sta.

btw, knjiga je mračnija, gotičarskija. izraženije je koliko je godvin/bogvin napaćena duša. ili je, jednostavno, drugačiji mediji, daje više prostora za ličnu doradu nego film.
jedva čekam da mi vrate, pa da obnovim, dugo je nisam čitala. naravno da su mi uzeli na talasu popularnosti filma.

Mogla si da budes Bella Baxter umesto Frau Gabi :rolleyes:.

Decenijama smo ovde i ne kazes, Lancia, procitaj knjigu. U pravu si, ovo je bas film za bioskop, drago mi je sto nije vise zagazio u gotik vode ionako mi se animirano prividjao Tim Burton svo vreme.

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Mogla si da budes Bella Baxter umesto Frau Gabi :rolleyes:.

Decenijama smo ovde i ne kazes, Lancia, procitaj knjigu. U pravu si, ovo je bas film za bioskop, drago mi je sto nije vise zagazio u gotik vode ionako mi se animirano prividjao Tim Burton svo vreme.

mogla. 

mislim i da sam probala, ali već bilo zauzeto samo ime. nisam sigurna. 

knjigu sam sigurno objavljivala na tamou. jer- decenije. 

 

da ne budem skroz iz offa:

sinoć sam gledala anatomiju pada, a večeras all of us strangers. oba su sajko drame, atmosferični, spori, ali burgijaju. mislim da su me malo povukli na depru. tu prestaju sličnosti. 

prvi mi je upečatljiviji, ali oba vredi pogledati. 

Link to comment
1 hour ago, ultra plasticni said:

jel i u knjizi prvo nauci da se jebe, pre nego da govori hoda jede

Pobrkao si motoriku i instinkt.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...