Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

6 minutes ago, Indy said:

Ne mogu da kažem ovako ili onako, pošto Jojo nisam gledao, ali Parazit je odlično odslikao ovo vreme u kojem živimo, barem mi koji se nalazimo u razvijenom neoliberalizmu. Prosto ne znam šta drugo postoji da to verno odslikava kao to (mislim, govna koja dave prekarijat - gde to inače ima da se gleda - mislim, ovo je ozbiljno pitanje, ne trolovanje, baš me zanima, rado bih to gledao.) 

 

Film nije bez problema, posebno u završnom delu, ali meni je slikanje dobroživućih poluretarada koji su "na vlasti" nasuprot luzerima koji i fizički i metaforički žive u utrobi ovog sistema "od kojeg nema boljeg" mnogo bitnije nego kasniji preokreti (sa vijkom)...

 

 

Kad cujem to retardi ili poluretardi na vlasti, odmah mi se javi recenica ''mi smo govna'':) nemam pojma, meni je Parazit ko Alan Ford sa srpskim prevodom, jednostavno me nije kupio.

Link to comment
8 minutes ago, Indy said:

Ja to nisam tako doživeo, meni je (prva polovina filma) izgledalo kao direktan prenos moje svakodnevnice.

Nemoj da se zalis, zamisli da ti je svakodnevnica u kadrovima Ken Loacha,

Link to comment

Pa da, to je već malo previše lično (nije za forum), ali istina je da ja i nisam filmofil (muzika je oduvek bila moja drug of choice). Samo katkad prepoznam nešto od sebe u ponekom filmu i... to je to (recimo, kada Harry Dean Stanton odlazi od svega u nepoznatom pravcu u Paris Texas, to sam za mene uvek bio ja).

 

Naravno da svako ovde više zna o filmu, ali realno ja se ni ne trudim (ne zanima me da pamtim imena reditelja, osim onih baš najpoznatijih, i tome sl.) Dakle, moji komentari na filmove su sasvim lične prirode, a ne nekakva "filmska nauka" (za to imate puno drugih poznavaoca ovde.)

 

 

Link to comment

Pa valjda svo vreme i pricamo jezikom ljubitelja a ne poznavaoca filma, sto se mene tice, ista stvar je i s muzikom i ostalim zivotnim prcama (ne, nema ''i'' )

Link to comment

Inače ja imam problem sa svim filmovima Taike Waititija. Nešto mi smeta u njegovim izborima, nisam baš siguran šta, al neke scene su mi wtf?! Zaštoooo?! Gluma u njegovim filmovima mi ponekad izaziva nelagodu. Tajming takođe. Al na kraju ako zanemarim te momente, filmovi su mu dobri. Mada nisam srećan što će on režirati Akiru.

Kod Wes Andersona recimo imam veći problem - totalno odsustvo emocija. Gledam te prelepe slike i ne osećam apsolutno ništa :(

 

Edited by maheem
Link to comment
5 hours ago, maheem said:

Inače ja imam problem sa svim filmovima Taike Waititija. Nešto mi smeta u njegovim izborima, nisam baš siguran šta, al neke scene su mi wtf?! Zaštoooo?! Gluma u njegovim filmovima mi ponekad izaziva nelagodu. Tajming takođe. Al na kraju ako zanemarim te momente, filmovi su mu dobri. Mada nisam srećan što će on režirati Akiru.

Kod Wes Andersona recimo imam veći problem - totalno odsustvo emocija. Gledam te prelepe slike i ne osećam apsolutno ništa :(

 

potpuno se slazem za Andersona, to su isprazni filmovi koji ne izazivaju nikakvu reakciju, sa banalnim pricama. ponekad se priblize komediji ali ni na tom polju ne rade.

JJR je sasvim drugaciji film, mali glumac naprosto neverovatan, da ne pominjem ScarJo kojoj je ovo mozda i najbolja uloga.

Emocionalno i te kako ima uzlaznu liniju, cak je i imaginarni Hitler dobro legao.

zaokruzen i odlicno reziran film.

 

Edited by 3opge
Link to comment

Kompletirao sam Waititijev opus sa prvim i najlošijim filmom Eagle Vs Shark. Plitko mi je nekako, likovi neubedljivi, nedefinisani, a priča suviše banalna i nekoherentna da bi se čovek saživeo, fali nešto. 

Link to comment

Krenula JoJo Rabit,  stigla do sat i 15 min. 

Prekidana 8 puta zbog posla!

nastavljam veceras, jedva cekam dalje sta ce biti. sem rockwell :wub:

a klinci su shecher zivi...

 

u pocetku mi bilo nelagodno da gledam sa tolikim praise Hi Hitler, al sad sam vec  okej. 

Link to comment

spacer.png

 

Traitor - Prica o cuvenom svedoku saradniku protiv sicilijanske mafije. Old skul snimljeno, sve je dosta verno prikazano, a Pierfrancesco Favino je izvrstan. Nekoliko upecatljivih scena, a posebno pogibija sudije Falconea..

Link to comment

jojo rabit, meni nista posebno.humor uglavnom klinacki.prica jeste ok ali ima i mana.ovaj reziser ne treba da glumi vise nikad.makar u svojim filmovima

knives out, kul film.ispade bolji od mnogih koji su radjeni po romanima agate kristi

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...