Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

death of stalin - opet. meni se dopada jer mislim da verno predstavlja likove i apsurdnu količinu zla koji su ostali za crvenim carom.

 

Spoiler

šlag na torti je što ima izvesnu revenge notu.

 

  • +1 1
Link to comment
On 21. 3. 2024. at 21:30, Ajant23 said:

edit: @ultra plasticni

 

Čisto zbog dece, ako naiđu i pročitaju to tvoje iznad, da kažem da je Trifou Prozor u dvorište bio jedan od najboljih Hičkokovih filmova.

 

Dobro, evo, pogledao sam poslednji Hickokov film Confidentialy Yours iz 1983. godine i evo sta me zanima.

Kako to da Albanac koji se u jednom trenutku pojavljuje u policijskoj stanici na skoro pa tecnom srpskom izjavljuje kako je on politicki azilant i zeli da zivi u Francuskoj, da li tom prilikom stvarno misli na Enverovu Albaniju, da li je na KIM naucio srpski, da li je mozda par godinica po Beogradu sljakao u nekoj kotlarnici kao lozac, te kako je Hickok tako rano bio na pravom tragu talasa izbeglica iz zemalja Magreba?!

Link to comment

To je Trifoov film, nije Hičkokov. Čiji je albanac stvarno ne znam, mogu samo da se nadam da je svoj.

Link to comment
2 hours ago, ultra plasticni said:

 

Dobro, evo, pogledao sam poslednji Hickokov film Confidentialy Yours iz 1983. godine i evo sta me zanima.

Hičkok je umro 1980. godine.:sleep:

Link to comment

Zašto bi to što je umro 80. sprečilo nekoga kao što je bio Hičkok da snimi film 83? 

  • Haha 1
Link to comment
On 4. 5. 2024. at 2:18, kud u maglu Simoviću said:

ferari nije loš, možda je tome doprinelo što sam pre njega gleao audi vs. lancia

koji je smeće

Mislim da je najteze snimiti film o automobilizmu,cak i ovi koji umaju dobre ocene su vrlo malo preneli lepotu automobilizma.Znam bas dosta o grupi B,godinama sam gledao preglede sezona od 80te do gasenja grupe B.Naravno hiljade,hiljade sati WRC,mislim da je izuzetno tesko napraviti dobar film..kad je reli u pitanju..nekako najbolje sve to docaraju amaterski snimci relija,i reportaze,tj neki TV format...

Link to comment

Filmovi o automobilizmu deluju loše zbog toga što su mnogi filmovi o automobilima, naprosto, bili toliko dobri.

 

Jbg, kinematografija bi rekla da kada na Two-Lane Blacktop (1971) ili Vanishing Point (1971) dodaš -izam dobiješ loš film zato što slediš pravila iz drugog sporta.

 

Dobro, Michael Mann se barem svojim egzinstencijalizmom dotakao toga u Ferariju...

Link to comment
22 minutes ago, bestia said:

Mislim da je najteze snimiti film o automobilizmu,cak i ovi koji umaju dobre ocene su vrlo malo preneli lepotu automobilizma.Znam bas dosta o grupi B,godinama sam gledao preglede sezona od 80te do gasenja grupe B.Naravno hiljade,hiljade sati WRC,mislim da je izuzetno tesko napraviti dobar film..kad je reli u pitanju..nekako najbolje sve to docaraju amaterski snimci relija,i reportaze,tj neki TV format...

pogledaj rush, meni on spada u kategoriju dobrih

 

najmanje je tu problem u ekranizacij auto trke, više u nedostatku priče ili lošoj priči


evo trke u ferariju su lošije ekranizovane nego u lancia vs. audi, ali mu to uopšte ne smeta da bude bolji film

Link to comment
Posted (edited)

Rear Window ravan film, o Boze, sta sve necu  procitati ovde:lolol:

 

Closer 7.5/10

 

onako..nije to los eksperiment, ali moglo je i bolje..ipak, kada se uporedi sa onim sta se sve dana snima, ovo je za respekt..

Edited by Misko
Link to comment

The Fall Guy, dosadnjikavo iz scenarija donekle kompenzovano režijom kokicama i kokakolom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...