Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

bagse, lik koji je napisao ovu recenziju kaže da vredi pogledati Munje 2?!

Da je Herkul Poaro Keneta Brane dobar?!

Da je Triangle of Sadness genijalan?! (ovde sam odlepila)

 

Obriši history i ne ulazi na taj sajt više!

  • +1 2
  • Haha 6
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Patty Lee said:

bagse, lik koji je napisao ovu recenziju kaže da vredi pogledati Munje 2?!

Da je Herkul Poaro Keneta Brane dobar?!

Da je Triangle of Sadness genijalan?! (ovde sam odlepila)

 

Obriši history i ne ulazi na taj sajt više!

Znaci, treba gledati ovaj film koji je napljuvao, hvala, nema bolje preporuke:fantom:

Kada rece Poaro, valjalo bi gledati(ponovo) one starije filmove, Lumetov Orijent Ekspres, Smrt na Nilu sa Justinovim i Evil under the Sun, ova nova  smeca, gledao jedan, cao, odnosno, mars..

Edited by Misko
Link to comment
18 minutes ago, Misko said:

Lumetov Orijent Ekspres, Smrt na Nilu sa Justinovim i Evil under the Sun, ova nova  smeca, gledao jedan, cao, odnosno, mars..

Smrt na Nilu i Evil Under The Sun sa Piterom Justinovim (ima i Appointment with Death, ali taj je dosta slabiji od ova dva) + serija sa Dejvid Sušeom.

Sva tri sa Branom sam pogledala, jer ne želim da mi bude lepo u životu. Marš, indeed...

 

Tek treba da gledam Zonu Interesa, tako da nemam pojma, možda je totalna havarija od filma, samo kažem ovoj osobi se ne može verovati!!!

Link to comment
2 hours ago, Patty Lee said:

Da je Triangle of Sadness genijalan?! (ovde sam odlepila)

 

:laugh:

 

Ja sam večeras gledao film koji neću imenovati, samo hintovati slikom :D

 

Uz sav trud, nemoguće ga je ne svrstati u jedan od najboljih filmova ikada... Prosto, svaka sekunda je namontirana savršeno, 2 i po sata koji prolete kao rukom, ovog puta najviše sam uživao u muzici koja savršeno prati film, prvi put sam ga gledao u full surround ugođaju u svoj lepoti 4K vizuelnosti.  

 

Takođe, sjajna je i gluma Jamesa Whitemore-a. Fenomenalna minijatura. 

 

Spoiler

PXL_20240224_012725176.thumb.jpg.95617fe938cdd2f8cd55a6276b1efe23.jpg

 

:D

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 21. 2. 2024. at 20:23, Lancia said:

Maestralno je snimljen The zone of interest. Idila ususkanog porodicnog doma u zelenilu i cvecu, pracena vizuelnim i zvucnim efektima jauka, pucnjeva, crnog dima i laveza pasa iz pakla preko zida, drzi te konstantno u nervoznom i nelagodnom stanju. Banalno, nadrealno i zastrasujuce u isto vreme.

Koliko god nije tema filma, prakticno je nemoguce da te ne odvede na razmisljenje opsteg zla, koje pogadja ljude sirom sveta i koliko smo kao bica nemocni i mali da se tom zlu suprotstavimo.

 

Glazer je majstor u kreiranju atmosfere, pokazao je to vec ranije, ovde mu opet pomaze Mica Levi da nas prodje jeza jos na pocetku dok je ekran crn. I taj kontrast koji je prisutan sve vreme izmedju onog sto vidimo i onog sto cujemo. Film je savrsena studija dehumanizacije.

  • +1 3
Link to comment
On 24. 2. 2024. at 3:17, Mil@n said:

 

:laugh:

 

Ja sam večeras gledao film koji neću imenovati, samo hintovati slikom :D

 

Uz sav trud, nemoguće ga je ne svrstati u jedan od najboljih filmova ikada... Prosto, svaka sekunda je namontirana savršeno, 2 i po sata koji prolete kao rukom, ovog puta najviše sam uživao u muzici koja savršeno prati film, prvi put sam ga gledao u full surround ugođaju u svoj lepoti 4K vizuelnosti.  

 

Takođe, sjajna je i gluma Jamesa Whitemore-a. Fenomenalna minijatura. 

 

  Reveal hidden contents

PXL_20240224_012725176.thumb.jpg.95617fe938cdd2f8cd55a6276b1efe23.jpg

 

:D

 

 

Moguće je

 

 

 

 

Link to comment

Reprizirao sam The Red Shoes

Već neko vreme se kuvala ta repriza, a onda se zahuktalo sa temom o mjuziklima (The Red Shoes nisu mjuzikl), pa sam skoro odgledao Pinu, pa čitao o Bowiejevom interesovanju za koreografiju i eto... Ne znam ni šta bih posebno napisao, odgledao sam kao hipnotisan!

Link to comment
On 16. 2. 2024. at 7:55, nisam ja said:

poor things je film godine. 

Nisam ja rekao ali nisam ni ja porekao. Bozanstven film, od The Fall nisam gledao ovako nesto vizuelno i tonski uvrnuto u najboljem smislu.

Emma Stone je bomba :heart:

Vlcsnap-2024-02-28-00h54m50s542.png

  • +1 4
Link to comment
On 25. 2. 2024. at 21:57, vookela said:

Cuvari formule na Eon VK... Sta znam, onako, nisam nista ni ocekivao. Zanimljiva prica, nisam odusevljen.

mene ni da takne 

Bio sam se iznenadio zašto je Bjela uzeo tu priču ,ali kad je već snimio ,kad se naložio,očekivao sam 

makar knedlu u grlu....ali ovde se nema zašta uvatit ...glumci su ispoštovali 

Link to comment
On 28.2.2024. at 2:13, Lancia said:

Nisam ja rekao ali nisam ni ja porekao. Bozanstven film, od The Fall nisam gledao ovako nesto vizuelno i tonski uvrnuto u najboljem smislu.

Emma Stone je bomba :heart:

Vlcsnap-2024-02-28-00h54m50s542.png

 

Otkad nisam čuo da je nešto božanstveno. Lančo koji si romantik. Moram da gledam ovaj božanstveni film

  • Wub 1
Link to comment
On 25. 2. 2024. at 21:55, Djuro said:

Bjutiful, 10/10

 

 

IMG_3100.jpeg


Bas dugo nisam zavrsio film sa ovako pozitivnim utiskom, normalno pored svega sto je film hteo da kaze, izvrsne muzike, fotografije, glume, boje, kadriranja... lepote zivota 


Mislim na drugo gledanje da ce da bude jos bolji za sada sam prepun optimizma, nasao soundtrack i sve je ok 


bice sve ok. :)
 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...