Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

the great buster, dokumentarac velikog petera bogdanovića o velikom busteru keatonu

 

u okviru trenutne mubi ponude

 

https://www.imdb.com/title/tt8758548/reviews

 

nije savršen ali ekstatičnost ponovog gledanja najboljih kitonovih uradaka i zažetak cele karijere bukvalno prenosi zarazno raspoloženje na gledaoca. ne pamtim kada sam poslednji put zaspao ovako miran i nasmejan kao posle ovog filma.

 

danas je poslednji dan da uzmete mubi za 1 evro za 3 meseca.

https://mubi.com/en/rs/showing

Link to comment
On 30. 1. 2024. at 16:36, Lancia said:

Odlican je La sociedad de la nieve, bez obzira na procitanu knjigu i film Alive


sjajan film, kao da si sa njima i u njihovoj glavi, ali to samo obrisi nataložene muke koja vari um svake sekunde.  

verujem da kad je šok bio svež a oni tema kojom su se ispirala usta po svetu da je bilo donekle drugačije, al zanima me koliko je danas ljudi, da ne kažem fijuka, koji im ostrašćeno zameraju šta su učinili da bi preživeli?

Link to comment
1 hour ago, utilitarist said:


sjajan film, kao da si sa njima i u njihovoj glavi, ali to samo obrisi nataložene muke koja vari um svake sekunde.  

verujem da kad je šok bio svež a oni tema kojom su se ispirala usta po svetu da je bilo donekle drugačije, al zanima me koliko je danas ljudi, da ne kažem fijuka, koji im ostrašćeno zameraju šta su učinili da bi preživeli?

 

Film je užasno ankciozan za gledanje, kao da su namerno neke scene predugačke da bi nas što više uvukli u ono što su preživeli - preživeli. 

 

No to samo govori da je urađen dobar posao. Film je odličan, dobro snimljen, emotivan, i sa fenomenalinh poslednjih 30ak minuta, ili malo manje.

Link to comment
14 minutes ago, Mil@n said:

Film je odličan, dobro snimljen, emotivan, i sa fenomenalinh poslednjih 30ak minuta, ili malo manje.

 

meni u kraju nedostaje emocija koja je postojala u potrazi. da je predstavljena trauma porodica koje su ostale bez bližnjih ili napori ljudi da se lociraju, kraj bi bio dirljiviji jer bi u njega bili uvučeni ljudi sa pričom. ne bi ništa smetalo da je film pratio i njih.

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Film je užasno ankciozan za gledanje, kao da su namerno neke scene predugačke da bi nas što više uvukli u ono što su preživeli - preživeli. 

 

Imaju poremećaj režije da bi gledalac imao mentalni poremećaj, ako sam dobro shvatio?

 

:huh:

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

@Ras svojevremeno, u nekoj tematskoj :D prici ti preporucih:

FREDERICK-FORSYTH-CUVAR.jpg

Pisac doduse kurton, vise nego problematican, aj' da kazemo plažni u najboljem slucaju, ali je sa Cuvarem ubo jednu, pa leputm knjizicu...

Preporuka ostaje, kad, ne lezi vraze, nocas, samo sto parkirasmo naleteh na diznijevski unakazenu ekranizaciju :isuse::

 

Sa sve Travoltom :isuse:, izdrzah, odgledah, sreca sto traje samo nesto jace od 1/2 sata...

  • +1 1
Link to comment
On 15. 2. 2024. at 22:16, Lancia said:

Dobar je Besonov Dogman, nisam samo siguran da li pripovedanje odmaze ili pomaze filmu. Caleb Landry Jones zakiva, retko izrazajno lice.


uh odustao posle pola sata a bio sam siguran da će mi se dopasti. mnogo naivno :sad:

Edited by utilitarist
Link to comment
18 minutes ago, utilitarist said:


uh odustao posle pola sata a bio sam siguran da će mi se dopasti. mnogo naivno :sad:

Svaki Besonov film je naivan :) steta, propustio si par lepih scena i odlicnog Caleba.

  • +1 1
Link to comment
On 17. 2. 2024. at 8:09, namenski said:

Ras svojevremeno, u nekoj tematskoj :D prici ti preporucih:

FREDERICK-FORSYTH-CUVAR.jpg

Pisac doduse kurton, vise nego problematican, aj' da kazemo plažni u najboljem slucaju, ali je sa Cuvarem ubo jednu, pa leputm knjizicu.

 

odlična! pročitah u dahu.

hvala na preporuci.

 

nego, šta je problematično kod Forsajta?

što je radio za MI6? ili misliš na književni stil?

Link to comment
1 hour ago, garcia said:

nego, šta je problematično kod Forsajta?

što je radio za MI6? ili misliš na književni stil?

Ma kakav MI6 :D, taman posla, pos'o k'o svaki drugi: svestan sam da sam usao u o ukusima se ne..., nemam problem s tim sto je desno - svakom svoje - problem je sto je za moj ukus presirovo desno, na stranu sto je poprilicno usrao motku krajem '60-ih kada je malo previse petljao sa placenicima...

Doduse, ondasnji placenici prema danasnjim deluju maltene k'o Don Kihoti... :D

Inace, spora nema, znatm da pise, drzi paznju, ali i Dima/e to itekako dobro rade, pa ipak nisu - Balzak, mislim da bi to bilo otprilike to...

Bas kao sto ni Forsajt nije, ni izbliza - Le Carre ma koliko ih na prvi pogled i ekstremno povrsno povezivala tematika.

 

Inace, da se osvrnem usput: prevoditeljku i izdavace Čuvara nije svojevremeno mrzelo da konsultuju strukutm, profesionalne pilote i to je jedan od bitnih kvaliteta koji su izvadili stvar.

Pominjem ovo zato sto sam zimus odradio (auto)biografiju Enca Ferarija koju je kod nas pod naslovom Moja prica izdalo Vulkan izdavastvo: pa jebote, da su konsultovali prosecnog beogradskog automehanicara izbegli bi em stravicne gluposti u prevodu, em su bukvalno upropastili knjigu...

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...