Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sinoc sam krenuo sam repriziranjem Hickoka, a kao prvi film sam izabarao Rear Window iz '54. Sve u svemu, onako, nije bas nesto sjajno ostareo, vise sam imao osecaj da gledam neku adaptaciju Agate Kristi, po prici, mada mi iskreno ni u ono vreme nije bio medju omiljenim njegovim filmovima. Medjutim, cak i kada je snimao, da kazemo ovako ravne filmove, on je to znao da oplemeni na jedan sjajan nacin: kada Stewart, Kelly i Corey istovremeno razmisljaju i mozgaju u istom kadru, da li nesto moze da bude ili ne, oni istovremeno u rukama vrte i muckaju svako po casu brendija, pa mi je to bilo beskrajno simbolicno; kada Stewart uslovno receno puca iz svetla aparata na Burra kao da stvara neku psihodelicnu polu-gama zavesu i imao sam osecaj da mi je ta zavesa usla u sobu; komsika vajarka dokolicarka koja stvara apstraktnu figuru jedna jako supriona minijatura itd

  • +1 1
Link to comment

Three Days of the Condor

 

Korektan film za taj zanr, spijunski, sedamdesete..Faye i Redford mladi i lepi, fino razvijen njihov odnos. Odlican Max von Sydow u epizodnoj ulozi. Kako se taj covek sunja, smiren je do bola.

  • +1 2
Link to comment

edit: @ultra plasticni

 

Čisto zbog dece, ako naiđu i pročitaju to tvoje iznad, da kažem da je Trifou Prozor u dvorište bio jedan od najboljih Hičkokovih filmova.

 

Sretao sam i druge ljude koji su delili moje skromno uverenje da je Trifo bio u pravu.

 

Jbt, "ovako ravne filmove", čak i za provokaciju je previše.

 

 

Edited by Ajant23
  • +1 1
Link to comment

Na post Plastičnog sam reagovao lajkom što se potrudio da prenese svoja zapažanja, ali se ne slažem sa konstatacijom da je film loše ostario. Svakako nisam Trifo, ali Rear Window meni jedan od omiljenih.

Edited by Ras
Link to comment

Tender Is The Night

 

Blaga je noć, baš poput ove.

Naziv knjige je jedan od najlepših za koje znam, a gotovo obavezno gledam filmove koji su snimljeni po literaturi koju volim, čak i kada nisu posebno uspešni. Dobar deo ovog filma čini se usiljenim, međutim od trenutka kada kreće raspad Dika Dajvera, dešava se preokret, film postaje dramatičan i tek tada zaslužuje da se nazove adaptacijom izvanrednog Ficdžeraldovog romana.

Muziku je potpisao Bernard Herman i da to nisam pročitao na uvodnoj špici nikada ne bih pogodio. Ovde je muzika znatno ležernija od one na koju prvo pomislim kada je Herman u pitanju (Vertigo, Bitka na Neretvi....)

Herman nije napisao pesmu koja u svojoj vokalnoj verziji otvara film, dok se kasnije kao lajtmotiv ponavlja izvedena na klaviru. Ovo je jedna od njenih verzija koje su zaživele i mimo filma:

 

 

Edited by Ras
Link to comment

Gledala sam Zonu Interesa.

ZEZNULI SU ZVUK U MTS DVORANI!

ezgif-1-52841802fa.gif.e519e1fa8e3c7e0a358f568f33a6859a.gif

Onoliko insistiranje da je zvuk maltene najvažniji deo filma, i dobije i Oskar za zvuk i odeš da gledaš i veći deo vremena čuješ samo klimu kako bruji.

PA JEBOTE!

Doduše prikazivao se u sali 5 (malena je), možda ovo ne bi bio problem da sam gledala u velikoj sali.

Ugl, sad je gotovo, i moram gledati opet, kod kuće, sa slušalicama.

Film je odličan, pod utiskom sam još.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Tamo sam i ja gledao Anselma nedavno, ali se ne sećam da li je bila sala 5 ili 6, ne baš malena - jednako loš zvuk i generalno nizak tehnički nivo reprodukcije.

Link to comment

I 5 i 6 su na spratu ali 5 je baš mala, ima samo 6 redova (iz nekog razloga kad rezervišeš karte prikazuje kao da ih ima 7, ali je poslednji red ceo rasprodat. Meanwhile, on ne postoji! What the fuck is that all about?!).

Sala 6 je na kraju hodnika i solidne je veličine.

Link to comment
4 hours ago, Patty Lee said:

Gledala sam Zonu Interesa.

ZEZNULI SU ZVUK U MTS DVORANI!

ezgif-1-52841802fa.gif.e519e1fa8e3c7e0a358f568f33a6859a.gif

Onoliko insistiranje da je zvuk maltene najvažniji deo filma, i dobije i Oskar za zvuk i odeš da gledaš i veći deo vremena čuješ samo klimu kako bruji.

PA JEBOTE!

Doduše prikazivao se u sali 5 (malena je), možda ovo ne bi bio problem da sam gledala u velikoj sali.

Ugl, sad je gotovo, i moram gledati opet, kod kuće, sa slušalicama.

Film je odličan, pod utiskom sam još.

Postoji neko neprijatno ambijentalno brujanje tokom većine trajanja filma (nešto slično kao u Eraserheadu) , ali nikako ne bi trebalo da bude u prvom planu, tako da je dobra ideja da pogledaš film ponovo...

 

Po meni je ovaj film jedan od najboljih filmova 21-og veka, razmišljao sam o njemu sigurno desetak dana posle, a i solidno udavio sve svoje RL prijatelje analizom istog (svo troje RL prijatelja :fantom:)

  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

dva filma koje sam ranije sa svog HDD gledao a behu u nedelju na "pink world sinema". neću da ih stavljam na one "retko prikazane", možda su i bili. ako vas ne mrzi, zavrtite unazad.

"lunchbox" o indusu koji dobija njemu nenamenjen obrok za ručak i ženi koja ga sprema za svog muža. interesantan i zbog života u indiji.irf an kan je od skora blagopočivši. nadam se da je sahranjen u horizontali.

 

drugi je čileanski "No" o glasanju na referendumu koji je pinočeu nametnot od strane onih koji su gadoveli na vlast. o predreferendumskoj kampanji koja podseća i na ove naše izborne.

 

i, na kraju naleteh na istom kanalu na norveški film o jednoj čudnoj vezi, bizarnoj od početka do kraja. opet, bilo mi je zanimljivo sveu vezi navika, ambijenta.

"tatt av kvinnem"

Edited by đorđe geprat
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

dva filma koje sam ranije sa svog HDD gledao a behu u nedelju na "pink world sinema". neću da ih stavljam na one "retko prikazane", možda su i bili. ako vas ne mrzi, zavrtite unazad.

"lunchbox" o indusu koji dobija njemu nenamenjen obrok za ručak i ženi koja ga sprema za svog muža. interesantan i zbog života u indiji.irf an kan je od skora blagopočivši. nadam se da je sahranjen u horizontali.

 

drugi je čileanski "No" o glasanju na referendumu koji je pinočeu nametnot od strane onih koji su gadoveli na vlast. o predreferendumskoj kampanji koja podseća i na ove naše izborne.

 

i, na kraju naleteh na istom kanalu na norveški film o jednoj čudnoj vezi, bizarnoj od početka do kraja. opet, bilo mi je zanimljivo sveu vezi navika, ambijenta.

"tatt av kvinnem"

Lunchbox je divota :heart:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...