Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, bags said:

Lady Chatterley's Lover (2022) - bas dug bez potrebe mada sasvim solidan 6.5/10 (nikada ne bih rekao da je  glavna glumica iz A Murder at the End of the World)

Jeste korektan film, ali jedan od onih što nekako više obećava, no što na kraju pruža. Međutim, ona mala u filmu je vrlo, vrlo seksi, a bez uobičajenih istaknutih seksualnih atributa (mislim na dupe i sise).

 

 

Edit. Aha, eno na njoj i par (letnjih) haljina!

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

"CONTROINDICAZIONE"

Scenario i režija: Tamara fon Štajner

Kamera: Aleksandar Mijailović

Zvuk: Dejan Košanin

Kolor korekcija: Jovan Marjanov

Produkcija: Nin film & Cinnamon Production, u saradnji sa Filmskim Centrom Srbije

Producent: Tamara fon Štajner

Koproducent: Ivica Vidanović

 

Controindicazione” je srpsko-italijanski dokumentarni film (75 min) snimljen u poslednjoj zatvorskoj ludnici u Evropi, u koju se lako dospeva, ali koja se teško napušta. Ustanova u mestu Barčelona Poco di Goto zatvara društveno opasne osobe koje su u stanju neuračunljivosti počinile neko krivično delo, ali za razliku od regularnog zatvora, njihovo izdržavanje kazne nije vremenski ograničeno. Pacijenti, razapeti između nakaradne zakonske prakse i krajnje provizornog psihijatrijskog pristupa, koji se svodi na propisivanje sedativa, traže svoje utočište u Hristu. “Controindicazione” je snažan i emotivan potret surovog sistema koji se postavlja kao sam sebi dovoljan i služi idejama protiv njegove prvobitne svrhe.

Film je premijerno prikazan na Beldocsu 2016. godine, nagrađen je na Beogradskom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma (2017), i zvanično je otpočeo svoj međunarodni festivalski život na Filmskom festivalu u Trstu (2017).

 

TAMARA FON ŠTAJNER je rediteljka dugometražnog dokumentarnog filma “Delinquent“, snimljenog u najozlogašenijem italijanskom zatvoru. Na poslednjem danu snimanja ovog filma čula je za zatvor za mentalno obolele osobe, i po dobijanju dozvole od Ministarstva unutrašnjih poslova Italije, ušla je u produkciju filma “Controindicazione“. Ovaj film privukao je pažnju široke publike i stručne kritike, ali i “čuvara prolaza” koji su ga doveli u pitanje kao politički (ne)korektan. Ova izrazito talentovana autorka, sa odličnim osećajem za filmsku priču, osmislila je više scenarija i projekata podržanih sredstvima Filmskog centra Srbije.

 

Suviše sam pod utiskom od večerašnje projekcije filma i razgovora sa rediteljkom posle, da uopšte nisam u stanju da ispišem zanimljive anegdote i potresne priče koje sam saznala... Nadam se da ću nekako nekada pogledati i njen film Delinquent, a takođe se nadam da će njen poslednji dokumentarac-bajka ugledati svetlost dana. 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

 

Controindicazione” je srpsko-italijanski dokumentarni film (75 min) snimljen u poslednjoj zatvorskoj ludnici u Evropi, u koju se lako dospeva, ali koja se teško napušta. Ustanova u mestu Barčelona Poco di Goto zatvara društveno opasne osobe koje su u stanju neuračunljivosti počinile neko krivično delo, ali za razliku od regularnog zatvora, njihovo izdržavanje kazne nije vremenski ograničeno.

 


studentsku praksu sam radio u zatvorskoj bolnici laza lazarevic gore na klinickom, doduse ne znam da li jos uvek postoji u tom obliku - verujem da da, tako da ne znam bas dal je poslednja zatvorska ludnica ili su nesto promenili (obzirom da je bila neka prica da je nova sns direktorka otvorila staracki dom! u sklopu same ustanove) 


Strasno mesto sa strasnim pricama, ogroman broj pacijenata na mali broj osoblja, nikad necu zaboraviti stondirani zvuk i hucanje koji su pravili pacijenti dok su se vukli i bauljali kroz hodnike - jer ih sestre nakljukaju lekovima u nocnoj smeni - i naravno posle nema nikakve terapije jer su nesposobni za pricu... 

Memljiivi zidovi sa zutom farbom koji se ljuste i i resetke na prozorima i vratima, svaki put kada bih ulazili zaklucali bi zatvorska vrata iza nas i cak iako znas da si u poseti javi se neki paranoicni crv A STA AKO ME NE PUSTE DA IZADJEM - 

I u secanju ostaje jedan pacijent - koji je imao dobro vladanje pa nije bio pod sedativima i smesten u sobu najblize vratima - koji je stalno ponavljao isus i djavo nisu neprijatelji! isus i djavo nisu neprijatelji! 

Mislim da cu da preskocim ovaj dokumentarac :D

  • +1 1
Link to comment
On 10. 3. 2024. at 20:28, bags said:

Lady Chatterley's Lover (2022) - bas dug bez potrebe mada sasvim solidan 6.5/10 (nikada ne bih rekao da je  glavna glumica iz A Murder at the End of the World)

Meni je fin bio bas lep.

Niti sam tako zamisljala nju, niti njega, kada sam davno citala knjigu, te mi je ovaj film bio sasvim drukcije postavljen od ocekivanog - sve je nekako zeleno, toplo, tanano, suptilno.

Zavrsetak filma sa scenom njihovog ponovnog susreta (da ne opisujem, pogledajte) izuzetno snazan, dirljiv.

 

Zapravo, film mi se dopao zato sto nema veze sa zivotom, tj ima vrlo malo - to je idealizovana slika ljubavi, zivota, ljudi, izbora, zato mi se i dopao.

 

Ja bih to snimila sirovije, sivlje, teze, grublje (odnos Kliforda i gospodje Bolton ovde je samo ovlas prikazan, na primer), pa bi film udarao pesnicom u stomak na svaku od tema (brak, zudnja, vezanost, obaveza, duznost, strast, britanska visa klasa, predubedjenja, zavist, koristoljublje, zabranjena ljubav, klasna podeljenost, poezija, romantika…) i sa filma bi se izlazilo sa osamucenom glavom, jezom niz kicmu i rumenih obraza, dok ovako imamo nezan film, kao sto rekoh, lep, u zelenoj sumici osvetljenoj blistavim zracima sunca…

  • +1 2
Link to comment

Khm, khm...

 

spacer.png

 

JLo zauvek delulu kraljica.
Ne mogu da nađem koliki je tačno bio budžet (navodno allegedly je izdvojila oko $20 miliona sopstvenog novca) ali je impresivan, evidentno se ima para dovoljno i za potpalu, zaista izuzetno izgleda, skuplje od nekih ::khmRedNoticekhm:: blokbastera.
Vizuelno je sve super, problem je audio. Sve muzičke numere su apsolutno užasne, i to ne zato što JLo ne zna da peva (mada je i to probelm), nego… su prosto užasne. Ne mogu da verujem da sam prevarom naterana da odslušam ceo album JLo ali here we are.
Ovo će zvučati grozno ali trebalo je da unajme nekog drugog da je igra jer, da, JLo ne može ni sebe autentično da odigra.

Keke Palmer je mnogo lepa žena ali mora pod hitno da počne da govori “ne” kad joj ponude novi projekat.

Ovaj film je u teoriji kao neko ljubavno pismo Ben Afleku (?!) ali ne deluje uopšte tako, u praksi je ovo kao Lemonade ali sa (glupim) scenarijom, kao da je JLo ovo snimila da bi joj ljudi sat vremena govorili kako je ona super. Imam teoriju da je Aflek vrv jedina osoba u njenom životu koja joj ne podilazi 24/7 i ovo je njen način da mu poruči da to pod hitno treba da promeni. Cheesy je i try hard, ali nije komplet jadno, nekako je… pa ne mogu da kažem šarmantno, prejaka je reč… ali nešto jeste.
Lično krivim Didija za sve, da nije bilo njega Dženifer Lopez nikada ne bi postala JLo.
10/10 ali ne gledajte!!!

 

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment

ne pamtim kad mi je neki film odlično ocenjen od publike i kritike legao loše koliko monster

 

melodrama sa preterano dramatičnom muzikom u kojoj japanci trče pravo na litice čim se sretnu sa kakvim životnim nedaćama :fantom: plus struktura koja mu više odmaže nego pomaže i čini nekako svu tu melodramu još lažnijom

  • +1 2
Link to comment

Sorry, Wrong Number (1948)

Barbara Stenvik i relativni novajlija Bert Lankaster u noaru zasnovanom na popularnoj radio drami. Scene sa Barbarom slabo pokretnom, vezanom za krevet i rastuća napetost su odlični. Bilo bi super da je ceo film takav. Ali flešbekovi i flešbekovi unutar flešbekova ubijaju u pojam.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...