Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@Milošica imaš domaći zadatak, sutra od 17:30 da odgledaš u kinoteci ratnike podzemlja(iako si možda gledao)

 

kontrolni u četvrtak

 

Može kod mene na projekciju u 4K, samo da stigne iz daleke Amer'ke  😎

 

Filmove uspevam da nađem jeftinijw na samo meni znane načine, za ovo izdanje nisam štedeo 😍

 

received_1070643477471970.jpeg

  • +1 1
Link to comment

Obnovio Pusher I ,II .Mislim da su ovo NWR-ova dva najbolja filma.Bez preterivanja smem da napisem da mislim da je Pusher trilogija koji je najrealnije prikazala kriminalni milje.Kum je to odradio na previse romatican nacin(mozda ja zato i nisam toliko lud za kumom)Nema nekih  informacija da li je NWR imao dodira sa tim svetom,ali iz svake scene izbija realizam da je prosto nemoguce da covek nije imao dodira sa ljudima iz tog miljea.Previse je RAW da bi  ovo "iz glave" mogao da docara.  Smesno mi je ovo poredjenje sa Skorsezeom i Tarantinom...mozda su mu oni negde uzori,ali je covek snimio film koji nema nikakvih dodirnih tacaka sa ovom dvojicom.Mislim da je u Holivudu otisao u pravcu "style over substance"sto je s obzirom na Holivud i razumljivo

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, bestia said:

Obnovio Pusher I ,II .Mislim da su ovo NWR-ova dva najbolja filma.Bez preterivanja smem da napisem da mislim da je Pusher trilogija koji je najrealnije prikazala kriminalni milje.Kum je to odradio na previse romatican nacin(mozda ja zato i nisam toliko lud za kumom)Nema nekih  informacija da li je NWR imao dodira sa tim svetom,ali iz svake scene izbija realizam da je prosto nemoguce da covek nije imao dodira sa ljudima iz tog miljea.Previse je RAW da bi  ovo "iz glave" mogao da docara.  Smesno mi je ovo poredjenje sa Skorsezeom i Tarantinom...mozda su mu oni negde uzori,ali je covek snimio film koji nema nikakvih dodirnih tacaka sa ovom dvojicom.Mislim da je u Holivudu otisao u pravcu "style over substance"sto je s obzirom na Holivud i razumljivo

 

Imas malo detalja u potkastu koji je Galeb radio sa Zlatkom Buricem. Npr. ta mafija je originalno pakistanska. Necu da ti kvarim, potkast je meni bilo bas uzivanje. Prvi deo potkasta je o Trouglu tuge pa onda ide deo koji bi te zanimao, na kraju je o pozoristu i nastupima (ako nisam pomesala)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Naravno da su pusheri najbolji refni, tu ubrajam i treći deo koji sam makar ja prilično zapostavio do gledanja od pre par meseci, bukvalno noar filmovi današnjice.

Šteta što je refno ovako prso.

Link to comment

isto tako u nedostatku kvalitetnog a novog, pogledao ponovo Children of Men nakon desetak godina od zadnjeg gledanja...  


cak se moze reci da je dobio na tacnosti nakon svih godina, iako je sniman 06 a gadjao 2027 nije ga ubilo predvidanje ko neke filmove... 

primetio neke stvari koje pre nisam ni obracao paznju, kvalitet kamere i fotografije, i koliko su filmovi pa cak i pre 15ak godina imali bolji i razgovetniji ton cak i u bucnim scenama, koji god novi film da gledam ton je uzasan, ljudi su  nerazgovetni,

muzika je isto fantasticna, radiohead u momentima, bitlsi, crimson king... 

Ma, pun pogodak za ovu poledicu napolju


 

  • +1 5
Link to comment

Gledala sam Barbie. :confused3:


Izvinjavam se, morala sam, spremam se za Oskare.

 

Uuuuuuuuuuuuffffffffffffffffffffff. :eyebrow:

 

Margo Robi je pre-pre-prelepa, ne može rečima da se opiše koliko, i tek sad shvatam zašto je Gosling nominovan za naj mušku ulogu, on je potpuno fenomenalan a istovremeno je i hilariously miskastovan, ali to totalno nema veze jer krade i jede svaku scenu u kojoj se pojavi. Konkurencija je prejaka da bi osvojio Oskara ali totalno zasluženi nom. Ako ima pravde na ovom svetu "I am Ken" će osvojiti Oskara za naj pesmu (neće). Amerika Ferera ne mogu da verujem da je nominovana za bilo šta, šmira na nivou.

Šminka je loša, to me je iskreno iznenadilo… osim ako i nije bila poenta da se iz svemira primećuje, naročito se na muškarcima vidi svaki traljavi blend, ali možda je to… namerno???

Ugl, prvih 15-20 min. je izuzetno neprijatno za gledanje, bila sam u fazonu, ok, sad treba biti Зorge pa izmisliti potpuno nove psovke da bi se ovo adekvatno izvređalo. Onda se pojavi Kejt Mekinon pa krene na bolje, pa kad pređu u stvarni svet film postane savršeno gledljiv i nadalje dosta dobro vozi (izuzetak je onaj baby’s first feminism monolog Ferere, to je baš, ono, daytime tv nivo; jbt žena je nominovana za Oskara, ja i dalje ne verujem…).
Poslednjih 20 minuta je trajalo kao 2h.

Ćerka tajkuna Radiše nije u krivu, da ima wokeštine - ima. Brt, ima trans barbie, ima obese barbie (ne čak ni debela; btw, Mattel nikada ništa ni slično tome nije izbacio (niti će), imali su samo neku curvy barbie, koja je ustvari neki ekvivalent normalnoj/prosečnoj težini i građi, a i to je urađeno samo da bi se sprečio dalji pad prodaje), barbie u invalidskim kolicima (come on), barbie sa invaliditetom, barbie sa Daunovim sindromom (allegedly, ovu nisam videla)… samo prve dve imaju neki tekst. Discontinued barbike tragično neiskorišćene, The Barbie uopšte i ne mora da ide u real world da bi skontala da postoji nejednak tretman, ima ga tu pred nosom, u Barbielandu. Discontinued barbies su ne samo žrtve toga već jedine imaju svest (za razliku od kenova) da Barbieland nije tako savršen kako svi misle, ovde su one the other, a ne kenovi (dobro, sa izuzetkom onog Alana).

Ngl, ima par dobrih foritza (vrisnula sam kad je krenula reklama za depression barbie što 7h dnevno stalkuje bivše prijatelje po instagramu i po pedeseti put gleda Gordost & Predrasude :hail:). Očekivala sam više krindža, ali nije toga skoro uopšte bilo (to je valjda do veštine rediteljke).

 

Šta da kažem... limunadica, da se odmori mozak. Ovde je sve safe & middle of the road, drugačije vrv nikad ne bi bio bilion dollar movie (naročito kad se vidi kako su predstavljeni ključni ljudi u Mattelu: CEO je inicijalno pozicioniran kao negativac pa na kraju ispadne potpuno bezazlen & šašav, kapitalista s dušom, takoreći; Rut Hendler, je dobra vila koja je izmislila Barbie i nazvala je po svojoj ćerci Barbari, tu je da posavetuje o smislu života i utaji poreza, meanwhile Barbie je 1/1 kopija nemačke Bild Lilli sexy lutke za odrasle, Rut ju je slučajno videla, svidela joj je a Mattel je imao dovoljno keša da otkupi sva prava da nastavi da ih proizvodi).
Nije loše ali nije film za mene.

Rewatch value 0.

Link to comment
9 hours ago, Patty Lee said:

Margo Robi je pre-pre-prelepa, ne može rečima da se opiše koliko,

 

Najbolja/najlepša je u The Wolf Of Wall Street. :wub:

 

 

  • +1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Meni je ona bas prava Barbika (to sam odmah rekla kada sam gledala Vuka), zato me ne radi uopste.

Link to comment
On 24. 1. 2024. at 2:18, Blojler said:

isto tako u nedostatku kvalitetnog a novog, pogledao ponovo Children of Men nakon desetak godina od zadnjeg gledanja...  


cak se moze reci da je dobio na tacnosti nakon svih godina, iako je sniman 06 a gadjao 2027 nije ga ubilo predvidanje ko neke filmove... 

primetio neke stvari koje pre nisam ni obracao paznju, kvalitet kamere i fotografije, i koliko su filmovi pa cak i pre 15ak godina imali bolji i razgovetniji ton cak i u bucnim scenama, koji god novi film da gledam ton je uzasan, ljudi su  nerazgovetni,

muzika je isto fantasticna, radiohead u momentima, bitlsi, crimson king... 

Ma, pun pogodak za ovu poledicu napolju


 

 

Ima i jedan od najludjih long take-ova koje sam video u zivotu 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, Milošica said:

A ja baš mislim da se tu krije svašta nešto.

Sta to?

Link to comment

Super je štos onoga Ejs Venture (ko moja baba sam sad, svi glumci su joj bili Burduši, Bulidže, Bubuleje, itd...) kada u nekoj emisiji gostuje sa Margo Robi i hvali sve te uspehe koje je postigla uprkos očiglednim fizičkim nedostacima.

Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...